روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  

Copy of Copy of 08

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن و مسئول کمیته دانشجویی ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان تنکابن از برنامه ریزی این کمیته خبر داد.

1-   آذین بندی و فضا سازی توسط روابط عمومی، دفتر فرهنگ اسلامی، بسیج اساتید،کارکنان و دانشجویی انجام پذیرد

2-  برگزاری مسابقات فوتسال بین اعضاء هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان انجام پذیرد

3-برگزاری دیگر مسابقات ورزشی به صلاح دید هر دانشگاه برنامه ریزی گردد.

4-  برپایی جشن بزرگ انقلاب با دعوت از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان

5-گلباران و غبارروبی مزار مطهر شهدای خوشنام آرمیده در واحد تنکابن

6-  دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران

7-برپایی نمایشگاه بیداری اسلامی و استکبار ستیزی از سوی بسیج اساتید و دانشجویی

8-کرسی آزاد اندیشی با محوریت نقش سازنده دانشجویان در انتخابات

9-  برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی در خوابگاه‌ دانشجویی

10-برپایی شب شعر در خوابگاه دانشجویی با محوریت امام راحل(ره)-انقلاب اسلامی-دهه فجر-بیداری اسلامی

11-حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱۲ بهمن۱۳۹۴ ] [ 12:53 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
جشن ازدواج تنکابن

جشن بزرگ ازدواج دانشجویی با شرکت ۱۰۰ زوج از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های غرب استان مازندران در واحد تنکابن برگزار شد.

DSC 0423

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان مازندران در این مراسم نتایج ازدواج آسان و بی‌تکلف و راحت در سطح جوانان تحصیل کرده در دوران دانشجویی را بسیار مثبت و گرانبار ارزیابی کرد.

DSC 0428

حجت الاسلام حسین ابراهیمیان با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری درباره ازدواج گفت: «اغلب این ازدواج‌های دانشجویی با یک استحکام خیلی خوب ادامه پیدا می‌کند چون دانشجویانی که سال‌ها در یک محیط تحصیلی با هم آشنا می‌شوند بهتر با هم کنار خواهند آمد. به خاطر اهمیت موضوع همه سال علاوه بر اهدای هدایایی از سوی مقام معظم رهبری و برگزاری کارگاه‌های استانی، سفری بسیار معنوی و علمی آموزشی در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) تدارک خواهیم دید».

همزمان با این جشن ابراهیمیان با برگزاری کارگاه آموزشی به نکاتی در باب زندگی مشترک از دیدگاه اسلام پرداخت و با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) راه‌های زندگی زناشویی سرشار از شادی را اینگونه برشمرد که حضرت محمد (ص) هفت نکته را برای شاد زیستن زوج‌های جوان توصیه فرمودند که اولین آن همانند پروانه باشید و روی گلهای زندگی بنشینید و نه مثل مگس که بر روی ناپاکی‌ها و کثافات می‌نشیند. در زندگی زناشویی به نقاط مثبت همدیگر توجه کنید.

وی افزود: «نکته دوم این است که به خاطر نیکی‌های همسرتان از او تشکر کنید زیرا تشکر دل‌ها را مهربان‌تر و زندگی را شاد‌تر می‌سازد. همچنین هنگامی که همسرانتان را می‌بینید به آنها لبخند بزنید».

ابراهیمیان آراستن ظاهر و خوشبو و تمیز بودن در مقابل همسر، مشورت در مسائل زندگی، احترام به خواسته‌های یکدیگرو به کاربردن بهترین نام‌ها و بهترین لحن‌ها در صدا زدن همدیگر را از دیگر نکات تاکید شده پیامبر (ص) دانست.

ابراهیمیان: از همگان انتظار بد‌ترین برخورد را داشته باشید تا در هنگام رویارویی با شما برخورد بدی داشتند به دل نگیرید و در صورت برخورد خوب دلگرم شوید و از حساسیت بیجا پرهیز کنید
 
 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران تفسیر این حدیث به راهکارهای برخورد مناسب با فرد عصبانی را یادآور شد و گفت: «به فرد عصبانی فرصت بدهید تا خود را تخلیه کند، هیچگاه خشم را با خشم پاسخ نگویید و اگر در بحث و جدل خودتان مقصر بودید سریعا اشتباه‌تان را بپذیرید و عذرخواهی کنید و یا اینکه حق را به جانب فرد عصبانی بدهید به او گوش بسپارید تا دلایل خشم وی را متوجه شوید، رسیدگی به موضوع مورد بحث را در وقت دیگری از او درخواست داشته باشید خود را به جای فرد عصبانی بگذارید و از نگاه او به موضوع بنگرید».

وی راه‌های درمان خشم در هر فرد را اینگونه برشمرد: «تغییر حالت فیزیکی و فکری، پناه بردن به خداوند و گفتن ذکر، با اشتغال به کار دیگر و خارج شدن از صحنه خشم بر آن تسلط پیدا کنید، از ادامه بحث خودداری کرده و خود را در آیینه بنگرید، در اوج عصبانیت وضو بگیرید و یک لیوان آب سرد بنوشید، از خوردنی‌های محرک پرهیز کنید، دیگران را‌‌ همان طور که هستند بپذیرید نه آنگونه که شما دوست دارید باشند».

وی ادامه داد: «از همگان انتظار بد‌ترین برخورد را داشته باشید تا در هنگام رویارویی با شما برخورد بدی داشتند به دل نگیرید و در صورت برخورد خوب دلگرم شوید و از حساسیت بیجا پرهیز کنید».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هم با تبریک به «مزدوجین دانشجویی» آموزش و تربیت نیروهای متخصص و توجه به ابعاد فرهنگی را جز وظایف دانشگاه دانست و اظهار کرد: «برای مسائل فرهنگی در کنار مسائل آموزشی بودجه‌های خاص لحاظ شده که در آن به بحث ازدواج دانشجویی که یکی از سنت‌های پسندیده در اسلام هست توجه شده است».

محمود صمدی لرگانی ادامه داد: «در این کارگاه‌های آموزشی برای مراحل مختلف زندگی دانشجویان مزدوج تدابیر و رهنمودهایی از سوی استادان مربوطه ارائه می‌شود و به بالا بردن سطح بینش و معرفت آنها کمک خواهد کرد».

جشن بزرگ ازدواج ۱۰۰ زوج دانشجو با برگزاری برنامه‌های شاد و هنری با حضور دانشجویان مزدوج واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از محمود آباد، نور، نوشهر، چالوس، تنکابن و رامسر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد.

DSC 0432

DSC 0435

DSC 0463

DSC 0460

 درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه ۶ بهمن۱۳۹۴ ] [ 15:55 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
560027 124

بازگشت همه به سوی اوست

با نهايت تأثر و تأسف در گذشت دکتر لطفعلی پورکاظمی همسر گرامی استاد ارجمند سرکار خانم رازقی ضمن عرض تسليت به ایشان و جامعه پزشکی، از خداوند  متعال براي آن مرحوم رحمت، غفران الهي و براي ساير بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل خواهانيم.

شادروان دکتر  پورکاظمی فارغ التحصیل رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن  سال‌ها با کسب کرسی های  مختلف بین المللی در زمینه پزشکی ورزشی خدمات ارزشمندی به ورزش ایران ارائه نموده است.
سوابق اجرايي زنده یاد دکتر پورکاظمي:
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی
دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ
رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک
رئیس گروه مشاوران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران
رئیس گروه مشاوران پزشکی تیم‌های ملی ایران
دادستان و دادیار انتظامی نظام پزشکی
مسئول کمیته پزشکی اتحادیه حقوق ورزش آسیا
مسئول کمیته دوپینگ استان مازندران
مسئول کمیته پزشکی کوهنوردی استان مازندران
رئیس هیئت پزشکی ورزشی شهرستان رامسر
ریاست سازمان نظام پزشکی شهرستان رامسر 

مراسم سومین روز در گذشت آن مرحوم روز پنجشنبه 24 دی 1394 ساعت 14 الی 16 در مسجد آقا میر عبدالباقی آخوند محله رامسر برگزار می گردد         


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۲۳ دی۱۳۹۴ ] [ 12:40 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
ششمین جلسه استان مازندران

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: «ما باید در جمع واحدهای دانشگاهی سراسر کشور به یک واحد به نام دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل شویم و باید اطلاعات ارسالی به سازمان مرکزی بسیارشفاف باشد تا بتوان برای تقویت و رفع نقاط ضعف واحد‌ها تصمیم‌گیری کرد.»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر کیومرث نیازآذری در ششمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران که با حضور دکتر محمد صالحی رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و روسای واحد‌ در تنکابن برگزار شد، هدف برگزاری از این جلسه را بحث و بررسی درباره چشم‌انداز برنامه ششم و بودجه سال ۱۳۹۵ استان مازندران، بررسی تعهدات رشته‌های تحصیلات تکمیلی، برگزاری کلاس‌های آموزشی در روزهای پنجشنبه و مسائل مربوط به حق تخصص مالی، مبالغ حق التدریس و پایان‌نامه دانست.

وی با تاکید بر نظر دکتر میرزاده مبنی بر ارائه اطلاعات شفاف به سازمان مرکزی گفت: «ضرورت این موضوع امروز بیش از پیش احساس می‌شود، ما باید در جمع واحدهای دانشگاهی سراسر کشور به یک واحد به نام دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل شویم و باید اطلاعات ارسالی به سازمان مرکزی بسیار شفاف باشد تا بتوان برای تقویت و رفع نقاط ضعف واحد‌ها تصمیم‌گیری کرد.»

دبیر هیأت امنای استان مازندران با توجه به طرح تجمیع ۳ از سوی ریاست عالی دانشگاه بیان کرد: «میرزاده در مصاحبه‌های خود بر دانشگاه برنامه محور با بودجه مرکزی تاکید می‌کند.»

صمدی لرگانی کسب رتبه بر‌تر واحد تنکابن در مسابقات سراسری نانو، ایجاد مرکز رشد و واحد‌های فناور را گزیده‌ای از افتخارات این واحد معرفی کرد و در این باره افزود: چهار طرح دانش‌بنیان اکنون در مرحله اخذ مجوز‌های لازم و مرحله تکوین در مرکز رشد هستند که این طرح‌ها به منظور پرورش یک ایده وتبدیل آن به محصول ایجاد شده‌اند
 
 

نیازآذری در زمینه مسائل آموزشی گفت: «ما شاهد رشد روزافزون تحصیلات تکمیلی در واحد‌های سطح استان هستیم.»

در ادامه رئیس واحد تنکابن و رئیس شورای اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گزارش عملکرد واحد تنکابن را ارائه داد.

دکتر محمود صمدی لرگانی ۱۰ رشته دکتری تخصصی، یک رشته پزشکی، ۴۰ رشته در مقطع کارسناسی ارشد و ۵۰ رشته در مقاطع کار‌شناسی و کاردانی در فضای آموزشی ۵۰ هزار متر مربعی را ثمره تلاش ۳۰ ساله تمام دانشگاهیان واحد تنکابن دانست و گفت: «تلاش همه استادان، کارکنان، دانشجویان و رهنمودهای مسئولان استانی و کشوری بویژه ریاست عالیه دانشگاه باعث ارتقای سطح کیفی و کمی واحد تنکابن شده است.»

صمدی لرگانی کسب رتبه بر‌تر این واحد در مسابقات سراسری نانو، ایجاد مرکز رشد و واحد‌های فناور را گزیده‌ای از افتخارات این واحد معرفی کرد و در این باره افزود: «چهار طرح دانش‌بنیان اکنون در مرحله اخذ مجوز‌های لازم و مرحله تکوین در مرکز رشد هستند که این طرح‌ها به منظور پرورش یک ایده و تبدیل آن به محصول ایجاد شده‌اند.»

وی ادامه داد: «در کنار این چهار طرح یک طرح اقتصادی نیز وجود دارد که با همت مسئولان در راستای فعالیت‌های درآمدزایی غیرشهریه‌ای بزودی آغاز به کار خواهد کرد.»

رئیس شورای مالی اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران افزود: «کسب رتبه بر‌تر مجله وصال دانشگاه در مسابقات سراسری، تدفین شهدای خوشنام و برگزاری دو نماز جمعه که در نوع خود بی‌نظیر بوده برکات و ثمرات زیادی داشته است، تجلیل از دکتر محمد حسین مفتاح رئیس اسبق واحد تنکابن به عنوان چهره ماندگار شهرستان، آماده کردن پیشنویس دانشنامه بزرگان تنکابن و طرح یادمان شهدا والامقام در واحد تنکابن که می‌تواند به عنوان یک اثر فرهنگی ملی ثبت شود از افتخارات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن است.»

صمدی لرگانی فقدان نرم‌افزار جامع مالی را یکی از مشکلات واحد‌ها در زمینه برنامه‌ریزی بر اساس درآمد و هزینه‌ها دانست و افزود: «نرم‌افزار جامع مالی که بتواند همه رویداد‌هایی که از سوی دانشجویان، استادان، کارکنان دانشگاهی تاثیرات مالی در بر دارد را ثبت و پردازش کند نیاز واحد‌ها است تا به واسطه آن اطلاعات مالی برنامه‌ریزی‌ شود.»

در ادامه روسای واحد‌ها و مراکز به ارئه گزارش درباره موضوعات مطروحه در دستور جلسه پرداختند.

در ششمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران حکم ریاست سه تن از روسای واحد‌های استان (واحد چالوس، نور و نکا) که حکم سرپرستی آنها در جلسه هیأت امنای قبلی به ریاست تبدیل شد به آنان اهدا شد.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه ۲۲ دی۱۳۹۴ ] [ 12:58 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
مسابقات فوتسال کارکنان

مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان مازندران با شرکت ۱۲ تیم در ۴ گروه ۳ تیمه در سالن تربیت بدنی واحد تنکابن برگزار شد که تیم واحد ساری اول، واحد نور دوم و واحد‌های بابل و چالوس به مقام سومی دست یافتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، تعداد ۹۵ گل از خط دروازه‌ها عبور کرد که محمد دهقان از تیم ساری با ۷ گل زده آقای گل مسابقات شد.

تیم‌های بر‌تر از دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن لوح، مدال و کاپ‌های قهرمانی خود را دریافت کردند.

در حاشیه مراسم اختتامیه به علی کیا عضو تیم منتخب فوتبال استان مازندران و راه یافته به فستیوال ملی فوتبال نونهالان تهران در شهریور ۱۳۹۴ و نیز مبین سمایی عضو تیم فوتسال ۱۱ سال‌های تنکابن در لیگ بر‌تر استان مازندران که از فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هستند، جوایزی اهدا شد.

