روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  

 

 خبرگزاری آنا: معاون امور استان‌های شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: میثاق با شهدا یک تکلیف و یک وظیفه است که ما باید به آن خوب عمل کنیم، همچنان که حضرت زینب (س) به تکلیف خود عمل کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی در مراسم اربعین فرزندان روح‌الله در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با تأکید بر فراموش نکردن، عمل کردن، نهادینه کردن راه شهدا و ارزش قائل شدن برای شهدا و مرور وصیت‌نامه آنها را یک وظیفه برشمرد.

وی گفت: در این مراسم‌ این شهدا هستند که میزبانند و ما میهمانیم، پس باید قدر صاحب‌خانه را بدانیم و از فرصت ارزشمندی که خداوند برای ادای دین به این دو شهید جاویدالاثر داده استفاده کنیم و مانند شهیدان با ولایت بودن و محبت و دوستی را جهت‌دار و نهادینه کنیم.

ابراهیمی با توجه به حرکت مشتاقانه کاروان‌ها به سوی کربلا در ایام اربعین حسینی، آن را نشانه محبت به امام حسین (ع) در دل مردم دانست که سال به سال بیشتر می‌شود.

در ادامه مراسم حسین هوشیار از مداحان کشوری به ذکر مصیبت و سینه‌زنی به مناسبت اربعین شهدا و نزدیکی آن با اربعین سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) پرداخت.

محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هم در حاشیه این مراسم برکات وجود این دو شهید والامقام را در عرصه‌های فرهنگی واحد تنکابن کاملا مشهود دانست و از فراخوان طراحی مقبره شهدا خبر داد: طی فراخوانی، طرحی درخور شأن مقام شامخ شهدا  تهیه شده است و هرچه زود‌تر ساخت آن آغاز می‌شود.

در پایان مراسم شرکت کنندگان برای نثار فاتحه به روح پرفتوح شهدای والامقام دفاع مقدس بر مزار شهدا حضور یافته و ادای احترام کردند.

اربعین فرزندان روح‌الله در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور حجت‌الاسلام سید داوود شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه تنکابن، سیدابراهیم هاشمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن، ائمه جمعه شهرهای نشتارود و عباس آباد، روحانیون، مسئولان اداری، نهاد‌ها، ارگان‌ها، خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران، رئیس، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد تنکابن و نیز آحاد مردم شهیدپرور تنکابن برگزار شد.

درج خبر در خبرگزاری آنا

درج در سایت واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه 18 آذر1393 ] [ 14:28 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

خبر نگار خبرگزاری آنا واحد تنکابن به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی : معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اطلاعات نادرستی از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی به افکار عمومی تزریق می شود، گفت: روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید هشیار تر از گذشته فعالیت کنند.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طه هاشمی در اختتامیه نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی واحدهای مراکز استان، با بیان اینکه حوزه روابط عمومی و معاونت فرهنگی اجتماعی در یک راستا فعالیت می کنند و مجموعه ای به هم پیوسته ای هستند، گفت: اگر کلیه فعالیت هایی که در یک سازمان به خوبی طراحی و اجرا شده است به خوبی اطلاع رسانی نشود، آن سازمان در رسیدن به اهداف خود موفق نخواهد بود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از بعد وسعت، گستردگی، تعداد دانشجو و اساتید از دیگر دانشگاه های کشور متمایز است، افزود: نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه کشور باعث شده تا این دانشگاه از جهات متعددی تحت فشار سیاسی قرار گیرد، به همین خاطر مسئولان روابط عمومی موظفند پیام های درون دانشگاه را به درستی به خارج از دانشگاه منتقل ساخته و نقاط ابهام را از ذهن افکار عمومی بزدایند.

وی با اشاره به افزایش حجم هجمه ها و تبلیغات نادرست علیه دانشگاه آزاد اسلامی در دوران اخیر، گفت: به دلیل انتشار اخبار نادرست علیه دانشگاه نیاز است که روابط عمومی واحدها بیش از پیش هشیار بوده و فعال تر باشند.

دکتر هاشمی با اشاره به هماهنگی و ارتباط مناسب میان روابط عمومی و معاونت فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: امیدوارم ارتباط خوبی که در حال حاضر میان این دو بخش در سازمان مرکزی وجود دارد، به سایر واحدهای دانشگاه نیز تسری یابد.

وی با بیان اینکه بیشترین اهتمام دکتر میرزاده در مدت اخیر، توجه به پیام های فرهنگی و حرکت به سمت عمق بخشیدن به مفاهیم فرهنگی بوده است، افزود: در همین راستا شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی جزو اولین شوراهایی است که به دستور دکتر میرزاده و با حضور اندیشمندان فرهیخته اجتماعی و فرهنگی تشکیل شده است.

معاون فرهنگی دانشگاه افزود: در عصری که دسترسی جوانان به هر گونه اطلاعات بسیار آسان شده است، کار مسئولان روابط عمومی و کارشناسان فرهنگی دشوار تر از گذشته شده است، چرا که ما باید متناسب با نیازهای آنها اقدام به تولید پیام های فرهنگی و اجتماعی نماییم.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما نگاهمان را نسبت به پدیده های اجتماعی و فرهنگی تغییر ندهیم، نمی توانیم مخاطبان خود را جذب کنیم، افزود: باید در شیوه های انتقال پیام تغییر ایجاد کنیم، شاید ارتباطات در دوره ای بسیار اثر گذار و مهم بوده باشد اما امروز نمی توانیم اثر گذاری تکنولوژی های جدید را در انتقال پیام ها نادیده بگیریم.

دکتر هاشمی افزوده شدن حوزه اجتماعی به معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را امری بسیار مهم دانست و گفت: ورود به مسائل فرهنگی بدون در نظر گرفتن موضوعات اجتماعی تقریبا امکانپذیر نیست.

وی گفت: در برنامه ریزی های جدید فرهنگی دانشگاه، سعی شده تا گروه مخاطبان از دانشجویان به اساتید و کارکنان نیز گسترش پیدا کند و آنها نیز لحاظ شوند. طبق بررسی های انجام شده مشخص شد تاثیر اساتید بر روی باورهای مذهبی و فرهنگی دانشجویان حدود 70 درصد است.

دکتر هاشمی تاکید کرد: به دلیل اهمیت مسائل فرهنگی باید معاونان فرهنگی واحدها از افرادی انتخاب شوند که حداقل عضو هیات علمی باشند که این موضوع بزودی به تمامی واحدها بخشنامه و ابلاغ خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه، فشارهای سیاسی بر روی دانشگاه را در دوره اخیر قابل مقایسه با گذشته ندانست و افزود: به نظر می رسد از یک سو حضور شخصیتی مانند آیت الله هاشمی در راس این مجموعه و مدیریت دکتر میرزاده و از سوی دیگر پیشرفت روز افزون دانشگاه باعث شده تا سیل انتقادهای مخالفان علیه دانشگاه بیشتر شود.

وی افزود: به همین خاطر روابط عمومی ها باید عالمانه اطلاع رسانی کرده و به تبیین افکار عمومی بپردازند. به عنوان مثال در یک مناظره تلویزیونی که چندی پیش پیرامون توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه بود، اطلاعات نادرستی به مخاطبان ارائه می شد.

دکتر هاشمی در ادامه از مدیران روابط عمومی خواست تا جلوتر از مخالفان دانشگاه مسائل را رصد کرده و پیرامون آن اطلاع رسانی کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه در این جلسه همچنین به ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی مانند برگزاری دوره های مجازی آموزش، صدور بخشنامه حجاب، توجه به مقوله هنر و ... پرداخت.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه 10 آذر1393 ] [ 14:26 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

 دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با مراجع عظام دیدار کردند.

حضرت آیت الله جوادی آملی در ديدار با رياست و هيات رييسه دانشگاه آزاد اسلامي: دانشگاه را تفکيک جنسيتي اسلامي نمي کند، بلکه دانش اسلامي، اسلامي مي کند

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با ریيس دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از اعضای هیات رئیسه این دانشگاه با تاکید بر حرکت دانشگاه ها در مسیر اسلامی فرمودند: اسلامی کردن دانشگاه ها به معنی تولید علوم اسلامی است و با تفکيک جنسيتي دانشگاه ها اسلامی نمی شود.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار با اشاره به گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از وضعیت و برنامه های این دانشگاه، فرمودند: گزارش جامع و کامل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مثبت و امیدوار کننده بود.

ایشان با اشاره به تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی و حمایت امام خمینی(ره) در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی از آن جهت که با نفس قدسی امام (ره) تاسیس شد و همچنین داشتن صفت اسلامی باید در این مسیر گام بردارد.

حضرت آیت الله جوادی آملی در ادامه با قرائت بیتی از حافظ ؛ "بنازم به دستی که انگور چید مریزاد پایی که در هم فشرد" فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی با نفس قدسی امام خمینی(ره) و به دست بزرگان نظام یعنی رهبر معظم انقلاب و به ویژه آیت الله هاشمی رفسنجانی تاسیس شد و به امید خدا در مسیر اسلامی حرکت می کند.

ایشان با تاکید بر اسلامی بودن دانشگاه ها تصریح کردند: دانشگاه ها با ساختن مسجد، نمازخانه و یا تفکیک جنسیتی اسلامی نمی شوند و آنچه که دانشگاه ها را اسلامی خواهد کرد دانش اسلامی است.

حضرت آیت الله جوادی آملی ادامه دادند: اگر دانشگاه های ما به آن جایگاه رسیدند که علوم اسلامی را تولید کردند آن موقع می توان از دانشگاه اسلامی سخن گفت در غیر این صورت توجه به ظواهر و ساختن مسجد و یا تفکیک کردن دختران و پسران به معنی اسلامی کردن دانشگاه ها نیست.

ایشان در تشریح دو رویکرد به مقوله دانشگاه ها فرمودند: این موضوع که دانش اسلامی چیست مربوط به فلسفه است یعنی علم فلسفه باید پاسخ چیستی در این سوال را بدهد زیرا تنها این علم است که به هستی شناسی می پردازد و می تواند پاسخ ما را در رابطه با علوم دینی بدهد که علم دینی چگونه علمی است.

حضرت آیت الله جوادی آملی ادامه دادند: اگر این سوال را فیلسوفی سکولار پاسخ دهد به طور حتم از علوم غیر دینی صحبت خواهد کرد و بیان می کند که تمامی علوم غیر دینی است و در جهان علوم دینی وجود ندارد این فیلسوف با نگاه خود در مرتبه نخست به خود آسیب می زند زیرا فلسفه او الهادی خواهد بود و در مرتبه دوم تمامی علوم را غیر دینی کرده و الهادی می کند.

ایشان با بیان اینکه فیلسوف خداجو و دینی اما پاسخي متفاوت برای این سوال دارد، فرمودند: فیلسوف دینی در پاسخ به سوال چیستی علوم دینی در مرتبه نسخت فلسفه خود را الهی می کند و در مرتبه دوم تمامی علوم را الهی و دینی می داند.

حضرت آیت الله جوادی آملی تاکید کردند: اگر فلسفه الهی و فیلسوف الهی رسالت خود را اثبات کند و جهان هستی را از آن خدا بداند به این نتیجه می رسد که تمامی دانشمندان تنها گوشه ای از کار خود را تعریف و تحلیل می کنند برای مثال فیزیکدان تنها بخشی از کار خدا در علم فیزیک را تحلیل می کند و شیمیدان نیز بخشی از کار خدا را در این علم تحلیل می کند.

ایشان در ادامه با تاکید بر رسالت دانشگاه ها در تولید علم  فرمودند: دانشگاه های ما نیز باید در این مسیر گام بردارند و با نگاه و رویکردی علمی به دنبال تولید علوم دینی حرکت کنند و آن موقع است که می توانیم از دانشگاه های اسلامی سخن بگوییم.

حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر نقش دینی در تاریخ معاصر ایران فرمودند: در تمامی این سالها تنها دین و عشق به اهل بیت این کشور و مردمانش را از بدبختی ها و دشواری ها نجات داده است آنگونه که هر زمانی که حس وطن دوستی در زیر لوای دین قرار گرفته پیروزی های عظیمی نصیب ملت ایران شده است.

ایشان با مروزر خاطرات تاریخ معاصر کشور فرمودند: در دو جنگ اول و دوم مردم ایران تنها با اتکا به پرچم سه رنگ در مقابل هجوم بیگانگان قرار گرفتند که نتیجه آن چیزی جز شکست نبود ولی وقتی همین مردم پرچم سه رنگ خود را تحت لوای دین و عشق به امام حسین (ع) قرار دادند پیروزی های غرور آفرین انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی نصیبشان شد.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به مذاکرات سنگین و دشوار تیم مذاکره کننده کشور با 1+5 نیز فرمودند: هشت ماه فرزندان عزیر ما به تنهایی در مقابل زیاده خواهی کشور های بزرگ دنیا ایستادند و در برابر زرو گویی این کشورهای قدرتمند تسلیم نشدند این مقاومت این شجاعت این ایستادگی با عزت تنها با پرچم عشق به امام حسین و ائمه بوده است.

ایشان در پایان با آرزوی موفقیت برای مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کردند: به برکت خون شهدا مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در کارها و فعالیت های خود موفق خواهند شد زیرا فعالیت آنها پشتوانه امام (ره) و حمایت رهبر معظم انقلاب و بزرگانی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی را دارد و به امید خدا به تمامی اهداف مقدس خود خواهید رسید.  

آيت الله نوري همداني: دانشگاه آزاد اسلامي با نيت خالص تاسيس شد/ احیای هویت اسلام وظیفه حوزه و دانشگاه است

آیت الله نوری همدانی با بیان این که دانشگاه و حوزه وظیفه‌ دارند هویت اسلام را احیا کنند تصریح کرد: باید عزمت دین را به‌وسیله دانشگاه‌ها در جوامع نهادینه کرد.

به گزارش مرکز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، این مرجع تقلید امروز در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشتند: انقلاب اسلامی ایران یکی از بزرگترین تحولات قرن است و پیشرفت آن با نیروی ایمان واخلاص صورت گرفته است.

ایشان افزودند: این انقلاب با توجه به این که روح ایمان را در خود داشت در یک جا نماند و افق های جدیدی را درنوردید؛ امروزه این انقلاب در جهان گسترش یافته است و با نیروی ایمان و معنویت در حال صدور به جهان است.

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآور شدند: یکی از دلایل ماندگاری و تاثیرگذاری، برهم زده شدن معادلات نظام جهانی به دلیل وقوع این انقلاب است زیرا انقلاب ما موج جدیدی در دنیا به راه انداخته است.

ایشان با ذکر این مطلب که انقلاب اسلامی ما با اخلاق توأم و احیاگر هویت اسلام است، اظهار کردند: همه این عوامل به این دلیل است که این انقلاب با نهضت پیامبر اکرم(ص) گره خورده است؛ زیرا انقلاب نبوی همه شئون زندگی مردم ر ا با خداوند پیوند داد.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی گفتند: انقلاب نبوی، انقلابی الهی و ریشه در بطن دین داشت و به دنبال انسان سازی و جامعه سازی بر مبنای خدا بود، ولی پس از رحلت ایشان جریان های سکولار اسلام را به حاشیه بردند.

ایشان با ذکر این مطلب که دانشگاه و حوزه وظیفه‌ دارند هویت اسلام را احیا کنند، تصریح کردند: این احیاگری تلاشی در جهت رسیدن ما مسلمانان به جامعه نبوی و شکوهی است که پیامبر(ص) در جامعه مسلمان ایجاد کردند.

این مرجع تقلید یادآور شدند: پس از دوران شکوهمند صدر اسلام، غربیان به فکر بردن اسلام در انزوا افتادند و تفکرات سکولاری وارد اندیشه های نخبگانی شد؛ از این رو در ابتدا با جنگ های صلیبی وارد شدند و سپس سعی کردند با یادگیری علوم مختلف سکان هدایت علمی را از مسلمانان بگیرند.

سلام مخصوص مرا به آيت الله هاشمي برسانید

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآور شدند: جامعه اسلامی نیازهای خاص خود را در هر عصری دارد از آن جمله می توان به قشربندی مردم در این جامعه اشاره کرد؛ در هر شهری باید سه قشر عالم، طبیب مورد اعتماد و حاکم خیراندیش وجود داشته باشد.

حضرت آیت‌الله العظمی نوري همداني، با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با نظر مثبت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و تلاش‌های و نیت خالصانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (حفظه الله تعالی) تاسیس شد، گفتند: سلام مخصوص مرا به آیت‌الله هاشمی برسانید.

ايشان با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی چند امتیاز مثبت دارد، یادآور شدند: دانشگاه آزاد اسلامی با نظر مثبت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و تلاش‌های آیت‌الله هاشمی(حفظه‌الله تعالی) تاسیس شد، آیت الله هاشمی (حفظه تعالی) از رفقایی هستند که از وقتی که به قم آمدند با من رفاقت داشتند و با نیت خالص دانشگاه آزاد اسلامی را تاسیس کردند؛ سلام مخصوص مرا به ایشان برسانید.

آیت‌الله العظمی نوري همداني فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه با برکتی است که در همه جا شعبه دارد و افراد می‌توانند با استفاده از این ظرفیت به اسلام و انقلاب خدمت کنند.

این مرجع تقلید گفتند: مجد و عزمت دین را به‌وسیله دانشگاه‌ها باید در جوامع نهادینه کرد، زیرا اسلام با معنویت همه مشکلات را حل کرده است، اما جوامع غربی به‌واسطه دوری از اخلاق با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می‌کند و از این رو این دانشگاه، باید نمونه کامل و جامع باشد و تلاش کنیم تا نمود بارز بازگشت به هویت انقلاب اسلامی باشیم، باید توجه کنیم که انقلاب ما، انقلاب انتظار ظهور است.

دکتر میرزاده در دیدار با مراجع عظام در قم: به دنبال تحقق توسعه علمی در کنار توسعه فرهنگی و دینی در دانشگاه هستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه به شهر مقدس قم و در دیدار با مراجع عظام و آيات عظام در این شهر در تشریح برنامه ها و سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: به صورت جدی به دنبال توسعه علمی به موازات توسعه فرهنگی و اخلاقی در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه تعدادی از معاونین و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی با سفر به شهر مقدس قم با مراجع عظام و آیات عظام ديدار کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدارها به تشریح عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و با ارائه گزارشی از برنامه ها و سیاست های این دانشگاه در زمینه توسعه علمی کشور و تلاش برای توسعه فرهنگ و معارف و اخلاق اسلامی در تمامی واحدهای این دانشگاه سخن گفت.

دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه آموزش عالی

دکتر میرزاده در این دیدارها با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون بعد از تقریبا 30 سال تلاش و کوشش به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است، گفت: این دانشگاه که بی شک یکی از از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در حوزه آموزش عالی کشور است با درایت بزرگان نظام همچون رهبر معظم انقلاب و به ویژه آیت الله هاشمی رفسنجانی و با حمایت امام خمینی(ره) تاسیس شد و امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: کمک یک میلیون تومانی امام خمینی(ره) در سال تاسیس هم اکنون به هزاران میلیارد تومان تبدیل شده است که اگر سرمایه معنوی و واقعی آن را بررسی کنیم به ارقام بسیارعظیمی خواهیم رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از کاهش تعداد واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور در نتیجه اجرای طرح تجمیع خبر داد و گفت: با اجرای این طرح تعداد واحدهای این دانشگاه تقریبا 432 واحد شده است که قریب به یک میلیون و 700 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: این دانشگاه هم اکنون در حدود 30 هزار عضو هیات علمی تمام وقت، 28 هزار استاد نیمه وقت در حدود 47 هزار کارمند و 10 میلیون متر مکعب فضای آموزشی دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نقش قابل توجهی در آموزش عالی کشور ایفا می کند، تصریح کرد: از 10 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی کشور 5 میلیون آن دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوده که هم اکنون در سراسر کشور و در بخش ها و سطوح مختلف مدیریتی و اجرایی کشور به مردم و نظام اسلامی خدمت مي کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی حاصل درایت و دوراندیشی بزرگان نظام بود

دکتر میرزاده ادامه داد: این دانشگاه محصول درایت و دور اندیشی شخصیت های بزرگ نظام مانند رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی است که در سالهای سخت و دشوار ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی برای رفع یکی از نیازهای مهم کشور تصمیم به تاسیس این دانشگاه گرفتند.

وی با بیان اینکه با تمام کارشکنی ها و بی لطفی های هشت سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی پرچم دار توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور است، گفت: هم اکنون سهم این دانشگاه در تحصیلات تکمیلی از تمامی دانشگاهی دولتی و غیر انتفاعی بیشتر است و این مهم در راستای خواست رهبر معظم انقلاب در زمینه استمرار شتاب علمی کشور تحقق یافته است زیرا شتاب علمی کشور و حرکت در مسیر تولید علم بدون شک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتري محقق خواهد شد.

بدون توسعه تحصیلات تکمیلی استمرار رشد علمی کشور غیر مممکن است

دکتر میرزاده با اشاره به سند ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در زمینه علوم و فنون گفت: تبدیل شدن ایران به قطب علمی در منطقه خاورمیانه در 1404 تنها با رشد تحصیلات تکمیلی و حرکت در مسیر توسعه کیفی دانشگاه ها امکان پذیر است که به لطف خدا این دانشگاه گام های محکم و استواری را در این راستا برداشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه متاسفانه وضعیت در رشته های کاردانی و کارشناسی مناسب نیست، تاکید کرد: هم اکنون به دلیل تغییر هرم سنی جمعیت کشور و ایجاد رقیبان کوچک و بزرگ ولی بی کیفیت برای دانشگاه ازاد اسلامی در تمامی 8 سال گذشته ظرفیت بسیاری از رشته های این دانشگاه در دو مقطه کارشناسی و کاردانی خالی است ولی با این حال این دانشگاه با توجه به برند خود و اعتباری که در میان تمامی خانواده های ایرانی دارد بر این مشکلات غلبه کرده و همچنان در مسیر تعالی حرکت می کند.

به دنبال توسعه علمی و فرهنگی به صورت توامان هستیم

دکتر میرزاده با بیان اینکه این دانشگاه علاوه بر توجه بر توسعه علمی بر مقوله توسعه فرهنگ دینی و اخلاقی نیز تاکید دارد، گفت: تلاش تمامی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی توسعه علمی و فرهنگی به صورت توامان است و برای این منظور برنامه ریزی های گسترده ای انجام شده و بخشی از آن در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: تشکیل شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی و بهره گیری از نظرات و تجربیات کارشناسان در این امور در کنار تشکیل شوراهای راهبردی حوزه های دیگر، اجرای طرح های فرهنگی ماندگار، اجرای سمینارهای فرهنگی به ویژه سمینارهای سبک زندگی ائمه اطهار و آشنا کردن دانشجویان با این سبک از زندگی تنها بخشی از فعالیت های انجام شده در این یک سال اخیر بوده است. 