رئیس واحد تنکابن گفت: جا دارد از تلاش و مساعدت نیازآذری مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، شجاعی مهر معاون دانشجویی و عوامل اجرایی واحد تنکابن و همچنین از کادر داوری مجرب، برای برگزاری منظم و بی‌حاشیه مسابقات کمال تشکر و قدردانی کنم.

 

DSC 0044

DSC 0080

DSC 0027

DSC 0052

DSC 0058

DSC 0075

 

DSC 0109

درج خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۹ دی۱۳۹۴ ] [ 16:51 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
جلسه سما تنکابن

رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با مدیران مدارس آموزشی سما به منظور ارتقای کیفیت آموزشی، در مجتع آموزشی دخترانه سما تنکابن گردهم آمدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس و هیأت رئیسه واحد تنکابن در بازدید از مجتمع دخترانه سما پس از استماع گزارش معاونت سما و مدیران مدارس به ارائه راهکار به منظور مساعدت، جهت رفع مشکلات مطروحه و استفاده بهینه دانش آموزان از فضای دانشگاه پرداخت.

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با تشکر و قدردانی از زحمات دکتر آذرکیش معاون سما و مدیران مدارس سما، برای جذب حداکثری دانش آموزان در مدارس تحت پوشش دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به روند مستمر و ادواری جلسات هیأت رئیسه در طول سال در مدارس سما تاکید کرد و گفت: حضور هیأت رئیسه دانشگاه در مدارس سما باعث تقویت مدیران در راستای جذب دانش آموزان به پشتوانه فضای علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه خواهد شد و دانشگاه، تمامی امکانات خود را با برنامه ریزی مناسب و بموقع می‌تواند در اختیار دانش آموزان قرار دهد و به منظور جذب آنان پس از فارغ التحصیلی به سمت دانشگاه آزاد اسلامی هدایت و حمایت کند.

وی افزود: از حسینی مدیر مدرسه متوسطه اول غیر دولتی پسرانه سما واحد تنکابن بابت کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد بین مدارس استان مازندران که ثمره تلاش‌های خالصانه و برنامه‌ریزی‌های مدون و موثر وی و همکاران است راقدردانی و تشکر می‌کنم.

اعضای هیأت رئیسه هر یک نسبت به مسائل مطروحه در جلسه، نکته نظرات خود را بیان کردند که منتج به مصوبه به شرح زیر شد.

مقرر شد از طریق معاون سما جدول زمانبندی بازدید دانش‌آموزان سما از آزمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، لابراتوار زبان به منظور برنامه ریزی در سال 95 به معاونت پژوهشی ارسال کند.

قرار شد از مدیران پیشکسوت مدارس سما در مراسم سی امین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تجلیل به عمل آید.

بازدید و جلسات هیأت رئیسه بصورت مستمر و ادواری در مدارس سما صورت پذیرد.

قرار شد از عملکرد بسیار خوب آموزشکده سما و مدارس تحت پوشش، در روزنامه فرهیختگان و خبرگزاری آنا از طریق روابط عمومی واحد درج شود.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۹ دی۱۳۹۴ ] [ 14:51 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
جلسه شورای فرهنگی تنکابن

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با توجه به خاکسپاری شهدای خوشنام و طرح یادمان این دو شهید در دانشگاه گفت: این طرح که برگرفته از معماری اسلامی ایرانی است و به اظهار مرکز حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به زودی به عنوان یک طرح ملی ثبت خواهد شد.

دکتر محمود صمدی لرگانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی تنکابن به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی، هدف از برگزاری این جلسه را ارئه گزارش کار در مورد بخشی از مصوبات این شورا که بر عهده واحد تنکابن نهاده شده دانست و به ارائه عملکرد فرهنگی، اجتماعی و آموزشی این دانشگاه پرداخت.

صمدی لرگانی افزود: در بعد آموزشی در سال اخیر شاهد گسترش رشته‌ها در ۱۵ رشته مقطع دکتری و ۴۰ رشته در مقطع کار‌شناسی ارشد بودیم که این مهم علاوه بر ارتقاء سطح فکری آموزشی منطقه برای کسانی که مایل به ادامه تحصیل بودند فرصت مناسبی ایجاد کرده و مانع خروج این پتانسیل از منطقه و حتی کشور می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد مرکز رشد واحدهای فناور در واحد تنکابن برای انجام فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و نیز ایجاد مرکز آموزش‌های کوتاه مدت برای برگزاری کلاس‌های آموزش ضمن خدمت تمام ادارات در داخل دانشگاه برخی از اقددامات واحد تنکابن در حوزه پژوهشی و آموزشی است.

رئیس واحد تنکابن مشارکت فعال در مراسم‌ فرهنگی، سیاسی سطح شهرستان را از اقدامات فرهنگی این واحد دانست و گفت: برگزاری دو نماز جمعه به برکت وجود دو شهید خوشنام در این واحد که بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی سطح کشور حرکت بی‌نظیری بود، تاثیر معنوی زیادی در بین دانشجویان دانشگاه داشت. برگزاری مراسم دعای کمیل، توسل و زیارت عاشورا در جوار مرقد مطهر این عزیزان گامی‌ بلند در عرصه فرهنگ محسوب می‌شود.

از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنکابن تجلیل از دکتر محمدحسین مفتاح موسس و رئیس اسبق واحد تنکابن به عنوان چهره ماندگار شهرستان بود که مقرر شد مراسم تجلیل در نیمه دوم اسفند۹۴ برگزار شود

وی درباره خاکسپاری شهدای خوشنام و طرح یادمان این دو شهید گفت: این طرح که برگرفته از معماری اسلامی ایرانی است به اظهار مرکز حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به زودی به عنوان یک طرح ملی ثبت خواهد شد.

صمدی تالیف کتاب مفاخر شهرستان تنکابن و اتمام پیشنویس این طرح تا پایان امسال را یادآور شد و افزود: سه جلسه در شورای عمومی شهرستان، شروع یک طرح پژوهشی و برگزاری یک همایش منطقه‌ای باعث شده تا تدوین این دانش‌نامه به عنوان اثری ارزشمند معرف فرهنگ و شخصیت‌های بزرگ فرهنگی به جوانان و آیندگان باشد.

وی گفت: باید مفاخر و بزرگان زنده را ارج نهیم و در حیاتشان از آنان تجلیل کنیم.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس هم در این جلسه گفت: مقوله فرهنگی یکی از مهم‌ترین و حساسترین مباحث در کشور است. ابتدا باید وضع فرهنگی موجود را ارزیابی و شاخص‌ها و ملاک‌ها را تعیین، سپس اقدام به برنامه ریزی کنیم.

شریعت‌نژاد افزود: در این زمینه‌ها شهدا الگوهایی بسیار مناسبی هستند.

حجت الاسلام قاسمی معاون مدیر کل و رئیس ارشاد اسلامی تنکابن هم به ارائه گزارش از اقدامات فرهنگی خصوصا در ایام محرم پرداخت و بیان کرد: برای بزرگداشت شاعر بزرگ سلمان هراتی در ایام تولد آن عزیز برنامه ریزی شود.

سپس حجت الاسلام سید داود شاهچراغی امام جمعه تنکابن به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان کرد : مسائل فرهنگی یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و مقوله فرهنگ بسیار ظریف است و زیرساخت توسعه را در مقوله فرهنگ می‌بینیم، فرهنگ می‌تواند سبب پیشرفت یا پسرفت یک کشور شود.

وی با توجه به وجود فرهنگ غنی اسلامی و قرآنی در دین ما گفت: باید همه از این فرهنگ بهره‌مند شوند خصوصا در ایام انتخابات همه باید از فرهنگ اسلامی و قرآنی و اخلاقی پیروی کنیم همه باید اخلاق انسانی واسلامی را رعایت کنیم همه پیامبران آمدند تا اخلاق الهی را گسترش دهند.

جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران نیز گفت: شورای فرهنگ عمومی شهرستان درارتباط نزدیک با مباحث فرهنگی آن منطقه و برنامه ریزی برای آن است ما کشور متمدن هستیم و دانشگاه جندی شاپور الگویی برای دانشگاه کمبریج شد و در کشوری با این تمدن و دین اسلام که تا این حد به علم و علم آموزی اهمیت می‌دهد ولی وضع سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است.

حسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن هم اظهار کرد: باید از موازی کاری ادارات در مقوله فرهنگی پرهیز نماییم و با محوریت امام جمعه محترم مسائل فرهنگی در یک جا جمع بندی و پیگیری گردد باید برنامه و روز شمار مدون داشته باشیم تا بدانیم از کجا شروع کردیم چه هدفی داریم و چه نتیجه‌ای حاصل شد.

یکی از مصوبات ارزشمند شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنکابن تجلیل از دکتر محمدحسین مفتاح موسس و رئیس اسبق واحد تنکابن به عنوان چهره ماندگار شهرستان است که مقرر شد مراسم تجلیل در نیمه دوم اسفند۹۴ برگزار شود.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۹ دی۱۳۹۴ ] [ 14:50 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

گرامیداشت سردار رشید اسلام، فرمانده خستگی ناپذیر دوران دفاع مقدس و مدافع حرم، شهید والامقام محرمعلی مرادخانی با برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا با حضور نماینده مردم شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی، مسئولان ادارات، نهادهای منطقه، آموزشگاه سما، استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد امام رضا(ع) واحد تنکابن برگزار شد.

DSC 0167

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با توجه به اینکه محمدعلی مرادخانی فرزند این شهید بزرگوار از دانشجویان رشته عمران این واحد می‌باشد گفت: شهادت سردار محرمعلی مرادخانی، شهید مدافع حرم را به محضر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، خانواده شهید سرافراز و مردم ولایتمدار و شهید پرورشهرستان تنکابن تبریک و تسلیت می‌گویم.

مرادخانی چندی پیش در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(ع) در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و بردوش مردم شهید پرور شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس آباد تشییع و در گلزار شهدای تنکابن در کنار همرزمانش به خاک سپرده شد.

DSC 0165

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه ۵ دی۱۳۹۴ ] [ 12:33 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت

 مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت از سوی هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: با توجه به بخشنامه از سوی معاون توسعه و سرمایه انسانی رئیس جمهور مبنی بر برون سپاری فعالیت‌های آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به منظور توسعه آموزش‌های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت این مرکز را راه‌اندازی کرد.

دکتر محمود صمدی لرگانی، تقویت و شکوفایی استعداد‌ها و توانمندی‌های اعضای هیأت علمی و بورسیه، مدیران و کارکنان همه سازمان‌ها، موسسات و نهاد‌های دولتی و غیر دولتی که در نظام اداری، خدماتی و تولیدی، صنعتی کشور مشغول به کار هستند، هدف اصلی این مرکز ذکر کرد.

وی ادامه داد: این مرکز با پذیرش حداقل 30 متقاضی به تقویت منابع مالی واحد‌ و بهره‌ گیری از ظرفیت و امکانات موجود می‌پردازد.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۲ دی۱۳۹۴ ] [ 15:49 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن عترت (ع) همزمان با دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در واحد تنکابن برگزار شد.

در این دوره مسابقات در بخش کتبی حدود ۴۰۰ نفر از استادان و دانشجویان این واحد و دانشکده سما تنکابن با هم به رقابت پرداختند.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ پنجشنبه ۲۶ آذر۱۳۹۴ ] [ 15:59 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

روز دانشجو/بازدید نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

حجت الاسلام سید داوود شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن دیدار نمود.

ایشان پس از ادای احترام به شهدای والامقام آرمیده در واحد تنکابن به بازدید از دانشکده پزشکی و آزمایشگاه‌ها پرداختند.

DSC 0543

DSC 0549

DSC 0564

DSC 0565


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۴ ] [ 15:58 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
در واحد تنکابن امام جمعه ساری: آینده کشورمان به دست جوانان است/ دانستن تاریخچه ۱۶ آذر یک ضرورت است

طبرسی در تنکابن

نماینده ولی فقیه در استان مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد : آینده کشورمان به دست جوانان است و اداره کشور به وسیله جوان‌ها میسر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، آیت الله نورالله طبرسی در مراسم هفته پژوهش و روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به مقام شامخ شهدای والامقام آرمیده در واحد تنکابن ادای احترام کرد و بر مزار آنان فاتحه خواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و دهه آخر ماه صفر ارتحال پیامبر گرامی اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را تسلیت گفت و هفته پژوهش و فناوری، روز دانشجو را گرامی داشت و گفت: دانستن تاریخچه ۱۶ آذر یک ضرورت است.

طبرسی ادامه داد: ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ هجری شمسی همراه با اعلام انزجار حوزه‌های علمیه، بازاریان، دانشگاهیان و دیگر مردم فهیم ایران در اعتراض به ورود «نیکسون» (معاون رئیس جمهور آمریکا) و دخالت‌های استکبار در منطقه دست به تظاهرات زده بودند و با مأموران شاه در صحن دانشگاه درگیر شدند که در آن درگیری شهید قندچى، بزرگ‏‌نیا و شریعت رضوى به شهادت رسیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مبارزه دانشجویان در سال ۴۲ همزمان با قیام امام خمینی (ره) بود، گفت: بعد از روحانیت و حوزه علمیه قم، دانشجویان حمایت قاطعانه و عالمانه خود را از امام راحل اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان آغاز جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس دانشجویان با نثار خونشان و جان‌فشانی از انقلاب اسلامی و کشورمان دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود: با گزارش خوبی که دکتر صمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از فعالیت‌های علمی و پژوهشی این واحد ارائه کرد با توجه به عمر ۳۰ ساله واحد تنکابن، وجود این همه برکات و خیرات کارنامه خوبی است که خیلی از دانشگاه‌ها با قدمت بیشتر ممکن است نداشته باشند و اینها همه نعمتی است که ما در سایه انقلاب اسلامی به آن رسیدیم.

وی ادامه داد: با توجه ائمه اطهار و نبی اکرم(ص) دانشگاه‌های پرمحتوا از نظر کمی و کیفی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن که رئیس آن هم به قدمتش و هم به خدمتش و هم به پژوهشش توجه کردند، انشاءلله همگی در خدمت انقلاب و اسلام و جامعه اسلامی باشند.