 

آیت الله موسوی اردبیلی: برکات دانشگاه آزاد اسلامی برای کشور دائمی خواهد بود

آیت الله موسوی اردبیلی با تقدیر از تلاش های مسئولان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها تاکید کردند: برکات این دانشگاه به طور حتم برای ایران و بشریت دائمی خواهد بود.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بیت شریف آیت الله العظمی موسوی اردبیلی با این مرجع عالیقدر شیعیان دیدار کرد.

حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در این دیدار و پس از شنیدن گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ها و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی فرمودند: برکت دانشگاه آزاد اسلامی برای ایران و تمامی دنیا به طور حتم دائمی و مستمر خواهد بود.

ایشان با بیان اینکه چندین بار قصد سفر به تهران و بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی را داشتم ، فرمودند: بيماري و برخی از مشکلات مانع از سفر به تهران در این مدت شد ولی بسیار مشتاق بودم برای بازدید از این دانشگاه و عرض خسته نباشید سفری به تهران داشته باشم که متاسفانه فرصت آن پیش نیامد.

همیشه دعاگوی آیت الله هاشمی رفسنجانی هستم

آیت الله موسوی اردبیلی با بیان اینکه همیشه دعاگوی آیت الله هاشمی رفسنجانی هستم، تصریح کردند: اگر چه اسامی ما نیز در لیست اعضای هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ثبت شده است ولی بار اصلی این کار بزرگ بر دوش ایت الله هاشمی رفسنجانی بود و مابقی افراد تنها اسمشان در در این لیست قرار گرفته بود و به این دلیل بنده همیشه دعاگوی این بزرگوار هستم.

عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تجربیات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف اظهار داشتند: امیدوارم با تعامل بیشتر و سازنده تر دانشگاه مفید نیز بتواند از تجربیات دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های مختلف بهره ببرد.

شایان ذکر است در پایان این دیدار حجت الاسلام عباسی فرد از طرف دکتر میرزاده برای انجام تشریفات مقدماتی تهیه پیش نویس تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه مفید معرفی شد.

 

آیت الله العظمی سبحانی تاکید کردند: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ مناسبی به یکی از نیازهای کشور بود/ باید قدردان موسسان و اداره کنندگان دانشگاه آزاد اسلامی بود

 حضرت آیت الله العظمی سبحانی با بیان این حدیث از امام جعفر صادق(ع) که می فرمایند؛ "کسانی که آگاه به زمان هستند هیچگاه غافلگیر نمی شوند"، فرمودند: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ مناسب و قابل تقدیر به یکی از نیازهای جامعه در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی بود تا مشکل کمبود ظرفیت دانشگاهی کشور برای تحصیل جوانان برطرف شود.

 

 به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بیت شریف آیت الله العظمی سبحانی با این مرجع عالیقدر شیعیان دیدار کرد.

 حضرت آیت الله العظمی سبحانی در این دیدار و پس از شنیدن گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ها و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی، فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس نیاز جامعه و اشتیاق جوانان برای تحصیل در دانشگاه تاسیس شد.

 ایشان با بیان حدیثی از امام جعفر صادق(ع) با این مضمون که کسانی که از زمان آگاه هستند هیچگاه غافلگیر نمی شوند، افزودند: موسسان دانشگاه آزاد اسلامی در آن زمان با درک این نیاز جامعه به درستی این نهاد آموزشی را برای برطرف کردن محدودیت های موجود در کشور برای تحصیل جوانان در دانشگاه ها تاسیس کردند و اگر در آن مقطع زمانی چنین تصمیمی گرفته نمی شد بدون شک مشکلات و گرفتاری های آن تاریخ همچنان تا به امروز لاینحل باقی می ماند.

 باید از تمامی بزرگان و دلسوزانی که با تمامی مشکلات و کاستی ها این دانشگاه را تاسیس کردند، تقدیر کرد

 حضرت آیت الله العظمی سبحانی ادامه دادند: باید از تمامی بزرگان و دلسوزانی که در آن برهه از زمان و با تمامی مشکلات و کاستی ها این دانشگاه را تاسیس کردند، تقدیر کرد.

 ایشان در ادامه به بیان رهنمودهایی به رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند و فرمودند: یکی از مشکلات جوانان برای تحصیل در دانشگاه ها دوری مسافت برخی از رشته ها و واحدهای دانشگاهی است که این عامل سبب می شود جوانی صدها کیلومتر از خانواده و شهر خود دور شده و در شهر دیگری اسکان یابد.

 

 دانشگاه آزاد سعی کند در هر شهری بومی آنجا را بپذیرد

  این مرجع عالیقدر شیعیان تاکید کردند: بومی گزینی و رفع مشکل تردد و مهاجرت دانشجویان به شهرهای دیگر نه تنها از لحاظ فرهنگی و تعارضان فرهنگ بسیار لازم و ضروری است که به طور حتم در رابطه با کاهش هزینه ها به خانواده های نیز کمک خواهد کرد.

 ایشان همچنین با تاکید بر ترویج معارف اسلامی در دانشگاه های کشور اظهار داشتند: اسلامی کردن متون درسی به ویژه در رشته های انسانی، تهیه علوم اسلامی در شاخه های این رشته بی شک یکی از وظایف دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور است تا به تدریج علوم اسلامی جایگزین بسیاری از علوم و مفاهیم غربی که عملا با جامعه ایران اسلامی قرابتی ندارد، شود.

 مسئولان دانشگاهی کشور در توسعه علمی کشور به نیاز جامعه توجه کنند

 آیت الله العظمی سبحانی در پایان تاکید کردند: مسئولان دانشگاهی کشور همچنین در توسعه علمی کشور به نیاز جامعه توجه کنند و برنامه های خود را به گونه ای تهیه و تدوین کنند تا توسعه رشته ها و علوم در چارچوب رفع نیازمندی های کشور در بخش های مختلف شود تا سرمایه های معنوی و مالی کشور هدر نرود.

 

 ایشان در پایان با تاکید بر محیط اسلامی دانشگاه ها فرمودند: در انتخاب اساتید به تعهد و پایبندی به معارف اسلامی توجه شود تا محیط ها و کلاس های دانشگاهی از نفس چنین اساتیدی آکنده شده و دانشجویان در این فضایی روحانی به کسب علم و دانش مشغول شوند.

حضرت آیت العظمی صافی گلپایگانی با بیان اینکه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای ابتدایی انقلاب مایه امیداوری بسیاری از مردم بود، گفت: این دانشگاه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و امیدی زیادی را در دل مردم در آن سالها ایجاد کرد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بیت شریف آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با این مرجع عالی قدر دیدار کرد.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در این دیدار و پس از شنیدن گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت ها و برنامه های این دانشگاه فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است و امیدوارم مسئولان این دانشگاه در مقاصد و اهداف خویش پیروز شوند.

ایشان افزودند: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از سوی بزرگان نظام در آن سالهای سخت و دشوار مایه امیدواری برای مردم ایران بود و به امید خدا این دانشگاه در مسیر تعالی خود در در عالم اسلام به دانشگاهی نمونه هم از منظر علمی و هم از منظر اخلاق اسلامی تبدیل شود.

این مرجع عالیقدر با بیان اینکه باید در تمامی مسائل علمی از دنیا بی نیاز باشیم فرمودند: مسلمانان با تمامی امکانات و استعدادهای خود باید در مسیر پیشرفت علمی گام بردارند تا در تمامی موارد از غیر مسلمانان بی نیاز شوند و این مهم به طور حتم باید در پرتو معارف دینی و اخلاق اسلامی محقق شود.

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر علمی و اخلاقی سرآمد سایر دانشگاه‌ها باشد

 آیت الله صافی گلپایگانی گفت: فلسفه اصلی و اولی دانشگاه آزاد اسلامی این بود که از نظر علمی و اخلاقی نسبت به سایر دانشگاه ها سرآمد باشد و بتواند خلأ علمی و مذهبی که قبل از انقلاب در دانشگاه بود را پر کند.

ایشان تاکید کردند: دانشگاه آزاد اسلامی نیز از ابتدای تاسیس از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای رسیدن به این اهداف متعالی ایجاد شد و هم اکنون نیز مسئولان و مدیران باید در این مسیر گام بردارند و برای رفع تمامی نواقص و اشکالات که موجب رنجش و ناراحتی مردم است تلاش کنند.

حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی با بیان اینکه به طور حتم در تمامی این سالها ایرادات و نواقصی نیز بوده است، فرمودند: باید تلاش مسئولان و مدیران رفع تمامی این مشکلات باشد و مدیران، کارکنان، اساتید همگی نسبت به رفع این نواقص مسئول هستند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت انتخاب اساتید در دانشگاه ها اظهار داشتند: سعی کنید بهترین اساتید را انتخاب نمایید که هم از نظر علم و هم از نظر اخلاق نمونه و الگو باشند.

ایشان در پایان تاکید کردند: هر چقدر در مسیر توسعه علمی و توسعه معارف اسلامی و اخلاقی پیشرفت حاصل شود موجب شادی امام زمام (عج) است و به امید خدا و در سایه توجه ایشان به اهداف مبارک و بزرگ خوددست خواهید یافت.

آیت الله شهرستانی: پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی نتیجه مدیریت توانمند و خوب در تمامی این سالها است

آیت الله العظمی شهرستانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امروز یکی از دانشگاه های معتبر دنیا است، تاکید کردند: بدون شک یکی از دلایل موفقیت دانشگاه آزاد  اسلامي در تمامی این سالها مدیریت و توجه به این مقوله مهم بوده است.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تنی چند از اعضای هیات رئیسه و مسئولان این دانشگاه در سفر به شهر مقدس قم با حضور در بیت شریف آیت الله العظمی شهرستانی نماینده و داماد آیت الله سیستانی با این مرجع عالیقدر شیعیان دیدار کرد.

آیت الله شهرستانی در این دیدار و پس از شنیدن گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت ها و برنامه های این دانشگاه فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به دست آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد شد و امروز به یکی از مراکز بزرگ و معتبر دانشگاهی در سطح جهان تبدیل شده است.

گرچه عده ای در مقابل فعالیت های این دانشگاه سنگ اندازی کردند اما دانشگاه در مسير تعالی خود گام بر خواهد داشت

ایشان افزودند: اگرچه این دانشگاه در طول سی سال از عمر خود مشکلاتی را داشته و عده ای در مقابل فعالیت های این دانشگاه سنگ اندازی کردند ولی به طور حتم این دانشگاه در مسير تعالی خود گام بر خواهد داشت و جریان مخالفان آن به نتیجه نخواهند رسید.

آیت الله شهرستانی در ادامه با تاکید بر اهمیت مدیریت در جهان امروز و پیشرفت در علم و دانش تصریح کردند: این که امروز دنیا غرب در دانش و تکنولوژی به این حد رسیده و دنیای اسلام در این مسیر در بخش هایی در جا زده است ناشی از بی توجهی به علم و همچنین موضوع مدیریت است.

ایشان با بیان اینکه قوم یهود تنها با 30 میلیون جمعیت تمامی اقتصاد دنیا را در دست گرفته است، فرمودند: کشورهای اسلامی و به صورت خاص ایران با این همه امکانات و استعداد باید به جایگاه رفیع و بلند در علم و دانش دست یابد زیرا تمامی لوازم و امکانات را دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی نمونه موفق برای تشریح اهمیت موضوع مدیریت در پیشرفت است

این مرجع عالیقدر تاکید کردند: متاسفانه  امروز در جامعه ما فرهنگ حذف و یا قانون حذف نهادینه شده است و تمامی افراد در هر موقعیت و جایگاهی تنها به دنبال حذف طرف مقابل خود هستند که این موضوع آسیب های بسیاری را به کشور تحمیل کرده است.

ایشان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نمونه موفق برای تشریح اهمیت موضوع مدیریت در پیشرفت است، فرمودند: اگر دانشگاه آزاد اسلامی بدون اتکا به بودجه دولتی به موفقیت های بزرگی دست یافته است نتیجه مدیریت خوب و توانمند در تمامی این سالها است.

آیت الله العظمی شهرستانی در پایان تاکید کردند: به لطف یاری خداوند متعال و همت مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تعالی خود حرکت خواهد کرد و به اهداف بزرگ و مبارک خود خواهد رسید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تقویت نظارت درون سازمانی، دانشگاه آزاد اسلامی را در تحقق اهدافش یاری خواهد کرد/ وظیفه اصلی دانشگاه تولید علم است و پرهیز از سیاست زدگی

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار صبح امروز خود با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر نقش پر رنگ این دانشگاه در توسعه علمی کشور گفت: تقویت نظارت درون سازمانی به  طور حتم این دانشگاه را در تحقق اهدافش یاری خواهد کرد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده و جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در جریان سفر خود به شهر مقدس قم صبح امروز با حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام دیدار کرده و در خصوص فعالیت ها و اقدامات این دانشگاه و همچنین برنامه ها و سیاست های پیش رو با این مرجع عالی قدر مشورت و تبادل نظر کردند.

فعالیت هاي دانشگاه آزاد اسلامي در تمامی اين سالها قابل تقدیر است

در این نشست حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تشکر و قدردانی از تلاش های مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بر نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی کشور تاکید کردند و فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها تلاش بی وقفه ای برای ارتقای علمی کشور داشته است و فعالیت های این دانشگاه در تمامی این سالها قابل تقدیر است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل تاثیر بسیار زیاد در جامعه و نقش تعیین کننده در تربیت مدیران اجرایی کشور  و همچنین تلاش دشمنان برای نفوذ در دانشگاه های کشور همیشه مورد توجه بوده است.

ایشان با اشاره به معرفی افراد متعدد برای پست وزارت علوم گفتند: اهمیت و جایگاه ویژه این وزارت خانه و نقش تعیین کنده آن در مدیریت دانشگاه ها و همچنین نقش دانشگاه ها در تربیت نیروی متخصص موجب سختگیری و حساسیت هایی برای انتخاب وزیر این وزارت خانه شد که خوشبختانه با تلاش نمایندگان مردم این موضوع سرانجام خوبی پیدا کرد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: توجه و حساسیت زیاد به دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها دلایل مختلف سیاسی و اجتماعی مختلفی داشته است که همین امر یکی از دلایل تفاوت این دانشگاه با دانشگاه های دولتی است.

ایشان با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب وظیفه نخست دانشگاه ها تولید علم و نشر علم در کشور است، تصریح کردند: دانشگاه ها باید تمامی توان خود را صرف تحقق این هدف کنند و مسئولان اجازه ندهند مسائل حاشیه ای و سیاست زدگی این نهاد را از وظایف اصلی خود باز دارد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و حضور در بسیاری از مناطق با خرده فرهنگ های مختلف لزوم توجه بسیار به موضوعات فرهنگی و اخلاقی در این دانشگاه ضروری است که به حمدالله در تمامی این سالها روند کلی نیز به همین گونه بوده است.

ایشان با تاکید بر اهمیت بحث نظارت در پیشگیری از بسیاری از کم کاری ها  و انحراف ها توصیه کردند: دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق هر چه بهتر اهداف خود در زمینه اخلاقی و فرهنگی باید نظارت های درونی و سازمانی خود را تقویت کند که این امر باعث گرفته شدن بهانه از دست افراد ایراد گیر خواهد شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ادامه دادند: بهره گیری از افراد متعهد و با تقوا و توجه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه می تواند این نهاد اموزشی را در این مسیر یاری دهد.

ایشان با اشاره به استعدادهای بسیاری از دانشجویان در سراسر کشور به عنوان ذخایر  و سرمایه های اجتماعی  تاکید کردند: یکی از وظایف دانشگاه ها به طور عام توجه به استعدادهای کشور و به ویژه اقشار ضعیف و مستمند است تا خدای نکرده این افراد تنها به دلیل نداشتن بنیه اقتصادی از آموزش و حضور در دانشگاه ها باز نمانند.

حضرت آیت آلله مکارم شیرازی با اشاره به نقش دانشگاه ها در مقابله با تلاش های دشمنان اسلام برای نفوذ در جامعه تاکید کردند: امروزه دشمنان اسلام تلاش دارند فرهنگ انحرافی و ضاله خود را در کتاب ها و دروس دانشگاهی در میان جامعه جوان کشور ترویج کنند که دانشگاه ها باید در این زمینه با هوشیاری حرکت کنند و مانع از این اقدامات شوند.

ایشان اظهار داشتند: برای مقابله با ترویج افکار انحرافی غربیان باید تنها به ترجمه علوم در دانشگاه نپرداخت و در مسیر تولید علم نیز گام برداشت زیرا وظیفه دانشگاه های کشور افزودن به علوم امروزی در جهان است و دانشگاه ها به ویژه دانشگاه بزرگی مانند دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش خود را در تولید علم ایفا کنند. 

 

ديدار دکتر ميرزاده با مراجع عظام و آيات عظام در شهر مقدس قم

  رييس دانشگاه آزاد اسلامي صبح امروز با مراجع عظام و آیات عظام و علما در شهر مقدس قم ديدار کرد.

 به گزارش مرکز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر حميد ميرزاده رييس دانشگاه آزاد اسلامي با حضرات آيات حضرت آیت‌الله العظمی وحيد خراساني، حضرت آیت‌الله العظمی موسوي اردبيلي، حضرت آیت‌الله العظمی نوري همداني، حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، حضرت آیت‌الله العظمیهاشمي شاهرودي، حضرت آیت‌الله العظمیصافي گلپايگاني،حضرت آیت‌الله العظمی سبحاني، حضرت آیت‌الله العظمی حسینی بوشهری و حضرت آیت‌الله شهرستانی ديدار و گزارشی از عملکرد يکساله دانشگاه آزاد اسلامي ارایه داد.

 دکتر ميرزاده در ديدار با آیات عظام به تبيين اقدامات صورت گرفته در حوزه هاي علمي، آموزشي، اقتصادي، فرهنگي و ديني دانشگاه آزاد اسلامي پرداخت.

 همچنين حضرات آيات ضمن تقدير از خدمات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامي، به توصيه ها و نقطه نظرات در جهت بهبود روند امور پرداختند.

 همچنين جمعي از اعضاي هيات رييسه، دکتر ميرزاده را همراهي کردند و در موارد مقتضي توضيحاتي در خصوص اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.

 ابراز خرسندي آیت‌الله موسوي اردبيلي به تبديل شدن دانشگاه آزاد اسلامی به قطب مهم علمی کشور و منطقه

 حضرت آیت‌الله العظمی موسوي اردبيلي در دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: من از این که امروز دانشگاه آزاد اسلامی به قطب مهم علمی کشور و منطقه تبدیل شده است خیلی خوشحال هستم به طوری که نمی توانم احساسات خود را بیان نمایم.

 ايشان ادامه دادند: دانشگاه آزاد اسلامي برکتی است برای ایران و امیدوارم که این دانشگاه بتواند در جهان به خدمات خود ادامه دهد.

 آیت‌الله موسوي اردبيلي ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامي در خصوص انعقاد تفاهم نامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد و دانشگاه مفید قم، گفتند:‌ من همیشه دعاگوی شما دست اندرکاران این دانشگاه به خصوص جناب آقای هاشمی رفسنجانی هستم و برای موفقیت روزافزون شما و ایشان دعا می کنم. 

 آيت الله نوري همداني: دانشگاه آزاد اسلامي با نيت خالص تاسيس شد

 حضرت آیت‌الله العظمی نوري همداني، با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با نظر مثبت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و تلاش‌های و نیت خالصانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (حفظه الله تعالی) تاسیس شد، گفتند: سلام مخصوص مرا به آیت‌الله هاشمی برسانید.

 ايشان با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی چند امتیاز مثبت دارد، یادآور شدند: دانشگاه آزاد اسلامی با نظر مثبت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و تلاش‌های آیت‌الله هاشمی(حفظه‌الله تعالی) تاسیس شد، آیت الله هاشمی (حفظه تعالی) از رفقایی هستند که از وقتی که به قم آمدند با من رفاقت داشتند و با نیت خالص دانشگاه آزاد اسلامی را تاسیس کردند؛ سلام مخصوص مرا به ایشان برسانید.

 آیت‌الله العظمی نوري همداني فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه با برکتی است که در همه جا شعبه دارد و افراد می‌توانند با استفاده از این ظرفیت به اسلام و انقلاب خدمت کنند.

 آیت الله صافی گلپایگانی:دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر علمی و اخلاقی سرآمد سایر دانشگاه‌ها باشد

 حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: فلسفه اصلی و اولی دانشگاه آزاد اسلامی این بود که از نظر علمی و اخلاقی نسبت به سایر دانشگاه ها سرآمد باشد و بتواند خلأ علمی و مذهبی که قبل از انقلاب در دانشگاه بود را پر کند.

 ايشان اسلامی با اشاره به هدف بزرگانی که این نیّت خیر را داشته اند اظهار داشتند: کسانی که از اول این دانشگاه را تأسیس نمودند، مانند جناب آقای رفسنجانی، غرض اصلی ایشان این بود که از نظر علمی نسبت به دانشگاه‌های کشورهای دیگر نمونه باشیم و محتاج بیگانگان نشویم. اقتدار علمی و اخلاقی را همیشه منظور داشتند، مخصوصاً مطالب اخلاقی و مذهبی باید در این دانشگاه همیشه منظور مسئولان دانشگاه باشد و ما غیر از این انتظاری نداریم.

 آیت الله صافی گلپایگانی بیان داشتند: اگر کمبودهایی در این زمینه ها بوده با همّت شما و همکاران محترمتان برطرف شود و روز به روز به پیشرفت های بزرگ علمی و دینی نایل شوید. 

 آیت الله سبحانی: دانشگاه آزاد سعی کند در هر شهری بومی آنجا را بپذیرد

 حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که قبل از انقلاب با مشکل دانشگاه و کنکور روبرو بودیم تصریح کردند: این مشکل محرومیت ها و گرفتاری های زیادی را به وجود آورده بود، ولی به بعد از انقلاب این مشکل توسط دانشگاه آزاد اسلامی رفع شد.

 ایشان با اشاره به این که در زمان تاسیس دانشگاه آزاد نیز از این عمل تقدیر کردند و گفتند: اکنون با وجود دانشگاه آزاد اسلامی مشکلی در ورودی دانشگاه نداریم و باید از آن تقدیر شود.

 حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که دانشگاه آزاد باید سعی کند تا در هر شهری بومی آنجا را بپذیرد، بیان داشتند: این کار هم هزینه را کمتر می کند و هم فرهنگ شهر آسیب نمی بیند.

 آیت‌الله حسینی بوشهری: دکتر ميرزاده به مرد روزهاي سخت معروف است

 حضرت آیت‌الله العظمی حسینی بوشهری ضمن ابراز اميدواري از تحقق برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي، گفتند: دانشگاه آزاد اسلامي در شرايط حساسي به واسطه همت آيت الله هاشمي رفسنجاني و رهبر معظم انقلاب اسلامي شکل گرفت.

 ايشان با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي از ابتکار بزرگان نظام و از تدابير امام بود، فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامي فضاي جديدي در نظام آموزش عالي کشور ايجاد کرد.

 آیت‌الله حسینی بوشهری شعبه هاي خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامي را نشانه گسترش و عظمت اين دانشگاه دانستند و  با اشاره به ويژگي هاي بارز دکتر ميرزاده، فرمودند: با توجه به خدماتي که دکتر ميرزاده در روزهاي اوايل انقلاب و جنگ داشتند به مرد روزهاي سخت معروف است.