طبرسی: مقام معظم رهبری در بالا‌ترین سطح علمی برتمام سطوح علمی و دانشگاهی کشور اشراف کامل دارند همانطور که امام راحل نیز با آگاهی کامل انقلاب اسلامی را هدایت کردند
 
 

امام جمعه ساری با توجه به مثبت ارزیابی کردن سطح علمی و پژوهشی واحد تنکابن افزود: مقام معظم رهبری در بالا‌ترین سطح علمی بر تمام سطوح علمی و دانشگاهی کشور اشراف کامل دارند، همان‌طور که امام راحل نیز با آگاهی کامل انقلاب اسلامی را هدایت کردند.

طبرسی با توجه به پژوهش‌های علمی و اختراعات دانشمندان جهان تاکید کرد: خداوند ابزار علم و دانش را در اختیار انسان قرار داده است، امروزه تحقیق و پژوهش‌ها باعث پیشرفت‌های زیادی در جهان شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با توجه به پیشرفت‌های علمی در صنایع نظامی از سوی سپاه و ارتش افزود: دشمن از این همه موفقیت می‌ترسد و نمی‌تواند کوچک‌ترین حرکتی علیه کشورمان داشته باشد.

طبرسی تاکید کرد: مقام معظم رهبری با درایت و تیزهوشی٬ جوانان را عامل موفقیت کشور می‌دانند و همواره به جوانان اهمیت می‌دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن نیز با گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و روز دانشجو گفت: روز دانشجو نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

محمود صمدی لرگانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن را یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های استان‌های شمال کشور دانست و افزود: این واحد در سال ۶۵ با همت و پایمردی بزرگان و فرهیختگان منطقه در راس آنان دکتر مفتاح به عنوان موسس، در ادامه حجت الاسلام دکتر شیخ محمودی باعث رشد و ثبات واحد و سپس دکتر ناصر منتظری در شش سال با خدمات صادقانه و فعالیت‌های مناسب مسیر توسعه را پیش گرفتند و بعد از آنان نیز دکتر حمید جمالزاده منشأ خدمت بود و اکنون هم این وظیفه به بنده محول شد که با همکاری و مشارکت همه همکاران و اعضای هیأت علمی، با رهنمود‌ها و هدایت‌های مدبرانه دکتر میرزاده بتوانیم مسیر رشد و ترقی را بیش از پیش طی کنیم.

وی ادامه داد: وجود ۵۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در ۱۴ هکتار زمین، ۱۰ رشته دکتری تخصصی، ۴۰ رشته مقطع کار‌شناسی ارشد ۵۰ رشته کار‌شناسی و کاردانی ثمره تلاش همه این عزیزان در طول ۳۰ سال خدمت، تربیت ۲۵ هزار نیروی متخصص و ۱۲۰۰ پزشک و تحویل آن به جامعه اسلامی است که این امر دست‌‌آورد بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن است.

رئیس واحد تنکابن ۳۰ سال عملکرد علمی و پژوهشی واحد تنکابن را این‌گونه تشریح کرد: تعداد ۵۰۰ مقاله ISI ) WOS)، بیش از ۲۰۰ مقاله علمی ترویجی و حضور در کنفرانس‌های داخلی و خارجی، برگزاری ۳۰ سمینار، خاتمه ۹۵ طرح پژوهشی و ۴۳ طرح در حال اجرا، یک فرصت مطالعاتی، ۴ مجله علمی پژوهشی، ۳۲ جلد کتاب تالیفی و ترجمه، ۳۴۱۷ پایان‌نامه ارشد و ۴۵۲ پایان‌نامه دکتر حرفه‌ای، ۸۸۰۰ کتاب مرجع، ۱۲۰۰ جلد کتاب لاتین، ۶۷۷۶۰ جلد کتاب فارسی و ۶۵۰۰ جلد مجله حاصل ۳۰ سال تلاش و تجربه در واحد تنکابن است.

در ادامه این نشست به ۷ نفر از پژوهشگران بر‌تر واحد با اهدای لوح قدردانی شد.

مراسم هفته پژوهش و روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور مهندس حسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مسئولان ادارات و نهاد‌های منطقه همراه با معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان این واحد برگزار شد.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۱۵ آذر۱۳۹۴ ] [ 15:56 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
دکتر محمود صمدی لرگانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ایجاد ۴۰ رشته جدید در مقاطع دکتری و کار‌شناسی ارشد را یک فرصت دانست و گفت: واحد تنکابن با ۸ دانشیار و ۴۰ استادیار و ظرفیت ارتقای وضعیت هیأت علمی جایگاه مناسبی در منطقه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر محمود صمدی لرگانی در نشست صمیمی با کارمندان این واحد به بررسی هر آنچه که در گذشته اتفاق افتاده و برنامه‌های آتی پرداخت و گفت: هدف اصلی ارائه خدمات آموزشی با کیفیت بالا به دانشجویان است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در هر منطقه متأثر از شرایط اقتصادی منطقه و در کل کشور است. برای برون رفت از شرایط حساس رفتارهای تک تک اعضا در ذهن مخاطب که‌‌ همان دانشجویان باشند اثرگذار است. دیگر نمی‌توان با سبک و سیاق گذشته عمل کرد امروزه دانشجویان هستند که دانشگاه را انتخاب می‌کنند. آمار ثبت نام دانشجو در واحد تنکابن بیش از ۲۰۰۰ نفر است و پیش بینی می‌شود که در بهمن‌ ماه به ۲۵۰۰ نفر نیز برسد.

صمدی لرگانی با توجه به راه‌اندازی مرکز آموزش‌های کوتاه مدت، ادامه داد: با همکاری حوزه پژوهشی و آموزش مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی کوتاه مدت در واحد تنکابن آمادگی خدمت رسانی به سایر ادارات، نهاد‌ها و سازمان‌ها برای برگزاری کارگاه‌های ضمن خدمت را دارد.

وی چارت جدید سازمانی را یک ساز و کار تشکیلاتی دانست و گفت: این چارت با مشارکت تمام حوزه‌ها از سوی حوزه اداری مالی انجام شد و برای تایید نهایی به سازمان مرکزی فرستاده شده‌ است. پس از تایید درمورد حق تخصص کار‌شناسی برای کارمندان در یک برنامه مشخص تصمیم گرفته خواهد شد.

صمدی لرگانی:‌ دانشگاه آزاد اسلامی در هر منطقه متأثر از شرایط اقتصادی منطقه و در کل کشور است. برای برون رفت از شرایط حساس رفتارهای تک تک اعضا در ذهن مخاطب که‌‌ همان دانشجویان باشند اثرگذار است. دیگر نمی‌توان با سبک و سیاق گذشته عمل کرد امروزه دانشجویان هستند که دانشگاه را انتخاب می‌کنند. آمار ثبت نام دانشجو در واحد تنکابن بیش از ۲۰۰۰ نفر است و پیش بینی می‌شود که در بهمن‌ ماه به ۲۵۰۰ نفر نیز برسد

ساخت پروژه یادمان شهدا واحد، موضوعی بود که رئیس واحد تنکابن به آن پرداخت و ادامه داد: حساسیتی که در زمینه طراحی بنا شده سبب شده تا ساختار شکلی جدید با معماری اسلامی و هماهنگ با جغرافیای محیطی واحد تنکابن صورت بگیرد. ۳۰ درصد این طرح انجام و امید است در صورت مساعد بودن شرایط جوی قبل از ۲۲ بهمن افتتاح شود.

وی خرید زمین در جوار دانشگاه برای تاسیس بیمارستان آموزشی درمانی مستقل برای واحد را پایانی برای مشکلات دانشکده علوم پزشکی دانست و افزود: این زمین با نظر مسئولان و کار‌شناسان سازمان مرکزی در چند مرحله بازدید و بررسی، خریداری شد و به زودی در آن کلنگ ساخت بیمارستان آموزشی درمانی مستقل واحد زده خواهد شد.

صمدی لرگانی از مراسم باشکوه اولین سالگرد شهدای والامقام خوشنام و برگزاری نماز جمعه در واحد تنکابن را از دیگر افتخارات فرهنگی واحد برشمرد.

رئیس واحد تنکابن یکی از اقدامات پیش رو واحد را تجلیل و بزرگداشت دکتر محمد حسن مفتاح رئیس اسبق و موسس واحد تنکابن برشمرد و ادامه داد: در مراسم سی امین سالگرد تاسیس واحد تنکابن، مراسم تجلیل از دکتر مفتاح، روسای پیشین و معاونان، خانواده‌های همکاران متوفی و بازنشستگان که در مدت ۳۰ سال برای اعتلای اهداف دانشگاه آزاد اسلامی تلاش صادقانه داشتند تجلیل بعمل می‌آید.

وی در این نشست از همکاران متوفی و بازنشستگان در واحد تنکابن یاد کرد و در مورد انتخاب کارمند نمونه افزود: برای اولین بار برای انتخاب کارمند نمونه قانون و چارچوبی تدوین شد و با کمک معاونین هر حوزه برابر بخشنامه به منتخبین لوح قدردانی و جوایز اهدا شد.

بخش پایانی مراسم، جلسه پرسش و پاسخ بود که هیأت رئیسه واحد به سئوالات مطروحه کارکنان پاسخ دادند.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه ۱۰ آذر۱۳۹۴ ] [ 15:54 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0279

هفتمین مجمع انتخاباتی کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تنکابن وهیأت همراه، معاون دانشجویی، مدیردانشجویی و اعضاء کانون دانشجویی هلال احمر واحد تنکابن برگزار گردید.

در این جلسه بعد از معرفی کاندیدا‌های شورای مرکزی کانون، پس ازاخذ رای، مهرداد ظهیریان(دبیر) ، سحر نوروزی(نائب دبیر)، امیر محمد صیادی ، مهدی فولادی و سحر ابراهیمی به عنوان اعضای اصلی، فاطمه ارشادیان و علی یعقوب نژاد به عنوان عضوعلی‌البدل انتخاب گردیدند.

DSC 0273

DSC 0281


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه ۷ آذر۱۳۹۴ ] [ 15:52 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دانشجویان خواهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در مسابقات شطرنج دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مازندران که به میزبانی واحد چالوس برگزار شد موفق به کسب رتبه نخست شدند.

فاطمه نجاتی، محدثه نجاتی، فرناز علیزاده و سحر نوروزی با مربیگری منصور مهرگان و سرپرستی مجتبی دانش به این موفقیت دست یافتند.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۱ آذر۱۳۹۴ ] [ 15:50 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
 لرگانی در نشست هیأت رئیسه
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: در کنار وظیفه ذاتی مجموعه دانشگاهی در تربیت و آموزش نیروهای متخصص بحث فرهنگی از مسائل مورد توجه در واحد تنکابن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر محمود صمدی لرگانی در نشست هیأت رئیسه، مدیران و مسئولان واحد تنکابن با حجت الاسلام شاهچراغي نماينده ولي فقيه و امام جمعه تنكابن، حضور دو شهید خوشنام در واحد تنکابن را مایه خیر و برکت برای مجموعه دانست و اظهار کرد: از دیگر برنامه‌های فرهنگی می‌توان تدوین کتاب جامع دانشنامه بزرگان تنکابن که با مشارکت شورای فرهنگی شهرستان، حضور پرشور در مراسم‌های مذهبی، اردوهای جهادی از سوی داوطلبان بسیجی این واحد که موفق به کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های سطح استان شدند نشان از توجه ویژه واحد تنکابن به امور فرهنگی است.

وی درباره بزرگداشت مفاخر شهرستان تنکابن بیان کرد: به بهانه سی امین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، مراسم بزرگداشت دکتر محمد حسین مفتاح موسس واحد تنکابن برگزار می‌‌شود.

صمدی ادامه داد: ساخت بیمارستان شهید رجایی تنکابن و امام سجاد(ع) رامسر و تاسیس دانشگاه رودکی تنکابن از دیگر افتخارات دکتر مفتاح است.

صمدی:‌ به بهانه سی امین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، مراسم بزرگداشت دکتر محمد حسین مفتاح موسس واحد تنکابن برگزار می‌‌شود
 
 

وی به تشریح امکانات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن پرداخت و گفت: با همت مجموعه تعداد رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف روز به روز در حال افزایش است. وجود 8 رشته دکتری فعال و اضافه شدن 5 رشته دیگر در همین مقطع تحصیلی در ترم بهمن، همچنین در رشته علوم پزشکی با 30 سال سابقه و دانش‌آموختگی 1200 پزشک و هزاران پرستار و ماما که بیش از 200 نفر آنها تخصص و فوق تخصص هستند افق روشنی را برای این واحد ترسیم می‌کند.

رئیس واحد تنکابن تاکید کرد: آموزش بالینی دانشجویان پزشکی باید به خوبی صورت گیرد و با توجه به ساخت بیمارستان آموزشی درمانی مستقل برای رشته پزشکی این واحد، ادامه داد: شروع ساخت بیمارستان 64 تختخوابی در 15000 متر مربع فضا آموزشی درمانی به زودی انجام می‌پذیرد.

وی ادامه داد: مهمترین خصوصیات این بیمارستان اختصاص فضای آموزشی درمانی بیشتر از حد استاندارد، بخش بیماری‌های خاص، بخش تراما که مخصوص حوادث جاده‌ای و ساختمانی است این بیمارستان را در منطقه منحصر به فرد کرده است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن نیز با توجه به اینکه کارها را به کارشناسان بسپارید، گفت: در حوزه جذب اعتبارات برای مجموعه تحت امرتان از مشاوران قوی استفاده کنید.

حجت الاسلام سید داود شاهچراغی با توجه به منویات مقام معظم رهبری ادامه داد: با پیوند صنعت و دانشگاه و اقتصاد دانش‌بنیان به دنبال جذب منابع غیر شهریه‌ای باشید.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه ۲۳ آبان۱۳۹۴ ] [ 14:26 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
2121212

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از نشست صمیمانه با رئیس، معاون و مسئول فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تنکابن خبر داد.

اختصاص تخفیف شهریه به 40 نفر از دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، معرفی دانشجویان نیازمند به کمیته امداد امام خمینی(ره)، برنامه ریزی‌ برای اعزام این دانشجویان به سفر زیارتی سیاحتی مشهد مقدس در این جلسه مصوب شد.

خانه‌کشی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان تنکابن با اهدای لوح از مساعدت‌های رئیس و رابط واحد تنکابن با کمیته امداد امام خمینی(ره) قدرانی و تشکر کرد.

درج درخبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱۸ آبان۱۳۹۴ ] [ 11:38 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به پیروی از منویات مقام معظم رهبری همدل و همزبان با دیگر اقشار ولایت مدار شهرستان تنکابن فریادهای خشم خود را بر سر استکبار جهانی و آل سعود صهیونیستی زدند.