  آیت‌الله شهرستانی: وضعیت فعلی دانشگاه آزاد اسلامي مرهون تلاش‌های آيت الله هاشمی رفسنجانی است

  آیت‌الله سیدجواد شهرستانی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا خواند و اظهار کرد: وضعیت فعلی این دانشگاه تا حد زیادی مرهون تلاش‌های آقای هاشمی رفسنجانی است.

وي عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان اسلام در حوزه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی علیه ما بسیج شده‌اند باید به شناسایی و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود بپردازیم و حتی از نقاط قوت دشمنان برای پیشبرد اهداف خود الگو بگیریم. 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 9 آذر1393 ] [ 11:18 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
خبرگزاری آنا: پیکر مطهر دو شهید جاویدالاثر خوشنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار آنا، واحد تنکابن در محرم امسال با میزبانی دو کبوتر خونین‌بال هشت سال دفاع مقدس عطرآگین شد. مراسم استقبال، وداع، تشییع، خاکسپاری، شام غریبان و یادبود سومین روز این گل‌های پرپر با حضور حجت‌الاسلام سیدداوود شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه تنکابن، شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی، سیدابراهیم هاشمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن، روحانیان، مسئولان اداری، نهاد‌ها، ارگان‌ها، خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران، رئیس، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد تنکابن و دانشگاه‌های همجوار و نیز آحاد مردم شهیدپرور تنکابن، عباس‌آباد، رامسر، شیرود، نشتارود، خرم‌آباد و روستا‌های اطراف و با همکاری و نظم بخشی مثال زدنی نیرو‌های جان برکف سپاه، بسیج، انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) شهرستان به نحو مطلوب و اثربخش انجام پذیرفت.

محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در گفت‌و‌گو با خبرنگار آنا با تشکر از آحاد مردم و اصحاب رسانه میزبانی و خادمی دو شهید والامقام جاویدالاثر را بزرگ‌ترین افتخارات دوران زندگی خود قلمداد کرد و گفت: همزمانی این اتفاق با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش موجبات غنای معنوی این محیط فرهنگی را دو چندان کرده است و استقبال پرشور دانشجویان خود دلیل متقن بر این مدعاست.

مداحان و هیئت‌های دسته‌روی و سینه‌زنی و شعرای انجمن شعر و ادب شهرستان‌های تنکابن و رامسر و عباس‌آباد در مناسبت‌های یاد شده شور و حالی عاشورایی به مراسم بخشیدند.

نکته قابل توجه اینکه به برکت حضور این دو مسافر کربلا و همزمانی مراسم سوم با روز جمعه، نماز پرفضیلت جمعه به امامت حجت‌الاسلام شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن با سخنرانی پیش از خطبه حجت‌الاسلام وحید‌پور استاد حوزه و دانشگاه در سالن بزرگ ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد.

امام جمعه تنکابن به نقل از حضرت آیت‌العظمی جوادی آملی درباره شهدای گمنام گفت: این شهدا گمنام نیستند بلکه خوشنامند، شهدا مفقودالاثر نیستند بلکه چون خورشید درخشانند و نظام و انقلاب، اثر خون همین شهیدان است.

شاهچراغی از حضور پرشور آحاد مردم از ابتدا تا انتهای مراسم شهدا و نیز برگزارکنندگان نماز جمعه به ویژه مدیریت و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تشکر و قدردانی کرد.

درج خبر در خبرگزاری آنا(آیینه دانشگاه )

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه 24 آبان1393 ] [ 10:24 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

           

مراسم سوم دو شهید والامقام جاویدالاثر به دلیل همزمانی با نمازجمعه برای اولین بار به برکت وجود شهدای گرانقدر8سال دفاع مقدس با حضورشریعت نژاد نماینده مجلس، فرمانداران تنکابن وعباس آباد، فرمانده سپاه تنکابن اعضاء شورای اسلامی ، مسئولین، اقشار مختلف مردم ، دانشجویان ، کارکنان واستادان در واحد تنکابن برگزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان تنکابن در خطبه اول نماز جمعه تقوا را اساس برنامه دینی دانست و افزود: در جوار شهدای عزیز در این مکان تعلیم و تربیت شما را به تقوا توصیه می‌کنم

ایشان افزود: اگر تقوا پیشه کنید خداوند متعال خیر دنیا وآخرت را تضمین می‌کند. همچنین کسی که تقوا پیشه کند به او قدرت فرقان یعنی قدرت تمیز دادن، جدا کردن مسیر حق و باطل عطا می‌گردد. یاران امام حسین(ع) توانستند راه حق و باطل را از هم تمیز دهند در حالی که بسیاری امام را تنها گذاشتند.

امام جمعه تنکابن ادامه داد: در شرایط گوناگون فتنه‌های مختلف جلوی چشم آدمی را تیره می‌کند که تنها با تقوای الهی می‌توان راه را روشن نمود.

نماینده ولی فقیه در تنکابن با اشاره به ایام محرم و عاشورای حسینی به شهادت اولین شهید محراب در 10 آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی ، تبعید حضرت امام در سال 43 ، تسخیر لانه جاسوسی وروز دانش‌آموز اشاره کرد و گفت: در عزاداری‌های عاشورایی نماز را فراموش نکنید زیرا عزاداری مقدمه‌ای برای رساندن پیام امام حسین علیه السلام به گوش دیگران است.

وی به نقل از آیت الله جوادی آملی در باره شهدای گمنام گفت:  این شهدا گمنام نیستند بلکه خوش‌نامند. شهدا مفقود الاثر نیستند بلکه اثر این شهدا چون خورشید روشن است و نظام ما و این انقلاب ما اثر خون همین شهداست. از وقتی که قبر مطهر این شهدا به عنوان زیارتگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن قرار گرفته است، دانشجویان با این شهدا ارتباط معنوی توأم با انس و علفت پیدا کردند.

در پایان ضمن تقدیر از حضورپرشور آحاد مردم در مراسم‌ استقبال، شب وداع، تشییع و مجلس سوم این دو شهید گمنام افزود: از تمامی کسانی  که در برگزاری این نماز جمعه پر شکوه کمک کردند به ویژه عزیزان مجموعه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، ستاد نماز جمعه، فرمانداری، نماینده محترم، مجموعه مدیران شهرستان تقدیر و تشکر می‌کنم.

در حاشیه مراسم محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه، شریعت نژاد نماینده مجلس، هاشمی معاون استاندار و فرماندار ویژه، سرهنگ رضایی فرمانده سپاه پاسداران و مسئولین شهرستان و هیأت‌های غزاداری که در برگزاری مراسم سوم دو شهید گمنام دانشگاه مشارکت نمودند تشکر کرد.

محمود صمدی لرگانی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های اصحاب رسانه خصوصا خبرگزاری آنا برای پوشش خبری مناسب مراسم ابراز خرسندی کرد و گفت: یقینا عزیزان رسانه‌ای با ادای دین خود به شهیدان گلگون کفن در کارنامه خود نزد خداوند باریتعالی از امتیاز ویژه برخوردار خواهند شد.

گفتنی‌است دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از ساعت 9 صبح میزبان هیئأت عزاداران حسینی به مناسبت مجلس سوم دو شهید والا مقام بود و از نمازگزاران با مشارکت دانشگاه‌ها و ارگان‌های شهرستان با صرف ناهار پذیرایی نمود.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 11 آبان1393 ] [ 17:6 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضوررئیس، مسئولین، دانشجویان، استادان، کارکنان و مردم شهیدپرور تنکابن آرام گرفتند، شام غریبان فرزندان روح‌ا...با دلنوشته ها واشعار شاعران منطقه حال و هوای دیگری داشت .

گفتنی است واحد تنکابن تا پاسی از شب پذیرای هیأت سینه زنی بود و مردم شهیدپرور برای ابراز محبت کنار مزار شهدا به قرائت قرآن و زیارت عاشورا پرداختند.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ پنجشنبه 8 آبان1393 ] [ 18:30 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

خبرگزاری آنا: دو پیکر مطهر شهدای والامقام جاویدالاثر هشت سال دفاع مقدس بر روی دست‌های دانشجویان، کارکنان، استادان و مردم شهید‌پرور در تنکابن تشییع و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به خاک سپرده شد. به گزارش خبرنگار آنا، مردم تنکابن پیکر شهدای گرانقدر را از مصلای شهید بهشتی تنکابن به میدان امام خمینی(ره) و از گلزار شهدای این شهر به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تشییع کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در گفت‌وگویی با خبرنگار آنا خطاب به دانشجویان این واحد گفت: سن یکی از این دو عزیز 19 و دیگری 20 سال است و این به شما درس شهامت و ایستادگی و ولایت‌مداری می‌دهد که امید است این حرکت خداپسندانه باعث رشد فرهنگی این واحد شود.

محمود صمدی لرگانی ادامه داد: نماز جمعه این هفته به برکت وجود این دو شهید در این واحد با هماهنگی حجت‌الاسلام شاهچراغی امام جمعه تنکابن برگزار می‌شود.

به گزارش آنا، گروه مستند‌سازی روایت موج عشق به روایت‌گری سید جواد هاشمی از جانبازان و هنرمندان کشور با حضور خود و دکلمه اشعار حماسی در مراسم تشییع پیکر پاک این دو شهید شوری عاشورایی آفرید.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ پنجشنبه 8 آبان1393 ] [ 18:1 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به همراه مسئولین و مردم شهید پرور شهرستان، میزبان دو شهید سبک بال هشت سال دفاع مقدس بودند. مراسم بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با دکلمه‌خوانی، مداحی و سینه‌زنی برگزار شد و در آخر مردم از نزدیک با پیکر مطهر این دو شهید وداع کردند.

در حاشیه این مراسم محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن طی مصاحبه‌ای با خبرنگار خبرگزاری آنا واحد تنکابن ضمن تشکر از حضور مسئولین و مردم عزیز گفت: امشب واحد تنکابن مزد تلاش‌های چند ساله‌ی خود برای خدمتگزاری به شهدا ایران اسلامی را گرفت.  امیدوارم که این مراسم مورد قبول حق تعالی قرار گرفته باشد.

ایشان ادامه داد: تشییع شهدا ساعت 9 صبح چهارشنبه 7 آبان از مصلای شهید بهشتی تنکابن به میدان امام خمینی‌ (ره) و از آنجا به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن انجام می‌گیرد.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه 6 آبان1393 ] [ 22:47 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

مردم همیشه در صحنه و شهیدپرورعباس آباد، نشتارود، پلت کله، ولی آباد، تنکابن، دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به استقبال دو کبوتر خونین بال هشت سال دفاع مقدس در ماه محرم بیاد سرور وسالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) شتافتند.

محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در مصاحبه‌ای با خبرنگار آنا ازخاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در واحد تنکابن خبر داد.

وی تقارن تدفین شهدای گرانقدر با ماه محرم را یاد آور عاشورای حسینی دانست و برنامه‌های اجرایی برای تدفین این دو شهید والامقام را این گونه اعلام کرد : با تشکیل ستاد تدفین در واحد مقرر گردید، ششم آبان ماه  مراسم شب وداع با این دو شهید بزرگوار با حضور مسئولین و ملت شهیدپرور منطقه،  در واحد تنکابن و در روز چهارشنبه هفتم آبان ماه مصادف با چهارم محرم پیکر این دو کبوتر سبک بال از مصلای شهید بهشتی تنکابن به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تشییع و به خاک سپرده ‌شود.