شعارهای راهپیمایی امسال با محکوم کردن آمریکا و اسرائیل و دیگر مستکبران، به بی لیاقتی آل سعود و جنایات آنها توجه شده بود.

سخنران این مراسم حجت الاسلام دکتر هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه و نماینده وی در سفر استانی به مازندران و هیأت همراه، با حضور در جلسه شورای اداری بعد از اتمام مراسم راهپیمایی، در مسجد ولیعصر(عج) با مردم همیشه در صحنه شهرستان تنکابن دیدار کردند.

درج در خبرگزاری آنا

سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۱۳ آبان۱۳۹۴ ] [ 15:30 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
نخستین سالگرد شهدای گمنام

مراسم عزاداری به مناسبت نخستین سالگرد شهدای والامقام خوشنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن همراه با نماز جمعه این شهرستان برگزار شد.

DSC 0994

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در این مراسم گفت: برگزاری نماز جمعه برای دومین مرتبه در یک محیط علمی نشان‌دهنده نقش پررنگ فرهنگ‌سازی اسلامی در دانشگاه بوده و این رویداد مهم فرهنگی از برکت وجود دو شهید والامقام در محیط دانشگاه است.

دکتر محمود صمدی لرگانی درباره برگزاری این مراسم اظهار کرد: با تشکیل ستاد یادواره شهدا، هماهنگی‌های لازم با دیگر ادارات و نهاد‌ها برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر نخستین یادواره شهدای والامقام آرمیده در واحد تنکابن انجام شد.

وی گفت: بار دیگر آحاد مردم منطقه با حضور پرشور در این یادواره با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

جانشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران هم به عنوان سخنران قبل از خطبه نماز گفت: امنیت امروز کشور مرهون ثمره خون شهدا است.

سرهنگ علیرضا یدالله‌پور با توجه به کشتار بیرحمانه مردم مظلوم یمن از سوی آل سعود، اظهار کرد: با اینکه این کشور ابتدایی‌ترین حقوق ملتش را رعایت نمی‌کند، اما حامیان حقوق بشر در محکومیت این کشور اقدامی نکردند.

امام جمعه تنکابن: تبلیغ آنلاین مراسم قمه‌زنی در شبکه‌های خارجی با هدف خشن نشان دادن چهره اسلام به جهانیان انجام می‌شود
 
 

یدالله‌پور از نهادینه کردن ارزش‌های دفاع مقدس سخن به میان آورد و گفت: باغ‌ موزه دفاع مقدس و بازسازی فاز اول عملیات والفجر ۸ در کنار رودخانه تجن، یکی از اقدامات مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان مازندران است.

امام‌جمعه تنکابن هم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هم‌زمان با گرامیداشت ایام محرم و نخستین سالگرد شهدای گمنام برگزار شد، گفت: تبلیغ آنلاین مراسم قمه‌زنی در شبکه‌های خارجی با هدف خشن نشان دادن چهره اسلام به جهانیان انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام سید داود شاهچراغی با توجه به انتشار کاریکاتورهای خارجی در رسانه‌های بیگانه بیان کرد: همه این‌ها، بیانگر طراحی و برنامه‌ریزی استکبار در مقابله با مسلمانان و دین اسلام است.

امام‌ جمعه تنکابن خاطرنشان کرد: امروزه بودجه‌های کشورهای استکباری صرف داعش برای ایجاد ناامنی منطقه می‌شود تا منافع کشورهای اسلامی را به خطر اندازد.

نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه تنکابن در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه با قدردانی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن به‌واسطه گرامیداشت نخستین سالگرد شهدای گمنام و برگزاری نماز جمعه در این دانشگاه، افزود: ایثار، شهادت و رشادت شهدا نباید فراموش شود و باید پیام شهدا همواره در طول زندگی به نسل آینده منتقل شود.

امام‌جمعه تنکابن تأکید کرد: اقتدار تیم مذاکرات هسته‌ای کشور مرهون ثمره خون شهداست و اکنون نیز اگر برای عراق و سوریه دشمنان طرحی داشته باشند و ایران را نادیده بگیرند برنامه‌هایشان نافرجام می‌ماند.

شاهچراغی با گرامیداشت ایامی که در این هفته پیش رو خواهیم داشت در مورد راهپیمایی 13 آبان گفت: همگی در راهپیمایی روز چهارشنبه با شعار مرگ بر آمریکا انزجار خود را نسبت به شیطان بزرگ نشان خواهیم داد.

در پایان نخستین یادواره شهدای والامقام آرمیده در واحد تنکابن نمازگزاران با ادای احترام با اهدای تاج گل و فاتحه‌خوانی بر مزار مطهر آنان یاد خاطر همه شهدای انقلاب اسلامی ایران را زنده نگه داشتند.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۹۴ ] [ 13:42 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0863

مهندس حسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن به همراه مهندس عقیل عشوری شهردار تنکابن، مهندس جوادی رئیس اداره گازو اعضای شورای اسلامی شهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با دکتر صمدی رئیس واحد و جمعی از مسئولین دانشگاهی به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید نشست صمیمانه‌ای را برگزار نمودند.

DSC 0861

 

DSC 0856


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۱۲ مهر۱۳۹۴ ] [ 15:34 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
ساخت یادمان شهدای تنکابن

جانشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران در بازدیدی از روند ساخت یادبود شهدای خوشنام آرمیده در واحد تنکابن گفت: ساخت یادمان شهدا شروع فعالیت‌های فرهنگی در زمینه ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس است.

DSC 0832

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا،‌ سرهنگ علیرضا یدالله پور در مسجد امام رضا(ع) به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: پس از اتمام ساخت بنای یادبود شهدا، این مکان مقدس محلی برای خواندن ادعیه‌ها، بازگو کردن خاطرات از سوی ایثارگران و نمایشگاه‌ها و نشست‌های مرتبط می‌شود.

 

DSC00601

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در مورد طرح در حال ساخت یادمان گفت: این طرح برگرفته از کلمه مبارکه الله است که با تلفیق معماری مدرن و اسلامی در ارتفاع 9 متر و مساحت تقریبی 45 متر مربع با اسکلتی فلزی و سنگ ساخته می‌شود.

دکتر محمود صمدی لرگانی افزود: واحد تنکابن آمادگی پذیرش خیرین درساخت مزار مطهر شهدای والامقام را دارد.

همچنین می‌توان دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، تجلیل از استادان، کارکنان و دانشجویان بسیجی، غبارروبی مزار شهدا نشست‌های بصیرتی را از اهم برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن نام برد.

 

              DSC00553DSC00629

                                   IMG 7085IMG 7063DSC00522 

 

 

درج در خبرگزاری آنا

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۱۲ مهر۱۳۹۴ ] [ 15:28 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
 دکتر مجید پویا 

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: دانشکده پزشکی واحد تنکابن در سال جدید تحصیلی پذیرای 24 دانشجو در رشته پزشکی، 23 دانشجو در رشته علوم آزمایشگاهی، 40 دانشجو در رشته مامایی و 60 دانشجو در رشته پرستاری است که به احتمال زیاد در مرحله تکمیل ظرفیت به تعداد آنها افزوده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر مجید پویا در جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود رشته‌های پزشکی و پیرا پزشکی واحد تنکابن، با توجه به گذراندن دو امتحان جامع در پایان مرحله علوم پایه و کار آموزی بالینی و قبولی 95درصد از دانشجویان، اظهار کرد: این موفقیت با تلاش دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کادر اداری کسب می‌شود.

وی با توجه به قدمت دانشکده پزشکی واحد تنکابن، از استقلال نسبی دانشکده‌های پیرا پزشکی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های دکتر محمود صمدی رئیس واحد تنکابن بزودی ما شاهد شروع ساخت بیمارستان علمی آموزشی مستقل همجوار واحد تنکابن خواهیم بود

رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد تنکابن هم علم را برای بشر کمال دانست و اظهار کرد: انسان در بدو تولد عالم به هیچ چیز نیست در کذر زمان آرام آرام پرده‌های جهل را کنار می‌زند و تاریکی‌های درونش را با نور علم روشن می‌کند.

حجت الاسلام محمد عبدالملکی با توجه به نظر شهید مطهری درباره علم و اندیشه ادامه داد: علم بدن‌شناسی و علم دین‌شناسی دارای جایگاه خاص و ویژه‌ای میان علوم هستند و اگر علم به اخلاق و معنویت آراسته نباشد قطعا سقوط را در پی دارد.

در پایان، آئین‌نامه آموزشی و نکات مورد نیاز در طول تحصیل برای دانشجویان جدید الورود توضیح داده شد.

خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۶ مهر۱۳۹۴ ] [ 16:39 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

haj

انا لله و انا الیه راجعون

مصیبت دلخراش منا و درگذشت تعدادی از حجاج بیت الله الحرام را به محضر امام زمان (ع) و رهبری معظم انقلاب و ملت عزیز و خانوادهای معزی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات برای تمامی مرحومین مهمان خدا مسألت مي نماييم

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

photo 2015-09-2226 08-15-56


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه ۴ مهر۱۳۹۴ ] [ 13:44 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

معاون آموزشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از برگزاری مسابقات رباتیک خلاق خبر داد.

ابوالقاسم آذرکیش در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری ‌آنا در حاشیه برگزاری نمایشگاه خلاقیت رباتیک (سازه‌های خلاقانه دانش‌آموزی) که در هنرستان فنی و حرفه‌ای سما این واحد برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه ترویج استفاده از لوازم ساده، بازیافتی و پیاده‌سازی آزمایش‌های کتاب درسی در سطح مدارس بوده‌ است.

معاون آموزشکده سما واحد تنکابن افزود: از ویژگی‌های شاخص این نمایشگاه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در ساخت سازه‌های دانش آموزی است.

مبین صباغی مسئول اجرایی نمایشگاه نیز گفت: این مسابقات ثمره یک سال تلاش و تحقیق دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و اول متوسطه در بخش‌های سازه‌های الکتریکی در سطح شیب‌دار، آبگیری سازه‌های دریایی، رونمایی از هواپیمای مدل و شبیه سازی پرواز، شبیه سازی و ساخت ربات مورچه و مار است.

این نمایشگاه با همکاری آموزشکده سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن و گروه تخصصی ربو خلاق با سرپرستی مهندس مبین صباغی مدیر گروه رشته کامپیوتر آموزشکده سما در شهریور 1394 برگزار شد.

نمایشگاه خلاقیت رباتیک

درج در خبرگزاري آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۴ ] [ 9:33 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
حسین بدیعی رئیس مرکز برنامه و بودجه دانشگاه آزاد

مدیرکل طرح و برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: درصد قابل توجهی از جذب بودجه غیرشهریه‌ای را مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار آنا، حسین بدیعی در جلسه بررسی عملکرد بودجه پژوهشی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مازندران با حضور جمعی از مسئولان استان به میزبانی واحد تنکابن در خصوص تبدیل ایده به ثروت، پیش بینی برنامه پنج ساله ششم و پایش برنامه پنجم گفت: پیش‌بینی می‌شود تا دو سال آینده 40 درصد از درآمد دانشگاه‌های آزاد از طریق اقتصاد دانش‌بنیان که مورد تاکید ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی است، تامین شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هم اساس فعالیت‌های دانشگاه را در حوزه آموزش و پژوهش دانست و گفت: حوزه آموزش زمانی در عمل می‌تواند کیفیت بالایی را کسب کرده که حوزه پژوهشی نیز هماهنگ با آن عمل کند.

دکتر محمود صمدی لرگانی با توجه به اقدام مدبرانه ریاست عالیه دانشگاه در ایجاد و گسترش رشته‌ها در مقاطع ارشد و دکتری، شرکت‌های دانش‌بنیان را نیز راه حلی مناسب برای پیشرفت مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: بخش عمده درآمد در بسیاری از دانشگاه‌های پیشرو دنیا از طریق فعالیت‌های دانش‌بنیان تامین می‌شود که این امر باعث کیفیت بخشی و استمرار فعالیت‌های دانشگاه‌ها می‌شود.

در ادامه مسئولان دفتر طرح و برنامه و بودجه دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مازندران به ارائه گزارش عملکرد یکساله این حوزه پرداختند.

DSC 0463

درج در خبرگزاری آنا

درج در سایت واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۲۹ شهریور۱۳۹۴ ] [ 9:9 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0144

رئیس، هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، یاد و خاطره زنده یاد مهندس جعفرقلی راهب عضو هیأت علمی واحد تنکابن و نماینده ادوار مردم تنکابن، رامسر، عباس آباد در مجلس شورای اسلامی را با برگزاری مراسمی در سالن آمفی تئاتر واحد تنکابن گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در ابتدای این مراسمپیام تسلیت دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در حضور خانواده متوفی، روسای دانشگاه‌ها، مسئولان و مدیران ادارات و نهادهای شهرستان‌های همجوار قرائت شد.

DSC 0146

همچنین در فواصل برنامه پیام تسلیت دکتر نیاز آذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و دیگر مسئولان منطقه به سمع و نظر حاضران رسید.

حسینی جو:

کشور ما با ریشه تاریخی و داشتن شخصیت‌ها و بزرگان متعدد می‌تواند الگوهای بی‌شماری را داشته‌ باشد در حالی که ما از آنها فاصله گرفته‌ایم

 
 

یادبود مهندس جعفرقلی راهب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن، رمز حیات و ممات و اتحاد را خواست خود مردم دانست و گفت: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه خودش بخواهد. آیه شریفه‌ای هست که زنده یاد راهب در اکثر سخنرانی‌های خود استفاده می‌کرد و به آن اعتقاد داشت.

سید امیر حسینی جو، مرحوم راهب را اسوه اخلاق معرفی کرد و ادامه داد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که اسلامی است و ائمه اطهار و معصومین بسیار به حسن خلق در زندگی شخصی و اداری سفارش کرده‌اند، رعایت اخلاق محوری‌ترین موضوعی است که مرحوم راهب مد نظر داشت.

DSC 0234

وی ولایت مداری، اخلاق مداری، احساس مسئولیت، صداقت، اندیشمندی، سادگی و خلوص‌نیت داشتن را از خصوصیات بارز زنده‌یاد جعفرقلی راهب دانست.حسینی جو دلیل الگوسازی جوانان از مسئولان دیگر کشورها در حال دوچرخه‌سواری یا احترام گذاشتن به محیط خانواده را به دلیل کم‌توجهی مسئولان به شخصیت‌های برجسته داخلی در زمان حیاتشان دانست و گفت: کشور ما با ریشه تاریخی و داشتن شخصیت‌ها و بزرگان متعدد می‌تواند الگوهای بی‌شماری را داشته‌ باشد در حالی که ما از آنها فاصله گرفته‌ایم.