رئیس واحد تنکابن افزود: مراسم شام غریبان هفتم آبان بعد ازنماز مغرب وعشاء برسرمزار شهیدان  و همچنین مجلس سوم این دو عزیز روز جمعه نهم آبان در مسجد امام رضا(ع) واحد تنکابن برگزارمی شود.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه 5 آبان1393 ] [ 22:0 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در واحد تنکابن همزمان با دهه اول محرم خبر داد.

محمود صمدی لرگانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا افزود: حضور شهدا، مایه حیات معنوی، پاسداشت فرهنگ و شهادت و ایثار است. در راستای منویات مقام معظم رهبری در زمینه ایجاد فرهنگ‌ سازی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی به ویژه برای دانشجویان و قشر فرهیخته جامعه، نسبت به تدفین دو شهید گمنام این مرز و بوم در واحد تنکابن اقدام شد.

وی ادامه داد: در خصوص دستورالعمل تدفین شهدای گمنام از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و هماهنگی با دکتر شاهورانی نماینده تام‌الاختیار ریاست عالیه دانشگاه در هیأت امنای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان طی بازدید حضوری سردار باقرزاده رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از واحد تنکابن، مجوز تدفین دو شهید گلگون کفن را در این واحد صادر کرد.

صمدی لرگانی تقارن تدفین شهدای گرانقدر با دهه اول محرم را یادآور عاشورای حسینی دانست و برنامه‌های اجرایی برای تدفین این دو شهید را این گونه اعلام کرد: با تشکیل ستاد تدفین در واحد و هماهنگ با ستاد تدفین شهرستان مقرر شد مراسم شب وداع با این دو شهید بزرگوار با حضور مسئولان شهرستان، استانی، کشوری و ملت شهیدپرور منطقه، سه‌شنبه مورخه 93/8/6 و همچنین پیکر این دو کبوتر سبک بال در روز چهارشنبه هفتم آبان ماه مصادف با چهارم محرم از مصلای شهید بهشتی تنکابن به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تشییع و به خاک سپرده و در روز جمعه نهم آبان ماه مجلس سوم این دو عزیز در مسجد امام رضا (ع) واحد تنکابن برگزار می‌شود.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 27 مهر1393 ] [ 15:28 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

سرهنگ ابراهیمی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تنکابن وهیات همراه به مناسبت هفته ناجا در نشستی با دانشجویان خوابگاه الزهرا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن پلیس، تلاش جهادی، کارآمدی و اقتداررا شعار ناجا در این سال معرفی کرد.

ابراهیمی تلاش جهادی را حرکتی خالصانه برای رضای خدا، فداکاری و از خودگذشتگی برای ایجاد امنیت مردم دانست و پیرامون کارآمدی پلیس افزود: امروز هم با پیگیری مسئولین ناجا پلیس به سمت و سوی بحث دانش محوری می‌رود و از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها برای پیشبرد اهداف والای خودش که همان برقراری نظم و امنیت برای شهروندان است استفاده می‌کند

 وی در رابطه با امنیت گفت: امام (ره) حفظ نظم را از واجبات می‌دانستند و معتقد بودند که تامین امنیت کشور جزء مهمترین کارهاست که همه به آن مکلفیم. بنابراین امروز رویکرد پلیس رویکردی جامعه محور است و این به این معناست که پلیس از تمام ظرفیت‌های علمی و هوشمندانه و خردمندانه مردم جهت برقراری امنیت استفاده می‌کند.

ایشان به کاهش آمار جرایم و ضریب امنیتی خوب در کشور اشاره کرد و افزود: با حضور در مراسم‌ها، مجالس، دانشگاه‌ها، مساجد و مدارس، باید کاری کنیم سطح آگاهی مردم از شیوه های مجرمین بالا رود تا مورد آزارو اذیت قرار نگیرند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن خانه‌های مجردی، پارتی‌ها، ایاب وذهاب با خودرو‌های شخصی و مصرف دخانیات وقرص‌های روان گردان را تهدیدی جدی برای دانشجویان دانست و متذکر شد در دوست‌یابی دقت بیشتری به خرج دهند.

همچنین سرهنگ ابراهیمی تجمل گرایی، اعتیاد، بیکاری، عدم سنخیت فرهنگی، خیانت و ... را دلیل بالا رفتن آمار طلاق توافقی دانست و با اشاره به اینکه تغییر سبک زندگی نشأت گرفته از تأثیر سوء برنامه‌های ماهواره‌ای است آن را بزرگترین تهدید از لحاظ اعتقادی و فکری برشمرد و افزود: یکی از این تهدیدها انتشار افکار فرقه ضاله بهائیت در میان دانشجویان است که شما باید این خطر را جدی بگیرید.

در پایان سرهنگ ابراهیمی به سوالات دانشجویان پاسخ گفت و ضمن تشکر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برای اهمیت دادن به امنیت دانشجویان این واحد، استمرار این جلسات را برای بالا رفتن سطح آگاهی دانشجویان خواستار شد.

 

                                  

[ یکشنبه 20 مهر1393 ] [ 19:42 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ضمن تقدیر و تشکر از همیاری و همکاری دکترشمس الدین  شریعت نژاد نماینده محترم شهرستان تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضاء هیأت رئیسه و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، از تصویب رشته‌های جدید تحصیلات تکمیلی در مقاطع دکترا (8 رشته) و کارشناسی ارشد (15 رشته) خبر داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن افزود: واحد تنکابن در مقطع دکترا در رشته‌های،آموزش زبان انگلیسی، تکثیر و پرورش آبزیان، روانشناسی عمومی، زیست شناسی - فیزیولوژی گیاهی، شیمی گرایش شیمی آلی، قارچ شناسی دامپزشکی، محیط زیست - آلودگی محیط زیست، مدیریت آموزشی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی عمران-سازه‌های هیدرولیکی، مهندسی عمران- سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی، مهندسی عمران - آب و فاضلاب، مشاوره و راهنمایی، مهندسی پزشکی- مهندسی بافت، مهندسی صنایع، شیمی- شیمی فیزیک، زیست فناوری– میکروبی، حسابداری، ادبیات نمایشی، کارگردانی نمایش، اقتصاد انرژی، مهندسی ژنتیک، مهندسی محیط زیست- آب و فاضلاب، مدیریت بازرگانی- مدیریت مالی  از مهر ماه سال جاری در مرحله تکمیل ظرفیت دانشجو می‌پذیرد.

[ پنجشنبه 17 مهر1393 ] [ 18:57 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

          

                                       

دعوت از سرهنگ رضائی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنکابن

 اهداء هدیه به تعدادی از ایثارگران واحد


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه 9 مهر1393 ] [ 17:15 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

 شمس‌الدين شريعت نژاد نماينده مردم شهرهاي تنكابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شوراي اسلامي در مراسمي كه به مناسبت دانش‌آموختگی دكتري حرفه‌اي دانشجويان رشته پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تنكابن برگزار شد ضمن ابراز شادمانی و تبريك بيان كرد: افتخار مي‌كنم نماينده شهري هستم كه شما، در جايگاه پزشكي جامعه قرار گرفته‌ايد.

شريعت نژاد با اشاره به سوره مباركه شمس بيان نمود: اغلب سوره‌هاي قرآن كريم مي‌خواهند به ما تفهيم كنند كه عالم هستي بيهوده خلق نشده و انسان‌ها به حال خود رها نشداند. هدف خلقت تكامل انسان‌هاست.

وي وي‍ژگي چهره‌هاي ماندگار را دانايي محوري همراه با تواضع و فروتني دانست و خطاب به فارغ‌التحصيلان پزشكي واحد تنکابن گفت:  با شرايطي كه در كشور ما حكمفرماست مخصوصا در حوزه پزشكي بايد تلاش را مضاعف كرد. امروز پزشك عمومي هستيد و بعد پله های تخصص و فوق تخصص و مدارج مختلف را در حوزه‌هاي آموزشي، تحقيقاتي و پژوهشي طی خواهید کرد، پس خستگي ناپذير باشيد.

ايشان با اشاره به اينكه بازار كار مختص كساني است كه از دانايي بيشتري برخوردار هستند افزود: با اينكه نبود فضاي بيمارستاني مطلوب شرايط ارتقاء دانايي را براي دانشجويان اين رشته سخت كرده ولي آمار 30 تا 40 درصدي قبولي دانشجويان فارغ‌التحصيل واحد تنكابن در مقطع تخصصي نمره خيلي خوب و بالايي براي اين دانشگاه محسوب مي‌شود. بايد سعي كنيم آن را ارتقاء دهيم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ضمن تبریک به دانش‌آموختگانی که طی هفت سال با تلاش، مجاهدت و تحمل سختی‌های فراوان توانسته‌اند مراحل علوم‌پایه، فیزیوپاد، کارآموزی و پیش‌کارورزی را با موفقیت پشت‌سر بگذارند از زحمات حوزه آموزش پزشکی و مسئولین و کارکنان بیمارستان‌های  شهید رجائی تنکابن و امام سجاد(ع)  رامسر تشکر نمود.

وی افزود: رشته پزشکی این واحد با 26 سال سابقه و ارائه  بالغ بر 1000 پزشک به جامعه، از نداشتن بیمارستان آموزشی درمانی مستقل رنج می‌برد که با توکل به خدا و همت همه مسئولین به ویژه نماینده محترم شهرستان دکتر شریعت نژاد، در یک سال آینده شاهد شروع احداث این بیمارستان در زمین مجاور دانشگاه باشیم.

محمود صمدی لرگانی مقوله خدمت به خلق را از موهبت‌های الهی دانست که خداوند متعال به واسطه زدودن درد و رنج از مردم به پزشکان عطا کرده اشاره کرد و گفت: تهذیب اخلاق و توجه به اخلاق پزشکی به جهت نوع کار و نزدیکی و قرابتی که بیمار با پزشک احساس می‌کند بسیار مهم است.

ایشان با توجه به چشم‌انداز دولت جدید در مورد بازار کار این رشته گفت: در امر تحقیقاتی و فعالیت‌های دانش بنیان که چشم‌انداز دولت به شمار می‌رود رشته پزشکی می‌تواند در این زمینه  به کشور و مردم آن خدمت کند. همچنین بسیاری از شهر‌ها و مناطق محروم کشور فاقد پزشک می‌باشد که با انتخاب آن وخدمت به مردم می توانید منشا خیر و سلامتی جامعه شوید.

گفتنی است در آغاز مراسم، مجید پویا معاون علوم پزشکی واحد تنکابن از زحمات دکتر صمدی لرگانی بمنظور تلاش جدی در راستای رفع مشکلات دانشکده پزشکی و احداث بیمارستان آموزشی درمانی تشکر و قدردانی نمود و از نماینده مجلس شورای اسلامی دراین زمینه  تقاضای کمک و مساعدت کرد.

وی  خطاب به دانش آموختگان رشته پزشکی گفت: شما به عنوان امین مردم در مسائلی که حتی قابل گفتن به نزدیکترین افراد خانواده خود نباشند، وارد جامعه می شوید امید من اینست و مطمئنم که شما شایسته این اعتماد هستید وبا روشهایی که برای انجام کار انتخاب می کنید قطعا آینده این مملکت را به سمت پیشرفت در امور پزشکی خواهید برد.

در پایان مراسم دانش آموختگان، سوگندنامه پزشکی را به صورت دسته جمعی قرائت و پس از آن لوح تقدیر دریافت کردند.

 شایان ذکر دانش آموختگان رشته پزشکی با اهداء لوح تقدیر توسط شریعت نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی از محمود صمدی لرگانی رئیس واحد تنکابن تشکر و قدردانی کردند.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ چهارشنبه 19 شهریور1393 ] [ 15:9 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

نماینده عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس تاکید کرد:

ثبات مدیریت در واحد‌های دانشگاهی با انتخاب شایستهٔ مدیران/کمک به ساخت بیمارستان واحد تنکابن

 

 

 

 

خبرگزاری آنا: نماینده شهرستان‌های عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با انتخاب شایستهٔ مدیران ثبات مدیریت در واحد‌های دانشگاهی ایجاد شود.