DSC 0150

در ادامه این مراسم دکتر محمود صمدی لرگانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن درباره ابعاد شخصیتی، رفتاری و کرداری مهندس راهب به سخنرانی پرداخت.

دکتر صمدی لرگانی با بیان اینکه مرگ مهندس راهب هم همانند زندگی وی دارای نکات آموزنده بود،‌گفت: حضور پر شور مردم در مراسم تدفین، روز سوم و دیگر مراسم‌های یادبود این نکته را بیان دارد که اگر انسان درست کار کند و در خدمتگزاری وظیفه شناس باشد مردم نکته سنج، قدرشناس هستند.

وی بیان کرد: اینکه جامعه اجرایی و مدیریتی به یک فرد احترام می‌گذارد و در زمان حیات فرد پاسخگوی زحماتش است برای نسل‌جوان، ایجاد انگیزه می‌کند و بسیار تاثیرگذار است.

لرگانی درگذشت عضو هیأت علمی واحد تنکابن را ضایعه‌ای بسیار بزرگ دانست و گفت: با توجه به همیاری‌ها و خدماتی که مهندس راهب از بدو تأسیس این واحد دانشگاهی تا به امروز انجام دادند درگذشت وی بسیار جانگذار و جای خالی آن بزرگوار روز به روز بیشتر احساس می‌شود.

این مراسم با حضور شرکت‌کنندگان بر مزار مطهر دو شهید در دانشگاه با ادای احترام و فاتحه‌خوانی پایان یافت.

21321

 درج در خبرگزاری آنا

درج در سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه ۳۱ مرداد۱۳۹۴ ] [ 8:14 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
[ دوشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۴ ] [ 19:14 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
[ دوشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۴ ] [ 19:10 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
[ دوشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۴ ] [ 19:9 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
مهندس جعفرقلی راهب

 

عضو هیأت علمی واحد تنکابن و نماینده پیشین مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در دو دوره مجلس شورای اسلامی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهندس جعفرقلی راهب عضو هیأت علمی واحد تنکابن و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

DSC 0024

 

photo 2015-08-15 13-13-49

پیکر آن مرحوم با شرکت نماینده مجلس، فرمانداران، ائمه جمعه شهرستان‌های همجوار و مدیران و مسئولان لشکری و کشوری منطقه و حضور آحاد مردم از جلوی منزل آن مرحوم واقع در بلوار طالقانی شهر رامسر آغاز و در آرامستان لمتر به خاک سپرده شد.

DSC 0054

مرحوم راهب سال 1330 در رامسر متولد شد، وی نمایندگی مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در دوره‌های پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر، معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود و نیز مدیر کل کشاورزی استان گیلان در سال 68، رئیس سازمان کشاورزی مازندران در سال 79، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در سال 80، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران در سال 83، را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

همچنین راهب، آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو اعلام کرده بود.

DSC 0041

مراسم گرامیداشت آن مرحوم 94/5/26 در مصلای نماز جمعه شهر رامسر با سخنرانی آیت‌الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران برگزار و دیگر مراسم‌ یادبود برای وی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن و دیگر نهادها و ارگانها متعاقبا اعلام می‌‌شود.

روابط عمومی واحد تنکابن با تسلیت این ضایعه اعلام کرد: رئیس، هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن این مصیبت وارده را به خانواده وی و مردم شهرستان‌های رامسر، تنکابن و عباس‌آباد تسلیت گفته و علو درجات را برای آن فقید سعید خواستار است.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه ۲۴ مرداد۱۳۹۴ ] [ 15:32 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

مجتبی بلباسی رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران اهمیت جایگاه بسیج اساتید را در نسشتی صمیمی با اعضای کانون و شورای بسیج اساتید واحد تنکابن بیان نمود.

DSC 0357

سپس محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن یاد و خاطره‌ی 175 تن از شهدای غواص را گرامی ‌داشت و به میزبانی استان مازندران از سی شهید غواص خط شکن اشاره نمود و افزود: وجود شهدا مایه خیر و برکت برای نظام اسلامی بوده است. شهدا با سن کم و اعتقاد و اعتماد قوی به نظام و اسلام باعث شدند که امروزه ما در جهان اسلام دارای یک برند مشخص باشیم. و این نتیجه ایثارگری، ایستادگی و از خود گذشتگی بوده که از خود نشان دادند.

وی ادامه داد: در همه ارکان زندگی ما در هر نقطه از تاریخ 36 ساله انقلاب، در دوران پیروزی اتقلاب، جنگ تحمیلی، دوران سازندگی و در حال حاضر نقش بسیج بخصوص بسیج اساتید بسیار مفید و موثر بوده است

ایشان به نقش بسیج اساتید اشاره نمود و گفت: نقش بسیج اساتید در بصیرت زایی و افزایش معرفت در دانشگاه و محیط‌های علمی بسیار مهم و اثرگذار است. دانشگاه به عنوان محیطی برای تعلیم و تربیت نیروهای جوان و آینده ساز این مملکت نسبت به دیگر نهادها در بیان آموزه‌های دینی و دستاوردهای خوب انقلاب، بسیار مهمتر و حساس تر است.

صمدی لرگانی با بیان اینکه کانون بسیج اساتید واحد تنکابن از قدیمی‌ترین کانون های استان است گفت: 135 عضو از بین 175 هیأت علمی با ضریب جذب بالای 80 درصد و فعالیت‌های چشمگیر در حوزه حلقه‌های علمی این کانون را جزء کانون‌های برتر استان قرار داده است

DSC 0345

رئیس واحد تنکابن بعضی از فعالیت‌های بسیج اساتید واحد تنکابن را اینگونه برشمرد: مدیریت حلقه‌های صالحین با جلسات مرتب و منظم، تعامل با حوزه‌های فرهنگی و تشکل های اسلامی و سیاسی اساتید در مناسبت‌های مختلف، مسابقات ورزشی فرهنگی، نشست‌های بصیرتی، اردوهای تفریحی و دیگر فعالیت‌های فرهنگی که بسیج اساتید در آنها به عنوان بازوی فعال و موثر پا به پای دیگر حوزه‌ها به فعالیت مشغول است.

DSC 0352

در ادامه این نشست ابوالفضل قهاری مسئول کانون بسیج اساتید واحد تنکابن عملکرد یک ساله این کانون را به حاضرین جلسه گزارش نمود و این نشست با بیان نقطه نظرات اعضای شوراهای بسیج به کار خود پایان داد.

DSC 0351


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۴ ] [ 14:58 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
[ شنبه ۱۷ مرداد۱۳۹۴ ] [ 17:43 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0172

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن همراه با دیگر مردم شهیدپرور استان مازندران به استقبال از سی شهید غواص خط‌شکن استان مازندران حضور فعال داشتند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: از بین 30 شهید غواص که وارد مازندران شدند، هفت تن از آن‌ها به نام‌های سیدحسن فاطمی و منصور مهدوی‌نیاکی از آمل، حسین‌علی بالویی از بهشهر، محمدصادق معلمی از ساری، سیدرضا میرفاضلی از چالوس، غلام‌رضا اسدی ولی‌آبادی از نوشهر و مسلم رسولی‌کناری از فریدونکنار شناسایی شدند و 23 شهید دیگر نیز گمنام هستند.

سرلشگر مرتضی قربانی ادامه داد: شهدای غواص از غربی‌ترین نقطه استان یعنی رامسر تا گلوگاه شرقی‌ترین شهرستان بر دستان مردم ولایت‌مدار مازندران تشییع و در چند شهر از استان به‌ خاک سپرده می‎شوند. آیین تشییع شهدا در حالی در تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود که مقصد پایانی و محل تدفین آنان در شهرهای بهشهر، خلیل‌شهر، گنج‌افروز بابل، ساری، شیرگاه سوادکوه شمالی، سوادکوه، محمودآباد، عباس‌آباد، میاندورود و ایزدشهر است.

DSC 0088

قربانی حضور پرشور مردم مازندران را در استقبال و تشییع شهدا تاکیدی بر زنده نگه داشتن آرمان والای شهدا و امام شهدا دانست و گفت:30 غواص شهید همان جوانانی هستند که در عملیات کربلای چهار شرکت و جوانمردانه از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند، اما در مقابل از سوی رژیم بعثی عراق در شلمچه در گودالی که از سوی دشمنان طراحی شده بود، زنده زنده دفن شدند. ملت ایران اسلامی رشادت‌ها و دلاورمردی‌‍‌های شهدا را هرگز فراموش نخواهند کرد و همیشه در تمامی عرصه‌های انقلاب جا پای شهدا خواهند گذاشت و از ارزش‌ها و آرمان‌های آن‌ها دفاع می‌کنند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم با توجه به اینکه رشادت‌‌‎های ایثارگران و شهدا رمز پایداری ما در کنار ولایت‎مداری بوده است، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی 190 هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم 

 

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم با توجه به اینکه رشادت‌‌‎های ایثارگران و شهدا رمز پایداری ما در کنار ولایت‎مداری بوده است، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی 190 هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم.

قربانی با توجه به توفیقات کشور در عرصه دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس ما با دستان خالی در حال جان‌فشانی بودیم در حالی که دشمن با انواع سلاح‌های شیمیایی و دیگر سلاح‌ها مجهز بود.

وی با توجه به بازگشت شهدا بعد از 30 سال به کشور، اظهار کرد: شهدا بر گردن ما حق دارند و ما امیدواریم بتوانیم رسالت خود را به درستی انجام دهیم.

فرمانده لشگر 25 کربلای مازندران در دفاع مقدس با بیان اینکه امروز صدام و ژنرال‌ها و تانک‌های آنها دیگر وجود ندارد، بیان کرد: اکنون شاهد حضور داعش به صورت ناجوانمردانه در سرزمین‌های اسلامی هستیم، اما ملت ما همان‌گونه که در هشت سال دفاع مقدس و جریان‌های بعد از آن پیروز بودند، بر داعشی‌های بی‌خدا هم پیروز خواهند شد.

وی ادامه داد: رژیم آل سعود مرد میدان نیست و امروز هم مردم یمن بی‌دفاع را از کودک، پیر، زن و مرد با انواع سلاح مورد تهاجم قرار می‌دهد، اما این مردم اهل حق و حقانیت هستند و قدمی از حق و حقوق خود عقب نمی‌نشینند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به اینکه امروز باید بصیرت خود را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: باید برای این منظور یاد شهدا را به همراه داشته باشیم و در مسیر ولایت حرکت کنیم.

قربانی گفت: شهدا با همه پیمان بستند و ایثار و فداکاری شهدا را دریابیم. شهدای غواص خط‌شکن فاو بودند و همه این پیروزی‌های ما در دفاع مقدس عنایت خداوند بود.

DSC 0255

این یادگار دوران دفاع مقدس افزود عملیات کربلای پنج با۹۰درجه چرخش ۵ کیلومتر در بین سیم خاردار در رودخانه توانسیم فرمانده تیپ عراق و تعداد زیادی اسیر بگیریم و خودمان را تا نزدیکی‌های بصره برسانیم و پیروز میدان باشیم.

وی تصریح کرد: قطعنامه ۵۹۸ در۱۰کیلومتری فتح بصره نوشته شد سرلشگرقربانی بااشاره به اینکه فرماندهان واسرای عراقی آمار کشته شده در این عملیات رابیش از ۹۰۰هزارکشته واسیر عراقی اعلام کرده اند. بیش از ۱۶هزار تانک ونفربر دشمن منهدم شد و۹۰۰۰دستگاه از این تانکها را غنیمت گرفتیم.

قربانی با بیان اینکه ما با شهدا پیمان می‌بندیم وبصیرت مان را افزایش می دهیم خاطرنشان کرد: پس از بیست وهشت سال از شهادت این عزیزان، مردم تنکابن بصورت باشکوه درمراسم استقبال و تشییع شهدای غواص شرکت کردند و باید به تنکابنی‌ها و مردم غیور مازندرانی آفرین گفت.

درج در خبرگزاری آنا

درج در سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ پنجشنبه ۱۵ مرداد۱۳۹۴ ] [ 17:56 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
gh01

مراسم استقبال و تکریم از سی شهید غواص خط شکن مازندران 15 مرداد 1394 در شهرستان تنکابن برگزار می‌گردد.

شایان ذکر است این مراسم  ساعت 10 در شهر شیرود، ساعت 11 میدان امام خمینی(ره) تنکابن و ساعت 16 در نشتارود برگزار می‌گردد.

gh02


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۱۴ مرداد۱۳۹۴ ] [ 12:49 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

DSC 0035کارگاه اصول و مبانی تربیت فرزند در سالن کنفرانس ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد. در این کارگاه دکتر حبیب اله حلیمی جلودار عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران و مدرس حوزه از سوی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مورد اصول و تربیت فرزند گفت: معنای تربیت یعنی مهیا بودن یا مهیا کردن اصول، مبانی و زمینه‌ها برای بار آمدن موجود مورد نظر و رشد استعدادهایش است.

DSC 0042

DSC 0048

وی کل پروسه تربیت را مقتضی موجود و موانع مفقود دانست و ادامه داد: آنچه برای رشد استعداد‌ها لازم است مهیا کنیم و آنچه مزاحم رشد استعداد‌ها است حذف کنیم. مانند بذر گیاه که خاک، نور و آب مقتضی وآفات از موانع آن است.

دکتر حلیمی به پدر‌ها و مادرها در زمینه تربیت فرزند اینگونه توصیه کرد: پدر و مادر فرداً فرد خوب باشند یعنی صبور، حلیم باشند و عصبانی نباشند همچنین ثبات داشته باشند یعنی قهر، فحش، کتک و دمدمی مزاج بودن را از زندگی خود حذف نمایند و دیگر خصوصیت در دسترس بودن برای فرزند است و این باعث می‌شود که فرزند سر سفره خانواده بزرگ شود.

DSC 0051

این کارگاه مورد استقبال استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن قرار گرفت.

درج در خبرگزاری آنا

سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۱۴ مرداد۱۳۹۴ ] [ 11:55 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت:‌ دانشجویان به عنوان مدیران آینده کشور، در اردوهای جهادی با محرومیت روستاهای کشور، مشکلات مردم، وضعیت کشاورزان دامداران و مسائل و کمبودهای مدیریتی موجود آشنا می‌شوند که این موضوع یک اقدام مثبت در کادرسازی برای آینده محسوب می‌شود.