 

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، شمس‌الله شریعت‌نژاد در نشستی که به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت و روز کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد، جابه‌جایی مدیران دانشگاهی را یک ایراد اساسی دانست و گفت: ثبات مدیریت یک اصل است و باید مدیران شایسته در جابجایی واحدهای دانشگاهی انتخاب شوند. دانشگاه آزاد اسلامی نگاه مردمی دارد نباید به آن با دید خصوصی نگریست. دانشگاه آزاد اسلامی باید در راستای کارآفرینی و تولید شغل کمک کند و در مباحث اجتماعی در تمام عرصه‌ها باید دغدغه داشته باشد و مدل ارائه دهد و در بحث تولید علم، فرهنگ سازی، تحقیقات به خوبی باید نقش خود را ایفا کند.

شریعت‌نژاد درخصوص مسائل اقتصادی کشور هم گفت: شرایط اقتصادی ما شرایط ویژه‌ای است، امروز ما در یک جنگ جدی با استکبار جهانی هستیم اگر قرار است به تمکین بی‌قید و شرط برسیم یعنی هرآنچه از عزت و کرامت به دست آوردیم باید همه را از دست بدهیم. آنان دنبال این هستند که ایران مطیع داشته ‌باشند، ایران تسلیم شده، هر وقت اراده کردند و هر کاری خواستند انجام دهند،اقتضای خوی استکباری این است که همه جهان مصرف‌کنندهٔ کالاهای آنها باشند و قدرت جدیدی در دنیا شکل نگیرد، شرایط اقتصادی ما بسیار سخت و دشوار است و دولتمردان ما شرایط سختی را در این حوزه می‌گذرانند اما مشکل‌تر از آن مباحث فرهنگی است که اگر این موضوع حل نشود مسائل اقتصادی حل نخواهد شد و متأسفانه باید گفت که ما در این بخش عقبگرد داریم.

این نماینده مجلس درخصوص جناح‌های سیاسی کشور گفت: ما بعد از جنگ در کشورمان گروه‌های مختلفی را ایجاد کردیم، می‌گویند این اصلاح طلب است، او اصولگراست، آن‌یکی بینابین است، این یکی کمی بیشتر و دیگری کمی کمتر، این واژه‌ها یعنی چه؟ همه اینها اگر خادم مردم نباشند هیچ ارزشی ندارند، اگر عشق به مردم و مملکت نداشته باشند، پایبند به شهدا نباشند و به دنبال قدرت و تسویه حساب با طرف مقابل باشند، هیچ ارزشی ندارند، اگر دنبال فرصت خدمتگزاری به مردم بودیم خداوند کمک می‌کند اما باید هدف شما قربت الی‌الله باشد، در حالی که در هر پستی که منصوب شدید کار کنید، صادقانه کار کنید.

نماینده عباس آباد، تنکابن و رامسر افزود: امروز وقت دسته‌بندی و جناح‌بندی نیست با این همه نا‌کارآمدی در حوزه مدیریت فرصت دعوا کردن نیست چرا مردم اجازه می‌دهند که مسئولان با هم دعوا کنند و کار اصلی آنها بر روی زمین بماند مثل اینکه دشمن پشت در باشد و ما در خانه با هم دعوا می‌کنیم.

شریعت‌نژاد با تبریک هفته دولت به دولتمردان گفت: این ایام، ایام تلخی در سال 60 بود در هفتم تیر ماه شهید بهشتی و 72 تن از یارانش را از دست دادیم در 8 شهریور رئیس جمهور و نخست وزیر با فتنه استکبار شهید شدند، جرم ما از نگاه استکبار استقلال طلبی، آزادی و جمهوری اسلامی بود، ایام شهادت این دو عزیز هفته دولت نامگذاری شد چراکه همه دولتمردان باید از رفتار و کردار‌های دو بزرگوار الگو برداری کنند ما به دنبال کارنامه‌ای هستیم که حضرت حق بپذیرد، شاید مردم از عملکرد ما خبر نداشته باشند ولی جهان را خالقی است که بر همه نهان و پنهان ما آگاه است او دقیقا بر نیات ما حکومت می‌کند و می‌داند که ما چه کاری را با چه نیتی انجام می‌دهیم و به نیت‌هایی که خالص باشند توجه می‌کند.

وی خواستار حمایت و کمک‌های همه جانبه مسئولان در خصوص ساخت بیمارستان آموزشی درمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن شد و با تشکر از رئیس واحد تنکابن، دکتر بازوندی مشاور دکتر احمد شاهورانی نماینده تام الاختیار ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های گلستان، مازندران و گیلان و کارکنان و اعضاء هیأت علمی واحد تنکابن افزود: از آنجایی که در آغاز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن مسئولیت داشتم و در بحث اراضی به دانشگاه آزاد کمک فراوانی شد و دانشگاه آزاد هم انصافا حق مطلب را ادا کرد و کارهای مثبت بسیار زیادی انجام داد، جا دارد از همه دست‌اندر کاران تشکر کنم.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 9 شهریور1393 ] [ 18:20 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

 نشست صميمانه رياست واحد تنكابن با كارمندان اين واحد به مناسبت هفته دولت و روز کارمند، شهادت دو یار باوفای معمار انقلاب اسلامی، شهیدان رجایی و باهنر برگزار شد.

دكتر محمود صمدي لرگاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تنكابن ضمن خير مقدم گويي به مهمانان حاضر به ويژه دكتر شريعت نژاد نماينده مردم تنكابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شوراي اسلامي و هيأت همراه،  دکتر بازوندی مشاور دکتر احمد شاهورانی نماینده تام الاختیار ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های گلستان، مازندران و گیلان و دكتر جواد خلعتبري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رامسر با توجه به دستاوردهای واحد تنكابن، جذب بیش از 95درصد بوجه پژوهشی، تالیف دانشنامه بزرگان تنکابن، کسب رتبه‌های علمی وزارت بهداشت به مجلات علمی‌پژوهشی، کسب رتبه سوم در سطح کشور در فناوری نانو، افزایش رشته‌های مدیریت مالی، کارگردانی نمایش، مهندسی ژنتیک در مقطع کار‌شناسی ارشد و پیگیری حدود 20 رشته در مقطع دکتری و کار‌شناسی ارشد را از جمله دستاوردها نام برد.

دکتر محمود صمدی لرگانی، تلاش‌های انجام شده در تبدیل وضعیت نیروهای بیمارستان شهید احمدی‌نژاد شهر کتالم که وابسته به واحد تنکابن است را یادآور شد و درخصوص پروژه ساخت بیمارستان آموزشی درمانی مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: به همین منظور زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع در جوار واحد تنکابن خریداری شده که با خرید آن 30درصد به زمین‌های "بر" جاده‌ای این واحد اضافه شده است.

وی درباره پروژه ساخت مجتمع رفاهی تشگون با مشارکت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در جلسه‌ای مشترک که با حضور دکتر شریعت‌نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی در دفتر مهندس هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم این موضوع در حال پیگیری است و تا پایان شهریور نقشه اولیه آن آماده خواهد شد.

این مسوول درخصوص ایجاد مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان که در مرحله اجرایی قرار دارد، گفت: طرح تولید آلومینیوم از آلیاژهای مختلف که در سطح کشور جزو طرح‌های برجسته به شمار می‌رود و طرح تولید نیرو از انرژی خورشید که با توجه به نشستی مشترک اعضاء هیأت علمی واحد با دکتر شعبانی‌کیا مدیر دفتر تحقیقات سازمان انژی‌های نو ایران برگزار شد تا پایان سال به مرحله اجرایی می‌رسد.

وی با تبریک به مناسبت هفته دولت و روز کارمند، شهادت دو یار باوفای معمار انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر را تسلیت گفت و افزود: هشتم شهریور روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است، روزی که شهیدان رجایی و باهنر بدست تروریسم امپریالیزم جهانی در جدول زمانبندی آنان باید ترور و شهید می‌شدند.

صمدی لرگانی روند ترور شخصیت‌های مذهبی، سیاسی و نظامی قبل از ترور این دو عزیز در ایران اسلامی را یک برنامه‌ریزی واحد برشمرد و گفت: ترور شهدای محراب، شهید مطهری و رهبر انقلاب اسلامی نشانگر برنامه ریزی امپریالیزم برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود، روند ترور در زمان‌های مختلف با چهره‌های گوناگون نمود پیدا کرد، فرقه ضاله وهابیت و تکفیری داعش هم بر اساس همین رویش تفکرات تروریسم و امپریالیزم به منظور اسلام هراسی به جنایت و ترور اشخاص ادامه می‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری دهه کرامت ادامه داد: دهه کرامت که شروع آن با تولد بانو فاطمه معصومه (ع) و خاتمهٔ آن ولادت حضرت علی‌بن موسی الرضا (ع) است، بیانگر بسیاری از مفاهیم ارزشمند و متعالی مکتب اسلام است، مکتبی که نشان دهنده مهر یک خواهر درغربت به برادرش بوده و این جنبه بی‌نظیر و کم نظیر فقط در رابطه برادر و خواهری امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) می‌توان یافت.

صمدی لرگانی با تشکر از زحمات کارکنان زحمتکش واحد تنکابن از رؤسای سابق و اسبق واحد تنکابن که از بدو تاسیس تا امروز برای رشد و تعالی اهداف انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن تلاش کردند، قدردانی کرد.

در پایان مراسم از کارمندان نمونه به نمایندگی از تمامی کارکنان صدیق و نمونه واحد تنکابن با اهداء لوح و کمک هزینه سفر مشهد مقدس تجلیل به عمل آمد.

   


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 9 شهریور1393 ] [ 18:17 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به مناسبت روز کارمند این روز را به تمامی کارمندان مخصوصا کارکنان تلاشگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تبریک گفت.
متن کامل پیام به دین شرح است:

با سلام واحترام :
همکاران ارجمندم:   تلاش خالصانه و صادقانه شما آینه وظیفه شناسی و پژواک دانایی و تعهد است .   نتیجه بذر تلاش و کوشش شما ، درخت امیدی است که به بار می نشیند ونوید بخش آینده ای پرنشاط زیبا است .  درود بر همت بلند تان بدینوسیله ضمن تبریک روز کارمند از زحمات و تلاشهای بیدریغ شما صمیمانه تقدیر و تشکر بعمل می آید. توفیق و سلامتی شما را از درگاه ایزد منان مسألت می‌نمایم.


دکتر محمود صمدی لرگانی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ سه شنبه 4 شهریور1393 ] [ 16:43 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

پیش‌نویس نقشه راه انجمن مدیریت آموزشی ایران در نخستین نشست شعب این انجمن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن تنظیم شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، نخستین نشست شعب انجمن مدیریت آموزشی ایران با حضور محمدرضا بهرنگی رئیس انجمن مدیریت آموزشی ایران و نماینده انجمن بین المللی آموزش علوم در کشورهای خاورمیانه به همراه هیأت مدیره و روسای شعب استانی انجمن مدیریت آموزشی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد.

 بهرنگی در ابتدا از میزبانی واحد تنکابن قدردانی و اظهار کرد: نام واحد تنکابن در تاریخ انجمن مدیریت آموزشی کشور به عنوان برگزارکنندهٔ نخستین نشست انجمن ثبت خواهد شد و دکتر صمدی لرگانی به‌ عنوان نخستین رئیس دانشگاهی است که بخشنامه وزارت علوم را اجرا و از انجمن حمایت کرده است.