812222495 35605

 

812235965 11052

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی پایگاه شهید مفتح واحد تنکابن از یک تا 20 مرداد 94 برای کمک‌رسانی به مناطق محروم با همراهی دیگر بسیجیان دانشگاه‌های شهرستان در روستای یوج از منطقه کوهستانی سه‌هزار تنکابن اردویی برگزار می‌کند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در بازدیدی از منطقه کوهستانی سه‌هزار تنکابن، عرصه‌های فرهنگی هنری، خدمات عمرانی و محرومیت‌زدایی، بهداشت و سلامت، آموزشی و مهارتی، کشاورزی و دامپروری، اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی را مهمترین فعالیت گروه‌های جهادی دانست و اظهار کرد: دانشجویان رشته پرستاری و عمران با همیاری دانشجویان رشته‌های مختلف واحد تنکابن مشغول تعمیر مدرسه روستای یوج و فعالیت‌‎هایی در زمینه بهداشت و درمان در منطقه مورد نظر هستند.

812237107 10547

دکتر محمود صمدی لرگانی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درباره اردوهای جهادی به دانشجویان شرکت‌کننده در اردو گفت: رهبر معظم انقلاب اردوهای جهادی را همطراز با جهاد سازندگی اوایل انقلاب دانسته و می‌فرمایند «یک روز نیازِ حرکت دفاعى در درون جامعه بود، یک روز نیازِ حرکت دفاعى در مرزهاى کشور بود، یک روز نیازِ به علم و دانش است، یک روز نیازِ به تحکیم عقاید و ایمان‌هاست، یک روز نیازِ به خدمتگزارى است. شما سفیران کار و تلاش خواهید شد. وقتى شما در یک محیطى حاضر می‌شوید، در کویر، در کوهستان، در نقاط دور از دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار می‌شوید، جوانى که در آن‌جاست، از شما الهام می‌گیرد و شما می‌شوید سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدت».

 

812220222 34815

وی از تلاش‌های سرهنگ مرتضی فرجی فرمانده بسیج دانشجویی واحد تنکابن و دانشجویان شرکت‌کننده در این حرکت خداپسندانه قدردانی کرد و افزود: اردوهای جهادی موجب دلگرمی و امیدواری محرومین است و سبب می‌شود روستائیان بدانند که نظام آنها را فراموش نکرده است. برای دانشجویان نیز این نکته بسیار تاثیرگذار است چرا که با این اردوها دانشجویان تجربیاتی کسب می‌کنند که شاید حتی با سال‌ها تلاش در دانشگاه نتوانند به این تجربیات برسند. دانشجویان به عنوان مدیران آینده کشور، در اردوهای جهادی با محرومیت روستاهای کشور، مشکلات مردم، وضعیت کشاورزان دامداران و مسائل و کمبودهای مدیریتی موجود آشنا می‌شوند که این موضوع یک اقدام مثبت در کادرسازی برای آینده محسوب می‌شود.

درج در خبرگزاري آنا

درج در سايت واحد تنكابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۷ مرداد۱۳۹۴ ] [ 19:17 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

DSC 0037

 

حجت الاسلام عبدالملکی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد تنکابن و مدرس کارگاه تفسیر سوره مبارکه حدید که در طول ماه مبارک رمضان همزمان در تمامی واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد درباره نحوه برگزاری آزمون پایانی این کارگاه گفت: 150 نفر از استادان و کارکنان واحد تنکابن با گذراندن 18 جلسه تفسیر سوره مبارکه حدید در آزمون پایانی این کارگاه با 30 سوال تستی و 2 سوال تشریحی شرکت نمودند.

وی در خصوص تفاوت برگزاری آزمون امسال با سال‌های گذشته افزود: برخلاف دوره‌های پیشین که ثبت نام و آزمون به صورت اینترنتی و آنلاین صورت می‌گرفت این بار سوالات توسط مدرس مربوطه مطرح و کانون قرآن وعترت(ع) واحد، مسئولیت برگزاری امتحان را بر عهده داشت.

 

DSC 0033

گفتنی است: چهارمین دوره کارگاهی طرح قرآنی، رمضان بهار قرآن همه روزه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد امام رضا(ع) واحد تنکابن با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۵ مرداد۱۳۹۴ ] [ 15:51 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

 

محفل انس با قرآن با حضور استادان حجت الاسلام محمدی و صفایی و همچنین دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس، هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد امام‌رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد. 

آياتي از سوره مبارکه واقعه و علق توسط قاری برجسته کشوری حجت الاسلام محمدی تلاوت گردید و همچنین استاد صفایی با قرائت آیاتی از سوره‌های غاشیه، شمس و حمد نواي ملكوتي قرآن را با صوت زیبای خود محفل روحاني دانشجويان ودانشگاهيان را عطرآگین نمود.

در پایان این مراسم مسابقه ‌ قرآنی برگزار و به برندگان جوایزی اهداء شد، سپس نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام عبدالملکی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد تنکابن اقامه گردید.

 

DSC 0419

 

 

 

 

DSC 0456

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۲۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:7 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
213

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن دوشادوش مردم همیشه در صحنه شهرستان تنکابن با مردم غیور فلسطین اشغالی هم‌نوا شدند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و به جهانیان ثابت کردند که قدس متعلق به یک گروه یا جمعیت خاص نیست و به همه آزادی خواهان جهان تعلق دارد.

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در حاشیه راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: قطعا روز قدس امسال تفاوتهای زیادی با سالهای قبل دارد چرا که این حمایت علاوه بر مردم مظلوم فلسطین شامل مرم سوریه و یمن و... نیز می‌شود ما شاهد جنگ نیابتی امریکایی- اسرائیلی از سوی رژیم سعودی هستیم که در یمن هزاران نفر را به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: دانشگاهیان واحد تنکابن با اظهار همدردی و وفاداری به ملتی که برای آزادی خود تلاش می‌کند آرزوی پیروزی و سربلندی دارد.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ جمعه ۱۹ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:6 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از لحاظ جغرافیائی در کنار ساحل زیبای دریای خزر و نیز در کنار جاده اصلی قرار دارد.

مسجد امام رضا(ع) واحد تنکابن با اسکلت بتنی و دیوار‌های سفال و مساحت 900 مترمربع و گنجایش 500 نفر در دو طبقه در سال 1389 احداث و در سال 90 به بهره‌برداری رسید.

فضاهای کاربردی مسجد شامل اتاق مسئول نمازخانه، انبار وسایل، آبدارخانه، دفتر امام جماعت، کفش کن، نمازخانه، موتورخانه، انباری، وضوخانه آقایان، وضوخانه خانم‌ها و سرویس‌های بهداشتی را شامل می‌شود که با تلفیق معماری مدرن با نشانه‌های اسلامی و درخشندگی گنبد بزرگ فیروزه‌ای در کنار دو گلدسته به مدخل ورودی شهر زیبایی خاص بخشیده است.

فضای داخلی مسجد از سنگ و بخشی از آن با کتیبه‌هایی از جنس کاشی اصفهان و منقوش به آیات کلام الله مجید است و دو کتیبه بزرگ با نوشته طریقه خواندن نماز غفیله و دعای فرج امام زمان(عج) در دو طرف محراب قرار دارد. درون محراب با نام دوازده امام معصوم مزین شده است.

طبقه بالا که مخصوص بانوان نمازگزار است با پنجره‌های بزرگ که با گره چینی از جنس چوب پوشانده شده به فضای پایین متصل شده است.

نگاه عمیق دانشگاه آزاد اسلامی به فعالیت‌های علمی و پژوهشی در کنار مباحث فرهنگی و دینی توفیقات علمی و عملی را در پی خواهد داشت. تدفین دو شهید والامقام جاویدالاثر خوشنام، برگزاری محفل‌های انس با قرآن با دعوت از قاریان برجسته کشوری، پذیرش مدعوین دانشگاهی و غیردانشگاهی در اعیاد و دیگر مراسم‌ مذهبی داخل و خارج دانشگاه و بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی واحد تنکابن که در مسجد امام رضا(ع) انجام می‌گیرد، گواه بر این امر است.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۱۷ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:4 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از تشکیل کمیته گسترش رشته‌ها در واحد تنکابن خبر داد و گفت: این کمیته سعی بر آن دارد تا رشته‌های اخذ شده در سال 93 را تثبیت کند و هدف خود را جذب دانشجو قرار داده است.

ایشان درباره گسترش رشته‌های پزشکی اذعان داشت: ایجاد گرایش‌های بین رشته‌ای پزشکی وغیر پزشکی، همچنین فراهم نمودن بستر مناسب برای خدمات آموزشی در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی باعث جذب بیشتر داوطلبان می‌گردد.

رئیس واحد تنکابن افزودن رشته‌های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری را با در نظر گرفتن رشته‌های فعال در موسسات دیگر مخصوصا آموزشکده سما دانست و گفت: داوطلبان بومی و خانواده‌های محترمشان باید این آرامش فکری را داشته باشند که امکان ادامه تحصیل و تحصیلات تکمیلی در شهر خود را دارند .

وی با اشاره به امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی موجود در واحد تنکابن افزود: واحد تنکابن باید با تبلیغاتی گسترده نسبت به معرفی امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی خود اقدام نماید.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه ۱۶ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC00237

رئیس واحد تنکابن از ایجاد دفتر مرکزی ستاد شاهد دانشگاه‌های شهرستان تنکابن در واحد خبر داد.

دکتر محمود صمدی لرگانی در نشستی با احمد اولیائی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تنکابن در خصوص مسائل مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر در خصوص تشکیل کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانشجویان، استاد مشاور تحصیلی و برگزاری اردوی فرهنگی در راستای تکریم وحمایت از دانشجویان تحت پوشش بنیاد شهید وامور ایثارگران به تبادل نظر پرداختند.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه ۱۶ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

سما تنکابن

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از راه‌اندازی هنرستان فنی حرفه‌ای با هدف تربیت دانش‌آموزان و دانشجویان بامهارت خبر داد و گفت: تجهیز هرچه بهتر مدارس سبب ارتقاء سطح مهارت دانش‌آموزان می‌شود و این امر باعث ورود افراد متخصص در دانشگاه‌ها می‌‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر محمود صمدی لرگانی اظهار کرد: هنرستان فنی حرفه‌ای سما دارای 2500متر مربع زیر بنا در زمینی به مساحت 5000 متر مربع با ظرفیت 350دانش آموز پسر در مقطع متوسطه دوم آماده به کار شده است.

وی در رابطه با امکان همکاری با دیگر ارگان‌ها گفت: این واحد آمادگی انعقاد تفاهم‌نامه درمورد استفاده دیگر مدارس، شرکت‌ها و ارگان‌ها از امکانات آزمایشگاهی ارگان‌ها از امکانات آزمایشگاهی به ویژه آزمایشگاه خاک و مقاومت مصالح را دارد.

معاون آموزشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هم در جلسه‌ افتتاحیه با حضور هیئت رئیسه واحد تنکابن، معاونان و مدیران آموزشکده سما، معاون مدیر کل و رئیس آموزش پرورش تنکابن، اعضاء شورای اسلامی شهر، مدیران دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی حرفه‌ای شهرستان تنکابن درباره استفاده و بهره‌مندی از امکانات و پتانسیل‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در پرورش دانش آموزان متخصص در عرصه‌های فنی مهندسی خبر داد.

دکتر ابوالقاسم آذرکیش افزود: این هنرستان مجهز به 17 کارگاه در زمینه‌های نقشه‌ کشی و نقشه‌برداری، سیم پیچی، مدار فرمان، plc و کاربردهای آن، تاسیسات الکتریکی ساختمان، هیدرولیک و پنوماتیک، انتقال قدرت معمولی و اتوماتیک، مبدل قدرت معمولی و اتوماتیک، تاسیسات برقی خودرو، نقص‌یابی خودرو، شاسی و بدنه خودرو، بتن و مقاومت مصالح، عمومی برق و آزمایشگاه‌های ماشین‌های الکتریکی، فیزیک حرارت، فیزیک الکتریسیته، فیزیک مکانیک و خاک است.

حاضرین در جلسه پس از اتمام مراسم، از کارگاه های تخصصی بازدید به عمل آوردند.

DSC 0182

 

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۱۰ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:1 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

DSC 0221

رئیس، معاونان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران با وفای امام خمینی(ره) در مسجد ولی‌عصر(عج) شهرستان تنکابن تجدید میثاقی با امام(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر ایران اسلامی داشتند.

 

مراسم شهدای هفت تیر

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در این مراسم که با حضور حجت الاسلام سید داود شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن، دکتر شمس الدین شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر، عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، دکتر سید ابراهیم هاشمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن، رستمی رئیس دادگستری تنکابن، دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، سعدی پور معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان تنکابن و همچنین فرماندهان انتظامی و نظامی و دیگر مسئولان ادارات، نهاد‌های شهرستان تنکابن در کنار آحاد مردم شهید پرور به سوگ نشستند.

در آغاز جلسه رستمی رئیس دادگستری شهرستان تنکابن به مناسبت هفته قوه قضائیه گزارشی از عملکرد یک‌ساله‌ ارائه کرد و سپس سخنران مراسم حجت الاسلام سید داود شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن پیرامون مظلومیت دکتر بهشتی در زمان حیات و بعد از آن پرداخت.

ستاد برگزاری این مراسم متشکل از نمایندگان ادارات و نهادها و دانشگاه‌های سطح شهرستان ساخت و پخش کلیپ ویژه این مراسم را بر عهده روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گذاشتند که با استقبال حاضران مواجه شد.

خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه ۷ تیر۱۳۹۴ ] [ 8:0 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

در نخستین جلسه انتخاب روسای شوراهای تخصصی؛

روسای سه شورای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران انتخاب شدند

ر
 

در راستای اجرای طرح تجمیع 2 و ایجاد ساختار استانی دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین جلسه انتخابات روسای شوراهای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی، اداری و مالی، دانشجویی، فرهنگی و ورزشی در واحد مرکز دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر کیومرث نیازآذری در این جلسه گفت: این نخستین جلسه استانی است که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و یقین دارم سرآغاز مبارکی برای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، حجت‌الاسلام دکتر حسن قلی‌پور رئیس واحد بابل را یکی از بنیانگذاران دانشگاه آزاد اسلامی از روزهای نخستین در استان عنوان کرد و افزود: خدمات وی از بدو تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی ارزشمند و قابل تقدیر است.

در ادامه این جلسه انتخابات روسای سه شورا انجام شد که در پایان رای‌گیری دکتر عین‌الله مظلومی معاون آموزشی واحد ساری به عنوان رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان، دکتر محمود صمدی رئیس واحد تنکابن به عنوان رئیس شورای اداری و مالی و دکتر محمدباقر پاشا معاون دانشجویی واحد چالوس به عنوان رئیس شورای دانشجویی، فرهنگی و ورزشی استان با اکثریت آرا انتخاب شدند.

این جلسه با حضور روسای واحدهای بابل، تنکابن و معاونان مربوطه واحدهای استان برگزار شد.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۳ تیر۱۳۹۴ ] [ 7:57 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DR SAMADI-DR SALEHI2

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن طی پیامی انتصاب دکتر صالحی به عنوان رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران را به ایشان تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است.

 

بسمه تعالی

با سلام و احترام

ضمن قبولی طاعات و عبادات جنابعالی از درگاه حق تعالی، بدینوسیله انتصاب شایسته حضرتعالی به عنوان رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران که نشان از تعهد، تخصص، درایت و مدیریت مدبرانه‌تان می‌باشد تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزوی توفیق روزافزون شما را از خداوند منان مسألت می‌نمایم.

دکتر محمود صمدی لرگانی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 10:11 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
 بابک صادقی گرمارودی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: فیتوشیمیایی زمینه ساز کاربرد نانو ذرات در علوم بین رشته‌ای همانند فیتوشیمی، علوم پزشکی و داروسازی است.

بابک صادقی گرمارودی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا، طرح پایداری نانو ذرات طلا از سوی عصاره گیاه استویا را تشریح کرد و گفت: قسمت اول (۴۰درصد) کار مربوط به پایان نامه کار‌شناسی ارشد محبوبه محمدزاده فارغ التحصیل رشته فیتوشیمی (کار‌شناسی ارشد) از واحد تنکابن به راهنمایی اینجانب و مشاوره دکتر بابک باباخانی، دکتری رشته زیست‌شناسی و عضو هیئت علمی واحد تنکابن است و در ادامه برای تکمیل در قالب یک طرح تحقیقاتی در واحد تنکابن مورد تحقیق قرار گرفت.

عضو هیئت علمی رشته شیمی معدنی واحد تنکابن، مراحل اصلی تحقیق را برداشت گیاه، خشک کردن گیاه، عصاره‌گیری، سنتز نانو ذرات طلا با کمک عصاره گیاه، شناسایی نانو ذرات سنتز شده، بررسی میزان پایداری و خاصیت ضد میکروبی نانو ذرات طلا سنتز شده برشمرد و افزود: گیاه مورد نظر در تابستان سال ۱۳۹۲ ازشمال کشور تهیه و جمع آوری شد و سپس از سوی کار‌شناس مربوطه در آزمایشگاه هر باریوم شناسایی و جنس و گونه آن‌ تایید شد. بخش‌های گیاه در سایه و در مجاورت هوا خشک وسپس پودر شدند و برای تهیه عصاره استفاده شد.

از آنجایی‌که خاصیت میکروب کشی نانو ذرات طلا به خوبی اثبات شده است، از این ماده می‌توان در صنایع شوینده، صنایع بسته بندی و... استفاده کرد
 
 

مدیر مرکز رشد و مدیر مسئول مجله نانو (IJND) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن اظهار کرد: عصاره برگ گیاه استویا برای کاهش نمک طلا (AuCl۴-) به طلا فلزی در ابعاد نانو به کار می‌رود (Au۳+ Au۰). ۳۰ گرم از گیاهان بریده شده و شسته شده در یک ارلن مایر ۵۰۰ میلی لیتر، همراه با ۱۰۰ میلی لیتر آب تقطیر شده، تهیه می‌شود و سپس محلول به مدت ۵ دقیقه جوشانده و عصاره با استفاده از کاغذ صافی صاف و در دمای ۴ درجه سانتی گراد قرار داده شده و برای آزمایشات بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس طیف آن از سوی UV_VIS مشخص خواهد شد. ریخت‌شناسی و اندازه نانو ذرات از سوی TEM و FE_SEM مشخص خواهد شد. مشخصات ساختار نانو ذرات طلا از سوی پراش اشعه ایکس (XRD) مورد مطالعه قرار می گیرد. در پایان این طرح تحقیقاتی، تستهای متفاوت زیستی برای بررسی خاصیت آنتی باکتریال آن به عمل آمد.

صادقی گرمارودی در مورد کاربرد این طرح در صنایعی دیگر گفت: از آنجایی‌که خاصیت میکروب کشی نانو ذرات طلا به خوبی اثبات شده است، از این ماده می‌توان در صنایع شوینده، صنایع بسته بندی و... استفاده کرد.

وی با توجه به اینکه کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی از اهداف این طرح پژوهشی است ادامه داد: عدم استفاده ازروش شیمیایی در سنتز نانو ذرات طلا و کمک به حفظ محیط زیست برای اهداف شیمی سبز است و می‌توان در راستای این طرح پژوهشی به میزان پایداری و اثر نانو ذرات طلای سنتز شده، برروی باکتری های بیشتر و همچنبن با بررسی اثر تغییر غلظت و میزان تغییرات PH شکل نانو ذرات را مورد تحقیق قرار دهیم.

عضو هیئت علمی واحد تنکابن کاهش هزینه، افزایش سرعت، کاهش قیمت، کاهش آلودگی، کاهش اثرات جانبی را تاثیر اجرای این طرح دانست و گفت: تاثیر عصاره گیاه استویا بر روی سنتز نانوذرات طلا به عنوان یک کاهنده و کمک به شیمی سبز با استفاده از عصاره گیاهی به عنوان کاهنده (احیا کننده) به جای کاهنده‌های شیمیایی از نتایج این پروژه تحقیقاتی است.

کاهش هزینه، افزایش سرعت، کاهش قیمت، کاهش آلودگی و کاهش اثرات جانبی تاثیر اجرای این طرح است
 
 

مدیر مرکز رشد واحد تنکابن در رابطه با ویژگی های نوآورانه این کار در مقایسه با کارهای گذشته و یا مطالعات مشابه تشریح کرد: روشهای فیتوشیمیایی راهکارهای جدیدی را برای کنترل همزمان اندازه و شکل ذرات درکنار سنتز سریع و ارزان آن، فراهم کرده است. نانوذرات طلا پایدار شده با عصاره گیاهی (گیاه استویا)، بیش از نانو ذرات پوشیده شده با پایدارکننده‌های شیمیایی (پلیمر‌ها)، می‌توانند از سوی سلول‌ها جذب ‌شوند.

وی یادآور شد:‌ البته باور محققان بر این است که نانوذرات پایدار شده از سوی عصاره گیاهی حاوی پروتئین‌ها و فیبرهای‌ متنوعی روی سطحشان هستند. در این حالت احتمال ورود به سلول‌ها از طریق گیرنده‌های چندگانه پروتئین‌ در مقایسه با گیرندهای دوگانه پروتئین و پلیمرشیمیایی، بیشتر است. بر طبق یافته‌های محققان، این نتایج آن‌ها را قادر می‌سازد تا انتقال پروتئین، دارو‌ها و الیگونوکلئوتید‌ها به سلول‌ها را با تغییر شکل و اندازه نانوذرات متصل به آن‌ها، تنظیم کنند.

بابک صادقی مدیر مسئول مجله نانو، مکانیسمی که با استفاده از فناوری نانو در این طرح به آن دست یافت را اینگونه توضیح داد: در یک جمع بندی ساده می‌توان بیان کرد که، روش‌های فیتوشیمیایی می‌توانند جایگزین مناسبی برای روش‌های کاهش شیمیایی باشند و باعث گسترش زمینه‌های کاربردی نانو ذرات در علوم بین رشته‌ای همانند فیتوشیمی و علوم پزشکی، داروسازی و... شود. با استفاده از عصاره گیاهی (به عنوان عامل کاهنده و پایدار کننده)، و با توجه به زیست سازگار بودن آن و همچنین ساده بودن روش، امکان بیوسنتز سریع نانو ذرات طلا با اندازه‌های مختلف فراهم شد. از آنجایی که عصاره‌های گیاهی خاصیت کاهندگی بسیار خوبی دارند، روشهای فیتوشیمیایی راهکارهای جدیدی را برای کنترل همزمان اندازه و شکل فراهم کرده است.

در پایان صادقی از حمایت های دکتر واشقانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، زحمات و همکاری‌های ریاست و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن و حمایت های همه جانبه ستاد فناوری نانو تشکر کرد.

 سايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري

خبرگزاري آنا(واحدهاي دانشگاهي)

خبرگزاري آنا(علم و فناوري-پژوهش هاي دانشگاهي)

خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)

خبرگزاري ايرنا

 خبرگزاري مهر

Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 10:6 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

wd

دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از حضور ارزیابان ارشد وزارت بهداشت و درمان و تیم اعتبار بخشی و ارزیابی دانشکده علوم پزشکی مازندران خبر داد و گفت: سلامت یکی ازمهمترین نیازهای مردم است که خوشبختانه نقش آن در جامعه پررنگ و قابل رویت می‌باشد و به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی، در دستور کاردولت قرار گرفته است.

 

 

qwdqwdq

دکتر علی نیک کار رئیس بیمارستان احمدنژاد کتالم وابسته به واحد تنکابن در خصوص این بازدید بیان کرد: گروه ارزیابی وزارت بهداشت و درمان و تیم اعتبار بخشی و ارزیابی دانشکده علوم پزشکی مازندران، با حضور دکتر پویا معاون علوم پزشکی واحد تنکابن از بخش‌های اورژانس، زنان و زایمان، جراحی، اطفال، داخلی، رادیولوژی، و آزمایشگاه بازدید به عمل آوردند، که در آینده نزدیک، پس از بررسی‌های لازم، درجه اعتبار بخشی بیمارستان اعلام می گردد

 

qwdd

سایت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 10:5 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0042

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در همایش بزرگ مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان تنکابن با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و رئیس شورای اسلامی شهرستان به عنوان روابط عمومی برتر سطح شهرستان انتخاب شد.

فرمانداری ویژه شهرستان تنکابن از روابط عمومی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، شهرداری تنکابن، شهرداری خرم‌آباد، شهرداری شیرود، شهرداری نشتا، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش به عنوان روابط عمومی‌های برتر معرفی نمود.

گفتنی است در این همایش از امیر ارسلان صوفی مفیدی، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

در این جلسه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی آن را از مبانی توسعه‌یافتگی یک سازمان دانست و افزود: عدم توجه به روابط عمومی یعنی عدم احترام به پاسخگویی و روابط عمومی را پل ارتباطی بین سازمان و مخاطبین بیرون از سازمان قلمداد نمود که با برقراری ارتباط و تبادل اخبار و دریافت نقطه نظرات مردم و با تجزیه و تحلیل آنها موجب رشد و توسعه سازمان و افزایش میزان رضایت مندی مردم می گردد. در ادامه مهندس گلیج رئیس شورای اسلامی شهرستان تنکابن با اشاره به نقش و اهمیت جایگاه روابط عمومی آن را هنر هشتم دانست و بر تقویت جایگاه روابط عمومی‌ها در ادارات تاکید نمود.

 

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 10:3 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0161

در همایش مدیران حراست دانشگاه آزاد اسلامی با حضور وزیر اطلاعات، از ایرج سمائی مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به‌عنوان مدیر حراست برتر در دانشگاه ازاد اسلامی تقدیر بعمل آمد.

حضور وزیر اطلاعات و هیأت همراه، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مدیران ارشد حراست کل کشور و مدیر کل مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی نشانگر اهمیت موضوع بوده و سنگینی مسئولیت مدیران حراست واحدهای سراسر کشور را مضاعف می‌کند.

در این همایش با حضور بیش از 400 مدیر حراست واحدها، مراکز و آموزشکده‌های سمای دانشگاه آزاد اسلامی،14 نفر به عنوان مدیر حراست برتر، لوح تقدیر را از مسئولین حراست کشور و دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کردند.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 7:54 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0150

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن چهارمین دوره کارگاهی طرح قرآنی با عنوان رمضان بهار قرآن با تفسیر سوره مبارکه حدید بر اساس دستور العمل در ایام ماه رمضان در واحد تنکابن برگزار می‌گردد.

حجت الاسلام عبدالملکی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد تنکابن و مدرس این کارگاه ضمن تشریح چگونگی شرکت داوطلبین (استادان و کارکنان) در این کارگاه و نحوه برگزاری آزمون در پایان ماه رمضان اظهار داشت: برخلاف دوره های پیش ثبت نام از طریق سایت تسنیم انجام نمی گیرد، علاقه‌مندان میتوانند با مراجعه به کانون قرآن عترت(ع) واحد ثبت نام نمایند و سوالات آزمون نیز توسط مدرس مطرح می‌گردد.

حجت الاسلام عبدالملکی در جلسه اول این کارگاه علت نامگذاری این سوره مبارکه به حدید و فرق بین تسبیح و حمد را تشریح نمود و بیان داشت: حمد شکرگزاری و ستایش خداوند از جهت صفات ثبوتیه خداوند است و تسبیح پاک و منزه دانستن خداوند، از صفات سلبیه خداوند است.

صفاتی که خداوند را از آن منزه می دانیم، مانند جهل، نیاز، ظلم و...

گفتنی است چهارمین دوره کارگاهی طرح قرآنی، رمضان بهار قرآن همه روزه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد امام رضا(ع) واحد تنکابن با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان برگزار می‌گردد.

 DSC 0096

خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 7:53 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
DSC 0107

علی خلخالی معاون آموزشی و مدیر گروه دکترای مدیریت آموزشی واحد تنکابن با ابلاغ مدیرکل دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به عنوان عضو شورای برنامه ریزی و کارشناسی و هیات تحریریه فصلنامه رشد آموزش مدیریت مدرسه منصوب شد.

گفتنی است این فصلنامه تخصصی‌ترین نشریه در قلمرو مدیریت مدرسه در سطح ملّی می‌باشد.

درج در خبرگزاری آنا


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه ۱ تیر۱۳۹۴ ] [ 7:48 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
ر

معاون بین الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان در واحد تنکابن گفت: پخش اخبار و تصاویر مربوط به عملکردهای وحشیانه داعش از چند ماه قبل از ورود آنان به خاک عراق و ایجاد رعب و وحشت در دل مردم و مسئولان آن کشور از طریق شبکه‌های اجتماعی، باعث شد آنها بدون هیچ مانعی تا ۷۰۰ کیلومتر در خاک این کشور پیشروی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام عباس نصیری فرد، در نشست بصیرتی با مسئولان شهری و دانشگاهیان سطح شهرستان تنکابن به تشریح نقش تاثیرگذار ایران در مقابله با جریانات تکفیری با تکیه بر مباحث داعش و تحولات یمن پرداخت.