 وی رسالت انجمن را در قبال سیستم‌های آموزشی کشور این گونه قلمداد کرد که سیستم‌های آموزشی کشور و جهان اعم از آموزش عمومی و آموزش عالی از تاثیر پدیده اینرسی یا لختی رنج می‌برد، این لختی‌‌ همان ادامه روال گذشته در حفظ محتوا، انتقال، ارزشیابی و روش تدریس مربیان بر آن جلوه می‌کند، استفاده از (ICT) از الزامات روز و لازم است سیستم‌های آموزشی موجباتی فراهم سازند تا بتواند از این سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی به منظور پاسخگویی به پدیده‌های علمی روز باشند.

 رئیس انجمن مدیریت آموزشی ایران، مدیریت بر آموزش علوم را به عنوان یکی از مولفه‌های عمده انجمن مدیریت آموزشی کشور مورد توجه قرار داد و گفت: همه مربیان و مدیران آموزشی می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های مدیریت آموزشی، نشست‌های علمی و پژوهشی به عنوان عضو شرکت کرده و از نوآوری‌های روز درباره مدیریت آموزشی و نیز مدیریت آموزشگاهی برخوردار شوند.

  وی انجمن مدیریت آموزشی را به عنوان یک انجمن مردم نهاد با تجمیع استادان و مدیران و افراد صاحبنظر که می‌تواند از پدیده سینرژی یا جمع افزایی استفاده کند معرفی و خاطرنشان کرد: انجمن می‌تواند پتانسیل خود را در تحولات کیفیت آموزشی مراکز آموزشی در اختیار سازمان‌های رسمی قرار دهد و به این وسیله در راستای ارتقای کیفیت آنها و به روز کردن محتوا و روش‌ها با استفاده از امکانات جدید ICT خدمت کند.

  بهرنگی افزود: از آنجا که انجمن مدیریت آموزشی ایران، موسسهٔ غیرانتفاعی و غیردولتی است بنابراین از این امتیاز برخوردار است که از نقش ارتباطی، اطلاعاتی و پیونددهندگی خود استفاده کرده و مرزهای خدمات موسسات خود را گسترش دهد.

  استادیار دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو هیأت مدیره انجمن نیز درخصوص بسترسازی در راستای کارآفرینی فارغ التحصیلان رشته مدیریت آموزشی گفت: با توجه به اهمیت و نقش آموزش و علاقه‌مندی و زمینه‌های فرهنگی ایرانیان مبنی بر شوق به تحصیل (بر خلاف برخی از کشورهای جهان) و آمادگی خانواده‌ها برای هزینه کردن در آموزش اظهر من الشمس است و از این پتانسیل می‌توان فارغ‌التحصیلان مدیریت آموزشی را هدایت کرد.

 محمود حقانی یکی از برنامه‌های انجمن را تربیت مدرس و مربی عنوان کرد و افزود: انجمن می‌تواند با هدایت فارغ‌التحصیلان و همچنین آموزش آنان برای عملگرا شدن و تشکیل انواع شرکت‌ها (مانند شرکت‌های دانش بنیان) حضور خود را در سازمان‌ها و توسعه فرهنگ عمومی امکان‌پذیر کند.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هم در این نشست با قدردانی از هیأت رئیسه و روسای شعب استانی انجمن مدیریت آموزشی کشور گفت: حضور استادان و پیشکسوتان مدیریت آموزشی از سراسر کشور به منظور توسعه دانش مدیریت آموزشی بدون چشمداشت مالی می‌تواند مبین ایثار و از خودگذشتگی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌باشد.

  محمود صمدی لرگانی افزود: بی‌شک مدیریت آموزشی نه تنها در بحث آموزش بلکه در همه مباحث مدیریتی و اجرایی اثرگذار است و تصمیماتی که کارگروه این نشست در خصوص نقشه راه مدیریت آموزشی تنظیم می‌کنند می‌تواند ثمربخش باشد.

 علی خلخالی عضو هیأت مدیره مرکزی، رئیس انجمن مدیریت آموزشی استان مازندران و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، محورهای بسترسازی مرجعیت علمی انجمن مدیریت آموزشی، برخورداری از آرای رؤسای شعب برای تهیه و تنظیم برنامه استراتژیک انجمن مدیریت آموزشی ایران با نگاه به تنوعات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و علمی توسعه استان‌های کشور، تشکیل کنسرسیوم شعب انجمن و همچنین اعلام آمادگی به سازمان‌های مربوط برای انجام امور توسعه‌ای در آموزش و مدیریت آموزشی سازمان‌ها برای استفاده از امکانات انجمن در افزایش کیفیت آموزش و توسعه منابع انسانی سازمان‌های ذی‌ربط و برگزاری کارگاه‌های آموزشی با اعطای گواهینامه بین‌المللی و معتبر را از محورهای اصلی این نشست بیان کرد.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ دوشنبه 3 شهریور1393 ] [ 9:30 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

مدیر دفتر تحقیقات سازمان انرژی‌های نو ایران عنوان کرد: از پایان‌نامه‌های کار‌شناسی ارشد در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر حمایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، اکبر شعبانی‌کیا مسئول اجرایی ستاد توسعه فن آوری انرژی‌های تجدیدپذیر در نشست مشترک با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن هدف از برگزاری این نشست را ارائه محور‌ها با اولویت فن‌آوری انرژی‌های تجدیدپذیر و آشنایی با ظرفیت‌های علمی فنی و زیرساخت‌های دانشگاه در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد.

وی افزود: با توجه به قدمت خوب و تجمیع گروه‌های فنی در واحد تنکابن، بستر لازم برای هدف‌گذاری انرژی‌های نو در برنامه‌های پژوهشی پروژه‌های تحصیلات تکمیلی در مجموعه دانشگاه واحد تنکابن وجود دارد اما لازم است زیرساخت‌ها به صورت خاص در این حوزه فراهم شود که بتواند نیازهای اولیه محققین و استادان دانشگاه را برآورده سازد.

مسئول اجرایی ستاد توسعه فن‌آوری انرژی‌های تجدیدپذیر بر ارتباط منسجم فن آوری‌های راهبردی با مراکز دانشگاهی و سازمان‌های متولی تاکید کرد و ادامه داد: از پایان‌نامه‌های کار‌شناسی ارشد در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر حمایت می‌شود.

مدیر دفتر تحقیقات سازمان انرژی‌های نو ایران، مدیریت جهانی و فن‌آوری‌های مرتبط به تبدیل و امحای زباله و تولید انرژی با رویکرد منطقه‌ای در حاشیه شمال و جنوب دریای خزر، استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه در زمینه هیدروژن و پیل سوختی، انرژی خورشیدی و سایر حوزه‌ها با ارتباط به انرژی تجدیدپذیر، فعالیت در زمینه فن‌آوری آب شیرین، شکل‌‌دهی گروه‌های کاری پژوهشی و تعریف پروژه در سطح دانشگاه و استفاده از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دانشگاه برای اجرای دوره‌های آموزشی مهارت محور با رویکرد انرژی‌های تجدیدپذیر را از اهداف ستاد توسعه فن‌آوری انرژی‌های تجدیدپذیر دانست.

رئیس واحد تنکابن هم در این نشست مشترک گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به پیروی از سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ورود به مباحث فعالیت‌های افتصادی دانش بنیان را هدف‌گذاری کرده و در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده عزم خود را جزم کرده است تا اقدام جدی و عملی را در تحقق این اهداف به عمل آورد.

محمود صمدی لرگانی از تشکیل جلسات متعدد با اعضای هیأت علمی و گروه‌های آموزشی و همچنین دعوت از نهادهای تصمیم‌گیر از جمله سازمان انرژی‌های نو ایران وابسته به نهاد ریاست جمهوری خبر داد و با تبیین مسیر راه، این گونه نشست‌ها را گامی مثبت در این زمینه دانست.

در پایان نشست، اعضای هیات علمی به ارائه طرح‌های منطبق با سیاست‌های کلی سازمان انرژی‌های نو ایران و تحقق اهداف اقتصادی دانش بنیان پرداختند و حمایت مسئولان را در این زمینه خواستار شدند.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 2 شهریور1393 ] [ 19:16 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

روز 26 مرداد 1369 ، ميهن اسلامي شاهد حضورعزيزاني بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌هاي مخوف رژيم بعثي صدام، قدم به خاک پاک ميهن اسلامي خود مي‌گذاشتند.

سالروز بازگشت این پرستوهای عاشق گرامی باد


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 26 مرداد1393 ] [ 13:6 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]
[ دوشنبه 20 مرداد1393 ] [ 14:11 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

محمود صمدی لرگانی عصر دیروز در نشست دوره‌ای مسئولان کانون‌های بسیج اساتید استان مازندران با موضوع حلقه‌های علمی و صالحین در واحد تنکابن با بیان اینکه این گونه نشست‌ها می‌تواند به تحقق اهداف و برنامه‌های بسیج کمک کند، بیانات مقام معظم رهبری در مورد حلقه‌های صالحین را یادآور شد و گفت: حلقه صالحین یکی از کارهای خوب و برجسته است که در راستای تکمیل بسیج اساتید دانشگاه است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن نقش و جایگاه دانشگاه در تربیت نسل جوان و نیروی متخصص را کارکرد بسیار مهم و اثرگذار و استراتژیک حلقه‌های صالحین دانست. مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران هم در این نشست، رویکردهای بسیج اساتید را چهار مورد ذکر کرد و گفت: رویکرد اول رویکرد علمی پژوهشی است و در رأس آن حلقه‌های علمی قرار دارند. نورزاد نبوی رویکرد دوم بسیج اساتید را تربیتی معرفتی و سومین رویکرد را اجتماعی، سیاسی دانست و ادامه داد: حضور مداوم و فعال استادان بسیجی در عرصه‌هایی که انقلاب نیاز داشته باشد معنای رویکرد اجتماعی سیاسی است و رویکرد چهارم جذب حداکثری هیأت علمی است که باید تلاش کرد اعضای هیأت علمی عضو بسیج اساتید شوند. در پایان هر یک از مسئولان در مورد فضای سایبری، ماهواره‌ها و یا به تعبیری دیگر دجالواره‌ها و فضاهای مجازی غیر مجاز ابراز نگرانی و راهکارها و نظرات خود را بیان کردند. در ابتدای این نشست ابوالفضل قهاری مسئول بسیج اساتید واحد تنکابن گزارشی از عملکرد بسیج اساتید این واحد دانشگاهی ارائه کرد.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ یکشنبه 12 مرداد1393 ] [ 11:27 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور خود در راهپیمایی روز قدس همراه با مردم شهید پرور تنکابن، انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی اعلام داشتند.

رئیس، معاونین، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، با شرکت در راهپیمائی با شکوه روز قدس، ضمن محکوم کردن جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی و اعتراض به سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر، با لبیک به صدای هل من ناصر ینصرنی مردم مسلمان و بی دفاع غزه که استمرار ندای مولا و مقتدایمان حضرت حسین(ع) می‌باشد، عاشورایی گردیدند. زیرا که امروز کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا معنا پیدا می‍کند.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه 4 مرداد1393 ] [ 12:5 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با حضور خود در راهپیمایی روز قدس همراه با مردم شهید پرور تنکابن، انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی اعلام داشتند.

رئیس، معاونین، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، با شرکت در راهپیمائی با شکوه روز قدس، ضمن محکوم کردن جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی و اعتراض به سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر، با لبیک به صدای هل من ناصر ینصرنی مردم مسلمان و بی دفاع غزه که استمرار ندای مولا و مقتدایمان حضرت حسین(ع) می‌باشد، عاشورایی گردیدند. زیرا که امروز کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا معنا پیدا می‍کند.

 


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
[ شنبه 4 مرداد1393 ] [ 12:5 ] [ مدیر روابط عمومی واحدتنکابن ]