معاون بین الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن داعش را از نظر ساختار و محتوی مورد بررسی قرار داد و افزود: ساختار داعش را جمعیت حدود ۵۰ هزار نفری متشکل از جوانان۲۰الی ۴۰ سال تشکیل می‌دهند.

وی با توجه به کتاب جریان‌شناسی فکری سلفی تکفیری‌ها با نگاه به داعش گفت: برای نگارش این کتاب سفرهایی به سوریه و عراق داشتم تا بتوانم چرایی به وجود آمدن داعش را از نزدیک مورد تجزیه و تحلیل قرار دهم.

نصیری فرد درباره نشست کشورهای آمریکا، عربستان، قطر و ترکیه که در کشور ترکیه برگزار شد، افزود: با ورود داعش به لیبی و خطر ورود داعش به اروپا، غرب احساس خطر کرده و اوباما در نامه‌ای به مقام معظم رهبری خواستار این شد که با همکاری ایران داعش را در عراق و سوریه از بین ببرند که جمهوری اسلامی ایران این همکاری را نپذیرفت.

اگر یمن قصد حمله به عربستان را داشت آیا ارتش عربستان که ۲۰ هزار آن را پاکستانی ۳۰ هزار از کشورهای بنگلادش، سریلانکا، کشورهای شرق آسیا و ۵۰ هزار نفر عربستانی هستند می‌توانست جلوی آن‌ها را بگیرد
 
 

وی نقش رسانه و فضاهای مجازی را در گسترش داعش این گونه تشریح کرد: پخش اخبار و تصاویر مربوط به عملکردهای وحشیانه داعش از چند ماه قبل از ورود آنان به خاک عراق و ایجاد رعب و وحشت در دل مردم و مسئولان آن کشور از طریق شبکه‌های اجتماعی باعث شد که بدون هیچ مانعی تا ۷۰۰ کیلومتر در خاک این کشور پیشروی کنند و اگر رشادت‌های سردار سلیمانی نبود اثری از شهرهای مقدس عراق باقی نمی‌ماند.

معاون بین الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان در دانشگاه آزاد واحد تنکابن، آمریکا و ایران را دو قدرت اصلی در خاورمیانه دانست و گفت: در منطقه آمریکا دولت‌ها را در دست دارد و ایران ملت‌ها را و به همین خاطر است که آمریکا در مقابله با ایران در جنوب لبنان، سوریه، عراق، یمن کاری از پیش نمی‌برد.

وی در مورد تحولات یمن ادامه داد: اگر یمن قصد حمله به عربستان را داشت آیا ارتش عربستان که ۲۰ هزار آن را پاکستانی ۳۰ هزار از کشورهای بنگلادش، سریلانکا، کشورهای شرق آسیا و ۵۰ هزار نفر عربستانی هستند می‌توانست جلوی آن‌ها را بگیرد؟

نصیری فرد با توجه به توصیه مقام معظم رهبری به یمنی‌ها، گفت: مقام معظم رهبری توصیه فرمودند استراتژی صبر را پیشه کنند و این تدبیر باعث شد تا نقشه‌های شوم آمریکا در بدنام کردن انصارالله بر آب شد. یمنی‌ها خواستار برگزاری انتخابات آزاد هستند و در مقابل عربستان با هواپیماهای اسرائیلی به یمن حمله‌ور شدند.

وی بار دیگر به بیانات مقام معظم رهبری درباره روی برگرداندن جوامع از تمدن غرب گفت: انسان تحت تاثیر تمدن غرب همانند انسانی است که در کویر به دنبال آب زلال می‌گردد و چون پیدا نمی‌کند هر آب لجنی را سر می‌کشد. مقام معظم رهبری فرمودند تمدن نوین اسلامی را بسازید چون بشریت در حال بازگشت است.

آمریکا و اسرائیل ابتدا خواهان از بین بردن اسلام بودند و حالا با ایجاد طبقه‌بندی بین کشورهای اسلامی، تکیه به مباحث شیعه و سنی، جریان‌های فکری افراطی مانند داعش خواستار این هستند که جلوی الگو شدن اسلام را بگیرند
 
 

وی مشکل اساسی در غرب را، نداشتن پاسخ مناسب به نیازهای انسان دانست و افزود: غرب از عقل خود بنیان استفاده می‌کند که در حوزه معنوی و مادی نمی‌تواند پاسخگو باشد. غرب به نیازهای بشر چگونه پاسخ داد. بخشی را کاملا خارج کرده و به آن نپرداخته چون برای آن دستورالعملی ندارد و آن نیازهای معنوی انسان است مانند رابطه انسان با خدا، ایمان به غیب، حیات پس از مرگ و...

نصیری فرد در بحث پاسخگویی غرب به مسائلی نظیر حیا و عفت گفت: بخشی را پاسخ می‌دهند و بخش دیگر را بدون پاسخ‌‌ رها می‌کنند و در بخشی پاسخ اشتباه می‌دهند و قسمتی را پاسخ افراطی می‌دهند.

وی افزود: آمریکا و اسرائیل ابتدا خواهان از بین بردن اسلام بودند و حالا با ایجاد طبقه‌بندی بین کشورهای اسلامی، تکیه به مباحث شیعه و سنی، جریان‌های فکری افراطی مانند داعش خواستار این هستند که جلوی الگو شدن اسلام را بگیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن نیز، برگزاری این جلسات را برای قشر فرهیخته جامعه لازم دانست و گفت: اهمیت و شناخت وضعیت موجود منطقه برای جامعه دانشگاهی بسیار مهم و حیاتی است و نباید فقط معطوف به تحقیقات کتابخانه‌ای و یا ترجمه مقالات باشد. این جلسات به افزایش بصیرت و آگاهی مردم به ویژه جامعه علمی و دانشگاهی کمک می‌کند و جزء وظایف ذاتی و اخلاقی ما است.

دکتر محمود صمدی لرگانی ریشه گروه‌های تکفیری را در قبل از اسلام جستجو کرد و افزود: تکفیری‌ها با اشاعه وحشی‌گری و رفتارهای فجیع غیر انسانی سعی در تضعیف دین اسلام دارند در صورتی که کارهای آن‌ها با هیچ یک از موازین اسلامی سازگاری ندارد.

 

درج در سایت واحد تنکابن

درج در خبرگزاری آنا

 

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه ۹ اردیبهشت۱۳۹۴ ] [ 8:47 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
 


در مسابقات پرورش اندام باشگاهای استان مازندران که به مناسبت دهه مبارک فجر در تاریخ 92/11/25 در شهرستان بابل برگزار گردید. تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در قسمت پرورش اندام مقام قهرمانی را از آن خود کرد. همچنین این تیم توانست در قسمت بادی کلاسیک به مقام سوم دست یابد. لازم به ذکر است که اعضاء تیم کسب این موفقیت را، مرهون حمایتهای مادی و معنوی دکتر محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن اعلام نمودند.

;}

برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۲ ] [ 15:57 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

 

 

اعضای هیأت رئیسه، اساتید ، کارکنان و جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی بیعت نمودند.

 ایستگاه صلواتی واحد تنکابن در میدان امام خمینی(ره)، محل تجمع راهپیمایان در فضای سرد و برفی، ابتکاری چشمگیر و به یاد ماندنی شد. در این راستا دانشجویان و کارکنان از مردم همیشه  در صحنه تنکابن با چای و شکلات و شیرینی پذیرایی کردند.

شایان ذکر است واحد تنکابن پس از امداد رسانی وسیع در بخش‌های اهداء مواد غذائی، اعزام تیم پزشکی و تخصیص اقامتگاه به مناطق آسیب دیده بارش شدید برف، برگ زرین دیگری را با حضور همیشه سبز خود در این بیعت، که گزینه ملت ایران بر روی میزتلقی شد به منصه ظهور گذاشت. 

 

                 

 

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۲۳ بهمن۱۳۹۲ ] [ 11:50 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

در راستای اجرای بخشنامه شماره 383087/10مورخ 16/11/1392 ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کمک به آسیب دیدگان بارش برف در شهرستان تنکابن، این واحد با اعزام پزشک و هیأت همراه به سرپرستی علی نیک‌کار پزشک معتمد واحد به روستاهای مجاور به منظور مشاوره پزشکی، دلجویی و اقدام به معالجه و اهداء سبد کالاهای ضروری به آنان نمود.

 تیم پزشکی واحد تنکابن پس از نشست با اعضاء شورای اسلامی روستاها و توجیه آنان از این حرکت خداپسندانه دانشگاه آزاد اسلامی به اتفاق آنان به منازل تخریب شده روستاییان عزیمت کرده و به معاینه افراد سالخورده پرداختند.

شایان ذکر است، با پیشنهاد پزشک معتمد واحد افراد سالخورده و بی‌سرپرستی که مستحق کمک هستند، با ارائه معرفی نامه از سوی شورای اسلامی روستاها در طول سال می‌توانند از ویزیت رایگان استفاده نمایند.

 

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۲ ] [ 16:42 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در مصاحبه خود با خبرگزاری آنا در خصوص نحوه امداد رسانی به آسیب دیدگان برف اخیر گفت: پس از اتمام امداد رسانی به روستاهای ضلع جنوبی شهر، واحد تنکابن درمرحله دوم، به کمک آسیب‌دیدگان روستاهای شرقی شهرستان تنکابن شتافت.

وی افزود: گروه اعزامی به سرپرستی، رئیس دفتر فرهنگ اسلامی به همراه چند تن از  مدیران اجرایی واحد ضمن اهداء سبد کالاهای ضروری به بازدید از منازل تخریب شده‌ی روستاییان و دلجویی از خانواده‌های آنان پرداختند. در این بازدید نماینده شورای اسلامی روستاها با گروه اعزامی واحد، همراه و نهایت همکاری را به عمل آوردند. انعکاس عمل انسان دوستانه و خداپسندانه واحد تنکابن که نشأت گرفته از پیام عرفانی وانسانی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی می باشد، به روستاهای مجاور رسیده و چهره واقعی دانشگاه آزاد اسلامی در مواقع بحرانی و حماسه سازی نمایان شد.

صمدی در ادامه ابراز نمود: آسیب دیدگان روستاهای مجاور توسط شورای اسلامی، از واحد تنکابن تقاضای کمک کردند و این مسئله موجب افتخار است که مردم عزیز و شهید پرور منطقه به خادمین فرهنگی خود اعتماد دارند و نیازهای ضروری خود را با آنان درمیان می گذارند.

 وی افزود: با توجه به حجم وسیع آسیب دیدگان، این کمک‌ها در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۲ ] [ 16:0 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
 

 

در پی بخشنامه شماره 383087/10 مورخه 16/11/ 1392  ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کمک به هموطنان آسیب دیده بارش برف با توجه به بارش شدید برف در تنکابن که فضای داخلی دانشگاه کاملاً پوشیده از برف می باشد. جهت کمک رسانی به دانشجویان خوابگاه مستقر در محیط دانشگاه و رفع نیازهای ضروری از نظر گرمایشی، مواد غذایی، دارو و مسیر ورودی دانشگاه تا خوابگاه به لحاظ ایاب و ذهاب آنان پاکسازی گردید. متعاقباً پس از ابلاغ بخشنامه فوق، سریعاً کارگروه امدادرسانی واحد تشکیل و اقدامات زیر انجام پذیرفت :

 - آماده سازی دو فضای خوابگاهی متعلق به دانشگاه در سطح شهر به منظور اسکان نیروهای امدادی، که در اختیار ستاد بحران شهرستان قرار گرفت.

 - دو دستگاه وسیله نقلیه واحد ( مینی بوس ) به منظور حمل و نقل نیروهای امدادی و شهروندان در سطح شهر در اختیار شهرداری تنکابن قرارداده شد.

 - ضمن اعزام تیم امدادی جهت کمک رسانی به روستاهای آسیب دیده، سبد کالاهای ضروری تهیه و در روز جمعه هجدهم بهمن ماه، افراد آسیب دیده وبی­سرپرست در مناطق با کمک شورای اسلامی روستاها شناسایی و با حضور محمود صمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن و هیأت همراه ضمن دلجوئی از آنان سبد کالای ضروری تقدیم گردید.

 

 

بدیهی است حسب دستور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، این روند در روزهای آتی جهت امدادرسانی ادامه خواهد داشت.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۲ ] [ 11:2 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

در پی بارش شدید برف در شهرستان تنکابن که در 50 سال اخیر بی‌سابقه بوده و خسارات و صدمات زیادی در بخش‌های مختلف به‌وجود آورده است در این راستا دکتر صمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از شروع بارش برف نظارت مستمر بر خوابگاه دانشجویی مستقر در محوطه دانشگاه از نظر گرمایشی و مواد غذایی و سایر امکانات ضروری داشت و پس از قطع بارش برف با هماهنگی ستاد بحران شهرستان نسبت به بازگشایی بخشی از ورودی و محوطه دانشگاه اقدام نمود.

    

پیرو بخشنامه ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کمک رسانی به آسیب دیدگان بارش برف، بدین منظور کارگروه واحد متشکل از هیأت رئیسه و مدیران اجرایی اولین جلسه خود را رأس ساعت 10 صبح روز پنجشنبه مورخه 11/17/ 92 تشکیل و اقدامات زیر به منظور کمک رسانی به آسیب دیدگان برف در مناطق محروم به‌عمل آوردند

 - آماده سازی دو فضای اقامتی واقع در شهر تنکابن به‌منظور اسکان نیروهای امدادی که از سایر استان‌های مجاور در تنکابن حضور دارند.

 - اعلام آمادگی دانشگاه جهت ارائه خدمات فوق به ستاد بحران شهرستان تنکابن

 - تهیه‌ی بسته غذایی شامل نان، خرما، پنیر، کنسرو لوبیا، حلوا شکری و ارسال آن به مناطق و روستاهای آسیب دیده از تاریخ 92/11/17 شروع و در روزهای آتی ادامه خواهد داشت.

 - استقرار تیم امدادی در داخل واحد به‌منظور کمک‌رسانی مستمر.

 - آماده‌سازی فضای داخل دانشگاه که کاملا پوشیده از برف می‌باشد، از روز شنبه مورخه 92/11/19 پذیرای دانشجویان عزیز جهت ارائه سرویس آموزشی بوده، تا در امر ثبت نام و امور جاری دانشگاه خللی ایجاد نگردد.

[ دوشنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۲ ] [ 10:57 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
[ دوشنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۲ ] [ 10:47 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ
امکانات وب